Różne

Oficjalne podsumowanie roku 2014

Oficjalna podsumowała rok 2014. Tym razem nie próbowano zebrać 10 najważniejszych wydarzeń, wrócono do wcześniejszej formy. Oto, co według nich było najważniejsze w upływającym roku.Zwiastun zajawkowy „Przebudzenia Mocy” w sieci
Zwiastun przedstawił nam nowe postaci, Finn, Rey, Kylo Rena z jego mieczem świetlnym i BB-8, a także nowych szturmowców. Zwiastun zajawkowy obejrzano ponad 100 milionów razy, stał się tym samym najczęściej oglądaną zajawką wszechczasów (nie pełnym zwiastunem). Inne powiązane rzeczy warte wspomnienia to ogłoszenie tytułu na Twitterze oraz karty z postaciami, które ujawniły też ich imiona.Rozpoczynają się „Rebelianci”

James Earl Jones wraca jako Darth Vader, Frank Oz jako Yoda, poznajemy załogę „Ducha”, a „Iskra Rebelii” jest pokazywana także w kinach. Nowy serial, nowi bohaterowie, za których odpowiadają Dave Filoni, Simon Kinberg i Carrie Beck.Marvel ogłasza nowe komiksy
3 stycznia 2014 Marvel, Disney i Lucasfilm ogłosiły, że Marvel od 2015 odzyska licencje na komiksy. Potem się zaczęło. Na Comic-Conie w San Diego pojawiały się zapowiedzi nowych serii, a teraz pozostało już nam tylko czekać na premierę. No i by to świętować Marvel szykuje ponad 60 wariantów okładki pierwszego zeszytu, w tym jedną z Jaxxonem.

Nowa polityka wobec kanonu
Teraz nad wszystkim ma czuwać Story Group i wszystko ma być spójne. Taka jest zapowiedź. Czy to będzie film, serial, komiks, czy książka to jedno wielkie spójne uniwersum. Drobnym druczkiem: to co było, wypada. Pierwsze nowe książki już mamy, kolejne są zapowiedziane.Star Wars: Force for Change
Zaczęło się od J.J. Abramsa i tego jak pokazał nowego obcego. Ale poza filmikami z planu ważna była akcja charytatywna „Force for Chagne”, gdzie Lucasfilm, Disney i Bad Robot zbierały pieniądze na innowacyjne laboratoria UNICEFu, a fani mogli się dołączyć do zabawy. Potem były kolejne filmiki w tym z X-Wingiem oraz z ogłoszeniem zwycięzcy.

Nowa StarWars.com
Ruszyła 1 lipca, ale prawdę mówiąc mało kto zauważył. Wraz z nią doszło wiele nowych filmików, w tym StarWars.Com 10, The Clone Wars: Legacy i Rebels Recon. Umieszczono tam też „The Empire Strikes Back Uncut”. Małym druczkiem: znów zniknęła część zawartości.The Clone Wars – The Lost Mission na Netflix
Dwa słowa – zły Yoda. W końcu była okazja, by zobaczyć finał serialu. Potem pojawił się on na BD i DVD, a niedokończone odcinki wylądowały na oficjalnej, bądź są adaptowane na książki.

Star Wars Battlefront na E3
Na koniec zapowiedź nowej gry. DICE pokazało krótki filmik i zaczyna się czekanie.Tagi: Battlefront (45) Disney (402) Epizod VII: Przebudzenie Mocy (850) J. J. Abrams (498) listy (163) Lucasfilm (557) Marvel Comics (365) Netflix (43) Star Wars: Rebelianci (Star Wars: Rebels) (573) StarWars.com (208) The Clone Wars (1317)

Komentarze (15)

Janusz na Bastionie jest tylko jeden. I nie wzywajcie jego nicka na daremno :P

Nie bawcie się w kronikarzy ile w jakim roku się działo :D, strasznie poważnie do tego podchodzicie :P wcześniej myślałem, że to tak sobie wszyscy tu żartujemy :D

Cieszę się że mogę się nieskończenie radować jak reszta tutejszych geeków oraz innych Januszy :D.

Oj tam EU było i minęło, ale ja tak jak Keran chciałbym się przekonać jak będzie ze spójnością

TO BYŁ UDANY ROK... ;F

Nild -> no, ruch w tym artykule powala... w dodatku wtedy również można przyjąć że nastąpił swoisty reboot, bo wówczas nowe źródła olewały większość starych (oprócz pojedyńczych rzeczy typu Mandalorianie). Teraz jest tylko bardziej oficjalnie. ;P

Jeden z bardziej ruchliwych i być może przełomowy rok dla SW. Start niemal od zera nie jest dla mnie jakąś tragedią, tym bardziej, że zapewne nowe wydarzenia w kanonie będą podobne do tych skasowanych.

http://starwars.wikia.com/wiki/1990 To lista wydarzeń z roku 1990, rok przed premierą Dziedzica Imperium. Co bardziej spostrzegawczy z Was zauważą, że poza premierami dodatków do SW d6 nie działo się nic...a w następnych latach rozwijało się to niewiele lepiej.
Rozumiem niemniej, że nie sama ilość się liczy, ale i jakość wydarzeń...czy też co ze sobą niosą. Ot chciałem pokazać coś co może skłonić ku drobnej kontemplacji ;)

Najgorszy rok? Powiedziałbym, że przełomowy. Całkiem dużo się wydarzyło wbrew pozorom. Miejmy nadzieję, że następny rok nie okaże się zawodem.

W tym roku będzie pewnie kilka książek plus komiksy ale to wszystko ruszy pewnie dopiero w 2016 :P

Ogólnie to ten rok rzeczywiście był najgorszy.

No zobaczymy jak teraz będzie z spójnością. Rok ten był najgorszym rokiem dla SW IMO.

O tak kanon niczym biblia :D

Było w tym roku sporo dobrego... ale jakoś nie będę wspominać go najlepiej. Głównie ze względu na punt 4.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Różne"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.