TWÓJ KOKPIT
0

Łotr 1

Gary Whitta skończył scenariusz?

2015-01-10 11:23:31

Gary Whitta na swoim Twitterze ogłosił, że skończył swoją pracę nad scenariuszem pierwszego spin-offa. Napisał, że jego praca w odległej galaktyce jest skończona. Zabieram się za następny projekt to jest adaptację „Starlight” Marka Millara dla 20th Century Fox (więcej).

Gareth Edwards reżyser spin-offa przyznał, że Gary był wspaniałym i inspirującym współpracownikiem i bardzo podobało mu się pracowanie z nim.

Sam Whita dodał, że spędził rok pracując nad „Gwiezdnymi Wojnami” w Lucasfilmie i jest to dla niego bardziej nagroda za całą dotychczasową karierę. Jako długoletni fan sagi miał rzadką okazję by dodać do niej kolejny rozdział. I jak sam dodaje film będzie niesamowity.

Lucasfilm i Disney nie skomentowały sytuacji. W mediach przeważają skojarzenia i spekulacje. Pierwsze to tajemnicze odejście Michaela Arndta z projektu „Przebudzenia Mocy”. Czy tym razem scenarzysta także odszedł z jakiegoś nieznanego powodu? Zwłaszcza, że Lucasfilm ogłosił iż panowie zabierają się za pracę w maju, czyli jakieś siedem miesięcy temu.

Drugie tłumaczenie zakłada, że Whitta mówił prawdę o roku pracy. Wiemy z plotek, że faktycznie w lutym usuwał swoje głupie wpisy w sieci na temat „Gwiezdnych Wojen”. Z drugiej strony J.J. Abrams w styczniu 2014 ogłosił, że scenariusz jest skończony. Więc po roku pracy faktycznie spin-off może być już napisany. Niestety brak jakichkolwiek informacji oficjalnych powoduje, że takie ploty się mnożą.

Trzecia opcja zakłada, że Whitta skończył swoją wersję scenariusza i jest ona poprawiana przez kolejną ekipę, tym razem pod czujnym okiem Garetha Edwardsa.

Za drugim i trzecim scenariuszem przemawia kolejne zdjęcie, które Whitta wrzucił na swojego Twittera. To kolejny fragment scenariusza, który umieścił w sieci. Pierwszy można zobaczyć tutaj.Jak widać znalazło się tu nawet miejsce dla George’a Lucasa.

W każdym razie film ma mieć premierę w grudniu 2016, natomiast zdjęcia powinny ruszyć w pierwszej połowie tego roku. Na oficjalne potwierdzenia czekamy.

Tymczasem pojawiają się też wątpliwości co do udziału Josha Tranka w spin-offie Simona Kinberga. Plotki sugerują, że studio Foxa nie jest zadowolone z „Fantastycznej czwórki” i nie chce już pracować z Trankiem. Po części podobno dlatego, że Trank zniszczył własność prywatną wartą kilka tysięcy dolarów kręcąc film. Co prawda przeprosił właścicieli osobiście, ale to studio musiało zapłacić. Fox podobno nawet zastanawiał się czy nie zastopować filmu. Niestety dla Tranka takie rekomendacje mogą go kosztować karierę. Zobaczymy czy Fox mu wybaczy i dostanie zapowiadany sequel „Fantastycznej czwórki”. Jeśli nie, również Disney/Lucasfilm może nie chcieć współpracować z nieodpowiedzialnym filmowcem o zszarganej opinii.
TAGI: Disney (459) Epizod VII: Przebudzenie Mocy (893) Gareth Edwards (173) Gary Whitta (84) George Lucas (1109) J. J. Abrams (544) Josh Trank (55) Lucasfilm (684) Łotr 1 (spin-off) (517) Michael Arndt (58) Plotki (1203) Simon Kinberg (130) Spin-off Kinberga (66)

KOMENTARZE (7)

 • Nestor2015-01-10 22:03:24

  Uwielbiam takie newsy. <3

 • ShaakTi11382015-01-10 19:21:59

  Skoro scenariusz gotowy, to może za niedługi czas poznamy obsadę. I w ogóle o czym jest :).

 • Lord Bart2015-01-10 18:08:25

  `based on` może mieć kluczowe znacznie w przyszłości

 • Skowronsky2015-01-10 13:11:53

  Whitta to jedna wielka niewiadoma. Scenarzysta który na Nową Trylogię i TCW marudzi, Starą chwali. Na koncie ma fenomenalne TWD, koszmarek 1000 lat po Ziemi i przyzwoitą Księgę Ocalenia.

  Zobaczymy co z tego wyjdzie, bo przecież jest jeszcze reżyser Gareth Edwards. IMO jego Godzilla była za długa i nie wyszła mu idealnie, więc to jego pracy obawiam się najbardziej.

 • hackeradyn2015-01-10 12:34:23

  ~ darth sheldon hiszpański inkwi

  Nie da się odpowiedzieć na Twoje pytanie, gdyż jest to zależne od takich czynników jak:

  - Scenarzysta (jednemu zajmuje napisanie, tego samego, więcej czasu innemu mniej)
  - Pracodawcy (ile dał czasu na pisanie, ile na poprawki)
  - Korporacji (ile zespołów / scenarzystów poprawia oryginalny scenariusz)

 • darth sheldon hiszpański inkwi2015-01-10 12:11:37

  Ciekawe jaki rodzaj scenariusza jest robiony dłużej? Scenariusz który jest robiony do filmu który jest adaptacją książki czy do filmu robionego na czysto ?

 • RodzyN jr.2015-01-10 11:38:05

  Dla mnie to oczywiste, że scenariusz powinien być już napisany. 7 miesięcy to naprawdę dużo czasu, a zdjęcia powinny ruszać tuż tuż ;)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..