Różne

Wookiee IPA

Od czasu do czasu mamy okazję prezentować Wam ciekawostki w jakiś sposób powiązane ze światem Star Wars, które są przeznaczone dla dorosłych. Zamieszczaliśmy newsy o drinkach przygotowywanych przez fanów, bądź kieliszkach z odległej galaktyki jednak nie mieliśmy okazji pisać o gwiezdno-wojennym alkoholu. Wynika to z faktu, że do tej pory żadna firma nie dostała licencji na wydanie takich produktów. I w tym względzie nic się nie zmieniło, co nie zmienia faktu, że chcemy Wam przybliżyć pewne piwo.

W 2011 roku duński Amager Bryghus wyprodukował we współpracy z kalifornijskim Port Brewering piwo o znajomo brzmiącej dla fana Star Wars nazwie, mianowicie Wookiee IPA. Piszemy o tym teraz, bowiem niedawno do sprzedaży trafiła kolejna warka tego trunku, a rozwój rynku minibrowarów w Polsce sprawił, że można go nabyć również u nas (redakcja Bastionu natrafiła na nie we wrocławskiej Drink Hali w cenie 21 zł za butelkę). Jest to piwo w stylu American India Pale Ale, zawartość alkoholu wynosi w nim 7,2% a goryczka 65 IBU. Do jego stworzenia użyto pięć różnych gatunków chmielu, co powinni docenić fani dobrego piwa (o jakości świadczy również ocena na portalu Ratebeer wynosząca 98/100).

Biorąc pod uwagę przejęcie marki przez Disneya nie możemy raczej liczyć na licencjonowane trunki, więc piwo o takiej nazwie jest najbliższe alkoholowi SW, który fani mogą spróbować.Tagi: alkohol (15) Dla dorosłych (24)

Komentarze (11)

Fajne :D Ale obawiam się, że w Piwexie się tego nie dostanie, choć popytać można

łoo :D trzeba poszukać :D

Może jest to piwo w Poznaniu, bym musiał iść do setka pub tam mają największą ilość gatunków piwa z całego świata z czego 15 gatunków lanych, nie ma za to żadnego Polskiego piwa z komapanii piwowarskiej

Już jest u nas Alderaan Brewery więc to żaden news :D
https://www.facebook.com/alderaanbrewery?fref=ts

Choć trochę IPA mi się przepiło to jeżeli znajdę gdzieś w wa-wie to oczywiście kupię. Jakby ktoś spotkał to może podzielił by się w komentarzach gdzie można trafić?

Rusisu kochany, ja też chcę, ja też XD jakiegoś soczystego XD

Bart -> będzie więcej, już za kilka dni kolejnego planuję :)

Rusis XD Swoją drogą nie wiedziałem, że istnieje aż 15 newsów otagowanych jako adult XDXD

O proszę! To ci nowinka. W Drink Hali bywam często, a jakoś nie dostrzegłem tego piwka. Trzeba koniecznie poddać je degustacji. :D

Ja z kumplem "robiłem" Vadera Ciemnego Mocnego, co trzepie najMOCniej, ale w chwili obecnej nie ma żadnej warki na stanie ;)

Redakcyjnie czuję się spełniony :D

A samo piwo jest całkiem przyzwoite. Pijałem co prawda lepsze IPA, ale to stoi na granicy średniej i wyższej póki.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Różne"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.