TWÓJ KOKPIT
0

Świat Filmu

Obsada Epizodu VII: Adam Driver

2015-01-25 11:28:36

Adam Driver jest amerykańskim aktorem znanym przede wszystkim z serialu Dziewczyny, produkcji HBO. Urodził się 19. listopada 1983 roku w San Diego w Kalifornii. Po rozwodzie rodziców, przeniósł się wraz z matką do Mishawaka, gdzie uczęszczał do szkoły w której rozpoczął swoją przygodę z aktorstwem (grywał w licealnych sztukach). Po wydarzeniach z 11. września 2001 roku zaciągnął się do armii i służył dwa lata w Afganistanie. Po wypadku motocyklowym nie powrócił do pełnej sprawności fizycznej i pożegnał się z armią na krótko przed planowanym wylotem do Iraku.

Driver następnie przez rok studiował na Uniwersytecie w Indianapolis, a następnie przeniósł się do uznanej nowojorskiej wyższej szkoły artystycznej: Juilliard - ukończył ją w 2009 roku. Jeszcze podczas pobytu w Juilliard Adam wraz ze swoją przyszłą żoną Joanne Tucker założyli Arts in the Armed Forces. Jest to organizacja non-profit, która organizuje przedstawienia teatralne i inne wydarzenia kulturalne dla weteranów, obecnych wojskowych oraz ich rodzin.

Po szkole zaczął występować na Broadwayu, a następnie grywał epizodyczne role w serialach telewizyjnych oraz filmach kinowych, w tym również w dosyć głośnych tytułach jak J. Edgar. Większy rozgłos przyniosła mu jednak dopiero rola w serialu Dziewczyny, w którym gra od 2012 roku. Za tę rolę dwukrotnie już był nominowany (w 2013 i 2014 roku) do nagrody Emmy dla najlepszego aktora drugoplanowego w serialu komediowym. W 2013 roku Adam miał okazję występować u boku innego nowego aktora z Przebudzenia Mocy, Oscara Isaaca - razem zagrali w filmie Co jest grane, Davis?. W zeszłym roku Driver wystąpił również w dramacie Hungry Hearts, włoskiego reżysera Saverio Costanzo - za rolę w tym filmie otrzymał Puchar Volpiego na festiwalu w Wenecji.

W tym roku, poza Gwiezdnymi Wojnami, będziemy mieli okazję zobaczyć Adama w jeszcze dwóch dużych produkcjach: While We're Young oraz Midnight Special.


Adam Driver i Lena Dunham w "Dziewczynach"


Wraz z Oscarem Isaacem w "Co jest grane, Davis?"


Na planie "Hungry Hearts" z Albą Rohrwacher


W ramach poznawania nowej ekipy Epizodu VII prezentowaliśmy już sylwetki:
Kathleen Kennedy (producentka)
Bryan Burk (producent i wspólnik Abramsa)
Michael Arndt (scenarzysta)
Simon Kinberg (konsultant i współtwórca serialu „Rebels” i twórca spin-offa)
J.J. Abrams (reżyser, scenarzysta, producent)
Max von Sydow (aktor)
Andy Serkis (aktor)
John Boyega (aktor)
Oscar Isaac (aktor)
Domhnall Gleeson (aktor)
Lupita Nyong'o (aktorka)
Gwendoline Christie (aktorka)
TAGI: Adam Driver (141)

KOMENTARZE (1)

  • Cad Bane2015-01-25 11:32:29

    Z większych produkcji to raczej "Silence" Scorsese można by wymienić. ;)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..