TWÓJ KOKPIT
0

Ostatni Jedi

Lando wraca w Epizodzie VIII?

2015-03-11 07:01:19

Brytyjski bulwarowy dziennik „The Sun” podał informację, że Billy Dee Williams będzie miał małą rolę (cameo) w Epizodzie VIII. Oczywiście „The Sun” nie jest najczęściej wiarygodnym źródłem, ale warto odnotować tę informację. Choćby z powodu Billy’ego, który niedawno wrócił do postaci Landa w serialu „Rebelianci” i przy różnych wywiadach wspomina o swojej gotowości do pojawienia się na planie kolejnych części „Gwiezdnych Wojen”. Niedawno powiedział nawet, że uważa iż powinien się pojawić właśnie dopiero w Epizodzie VIII, ponieważ nie było go też w „Nowej nadziei”. Miałoby to stanowić ładne nawiązanie do klasycznej trylogii. Z tym, że warto pamiętać, że to wciąż są pobożne życzenia Billy’ego Dee Williamsa, który próbował też się wkręcić w „Przebudzenie Mocy”, co jednak ostatecznie mu się nie udało. Może tym razem przekona do siebie Riana Johnsona.

Rian Johnson natomiast niedawno przeprowadzał wywiad z Christopherem Nolanem a propos „Interstellara” i efektów specjalnych tam użytych. Nolan, opowiadając o tym filmie, przy okazji próbował przekonać Johnsona do niektórych technik, w tym tak zwaną technikę poprzedniej projekcji, której używano na planie „Interstellara” zamiast niebieskiego/zielonego ekranu. W dużym skrócie polega to na filmowaniu obiektu na ekranie na który rzuca się obraz, np. drogi mlecznej. Ekran zaś jest pełen maleńkich szklanych kulek, które odbijają obraz, co powoduje że odnosi się wrażenie iż gdzieś indziej znajduje się źródło światła. Zobaczymy, czy Rian Johnson jako reżyser będzie eksperymentował z efektami, czy pozostanie przy niebieskim/zielonym ekranie i fizycznych dekoracjach.

Ostatnie doniesienia sugerują, że pierwsza część ekipy zacznie rozkładać się w Pinewood już w kwietniu. Więc jest spora szansa na to, że zdjęcia do VIII epizodu ruszą wcześniej niż w maju 2016. Czy wpłynie to na wcześniejsza premierę? Zobaczymy.
TAGI: Billy Dee Williams (135) Epizod VIII: Ostatni Jedi (524) Plotki (1202) Rian Johnson (310)

KOMENTARZE (5)

 • Matek2015-03-11 21:45:11

  Miało by to sens. W oryginale Lando zadebiutował w środku historii, czemu teraz nie miałoby być tak samo?

 • brat Fett2015-03-11 19:00:41

  To mogą być słuchawki firmy Koss, ale nie daję głowy, mało wyraźne zdjęcie.

 • Darth Bemol2015-03-11 18:20:29

  Z innej beczki. Wie ktoś może, jakiej firmy i jaki model słuchawek ma Billy na tym zdjęciu? Z góry wielkie dzięki! :)

 • DARTH VADER2015-03-11 16:04:43

  zebyscie sie nie zdziwili jak sie Lando pojawi w Przebudzeniu Mocy ;) albo przynajmniej o nim wspomna ;)

 • RodzyN jr.2015-03-11 15:23:09

  No właśnie, efekty. To jest ten element którego brakuje przy Sequalach, brak jakichkolwiek informacji o zastosowaniu jakiś nowatorskich efektów specjalnych. A przecież to Gwiezdne Wojny kiedyś wyznaczały trend w tym kierunku...

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..