Świat Filmu

Kogo znów uprowadzili?

Dziś na nasze ekrany wchodzą kolejne filmy z aktorami i twórcami „Gwiezdnych Wojen”. Pierwsza z dzisiejszych propozycji to gratka dla fanów Liama Neesona. „Uprowadzona 3” (Taken 3) Olivera Megatona na podstawie scenariusza Luca Bessona i Roberta Marka Kamena. W pozostałych rolach występują: Forest Whitaker, Maggie Grace i Famke Janssen.

Po raz trzeci spotykamy się z Bryanem Millsem. Tym razem jednak nikt nie zostanie uprowadzony, a przestępcy zabijają żonę Millsa, jego samego zaś wrabiają w morderstwo. Bryan musi nie tylko się zemścić, ale też i wybronić.Kolejny z nich to „Exodus: Bogowie i królowie” (Exodus: Gods and Kings), czyli biblijne widowisko Ridleya Scotta. W rolach głównych występują: Christian Bale, Joel Edgerton, John Turturro, Aaron Paul, Ben Kinsley, Ben Mendelsohn i Sigourney Weaver. Za muzykę odpowiada Alberto Iglesias, a za zdjęcia Dariusz Wolski. Za casting zaś Nina Gold.

Film to nowa wersja historii Mojżesza, Żyda, który wychował się w rodzinie faraona, a który odkrywa swoje prawdziwe korzenie, swój naród i swojego Boga. Następnie zaś postanawia wyprowadzić Żydów z Egiptu, co nie podoba się obecnemu faraonowi Ramzesowi, który był dla Mojżesza jak brat.Warto też zwrócić uwagę na „Foxcatcher” Benneta Millera, z Channingem Tatumem, Stevem Carellem, Markiem Ruffalo i Sienną Miller. Za zdjęcia odpowiada Greig Fraser, który prawdopodobnie nakręci spin-offa (wciąż niepotwierdzona informacja). Sam film opowiada historię zapaśników szykujących się do olimpiady w Seulu.Tagi: Ben Mendelsohn (50) Forest Whitaker (54) Greig Fraser (21) Joel Edgerton (43) Liam Neeson (204)

Komentarze (2)

Ridley Scott nie zwykł kręcić kompletnego szajsu... na to się wybieram...

Wybieram się na uprowadzoną tylko ze względu na pierwszą część, mam po prostu nadzieje że ta będzie lepsza od drugiej.

Co do Exodusa to przeczuwam klapę odkąd wyszedł pierwszy zwiastun

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Świat Filmu"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.