Różne

Problem z paszportem i nazwiskiem

BBC

W czerwcu ubiegłego roku mieszkanka Southend w Anglii, niejaka Laura Elizabeth Matthews dodała w środku swojego nazwiska "Skywalker", aby móc podpisywać się L. Skywalker i zapłaciła za to 49 funtów.

Jednak obecnie znaleziono błąd w paszporcie, który został zatrzymany ze względu na naruszenie zastrzeżonego "produktu" jakim jest nazwisko Skywalker. Rzecznik biura oświadczył, że trzeba przestrzegać integralności paszportu i jego powagi i nie można zmieniać nazwiska dla zabawy.

Co ciekawe Matthews twierdzi, że na innych dokumentach, tj. na przykład na kartach kredytowych czy prawie jazdy nie było problemów z jej środkowym nazwiskiem. Czuje się "wściekła, sfrustrowana i rozczarowana". Podobno biuro zmieniło zdanie już czwarty raz.

Biuro wystosowało też do niej list, w którym zgadza się pokryć koszty wyrobienia nowego dokumentu ale już z właściwym nazwiskiem.Tagi: paszport (1)

Komentarze (4)

Jak laska taka cwana to niech sobie zmieni nazwisko na Skywalker i nigdzie nie będzie miała problemów.

Czasami to nie mają się czego przyczepiać.

Absurdalne. Skywalker to poprawnie brzmiące angielskie nazwisko. Przypomina mi się, to jak prawnicy Parku Jurajskiego chcieli zatrademarkować słowo "jura".

buhaha

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Różne"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.