Gry komputerowe

DICE zaczyna się chwalić Star Wars: BattlefrontJak powszechnie wiadomo premiera nadchodzącego Battlefielda trzyma w szachu dwie powstające gry ze świata Gwiezdnych Wojen. Z jednej strony Electronic Arts jako dystrybutor Battlefield Hardline nie chce aby DICE nowym Battlefrontem przyćmiło kampanie reklamową, z drugiej strony Visceral Games, czyli twórcy wspomnianego Hardline'a muszą się na nim skupić zanim zajmą się grą o której pisaliśmy tutaj.
Powoli zaczyna jednak opadać zasłona tajemnic i oprócz kolejnych zapewnień "że wszystko jest na dobrej drodze" otrzymujemy szczątki informacji.
Po pierwsze, na konferencji prasowej, na której EA chwaliło się wynikami za zeszły rok potwierdzono, że gra wyjdzie w okolicach premiery VII epizodu, aby maksymalizować efektywność doznań (czytaj -wycisnąć ile się da z kampanii reklamowej).

Na tej samej konferencji dyrektor finansowy EA, Blake Jorgensen powiedział:

„Więcej informacji na temat tego projektu powiemy w nadchodzących miesiącach. W tym samym czasie pojawią się również informacje związane z filmem, więc dowiecie się też o naszym tytule. Z tego powodu będziecie świadkami dużej aktywności z naszej strony w przyszłym roku (finansowego, który rozpoczyna się 1 kwietnia 2015 – red.), ponieważ skupimy się na tym tytule, podobnie jak zajmowaliśmy się w przeszłości Battlefieldem.”

Ktoś złośliwy mógłby zauważyć, że to niekoniecznie trafne sformułowanie, biorąc pod uwagę ostatniego Battlefielda, do którego patche naprawiające błędy wychodzą jeszcze ponad rok od premiery...

Nieco bardziej ostrożni są developerzy z DICE, nie chcą otwarcie porównywać gry do swoich poprzednich tytułów, zapytani czy mapy sieciowe będą w nowym Battlefroncie tak rozległe jak Battlefieldach odpowiedzieli, że będą zróżnicowane i dopasowane do konkretnego rodzaju rozgrywki w której będą dostępne. Dowiedzieliśmy się też, że w nowej grze oprócz postaci i wydarzeń znanych z pierwszych sześciu filmów, pojawią się także te z nadchodzącego Przebudzenia Mocy. Wydaje się to oczywiste skoro gra ma mieć wspólną kampanię reklamową z filmem, ale dobrze o tym usłyszeć.
Piastujący w DICE stanowisko "Game Design Director" Niklas Fegraeus, zdradził, że do stworzenia części map użyto technologii fotogrametrii, pozwalającej na odtworzenie obiektów na podstawie specjalnych zdjęć (fotogramów). Gracze mogą znać tą technologię z rodzimej gry "Zaginięcie Ethana Cartera".
Twórcy podzielili się też z nami pierwszą grafiką koncepcyjną, którą możecie zobaczyć poniżej.Tagi: Battlefront (2015) (117)

Komentarze (12)

@Jacek W jakimś tweecie była mowa, że nie będzie perspektywy z trzeciej osoby.

Mam nadzieję, że będą tam tryby (bycie jedi lub łotrem) z II battlefronta i będzie widok z 3 osoby (chociaż wątpię bo w battlefieldzie nigdy takiego nie było). Tymczasem ja gram sobie w star wars battlefront II na nowym multi ;)

Niech się tak nie chwalą, bo im Disney znów zamknie projekt ;)

Błędy na pewno będą ale czekam!

Postacie z VII? Super!

grafika jak grafika, pełno takich w sieci ;)

To się pochwalili

Może na eczy coś pokażo.

@darth sheldon hiszpański inkwi - nie bez powodu od dłuższego czasu mówią o wiośnie. Podejrzewam, że na 90% ukaże się wtedy dokładniejsza data premiery, gameplay i bardziej konkretne informacje.

Od razu jak wyjdzie kupuję jeszcze jedna gra do kolekcji star wars :3

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Gry komputerowe"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.