Świat Filmu

„Kopciuszek” i „Chappie” Simona Kinberga

Dziś dwie premiery filmowe ze Starwarsówka, w dodatku obie wyprodukowane przez Simona Kinberga. Pierwsza z nich to „Chappie,” kolejny film Neila Blomkampa („Elizjum”, „Dystrykt 9” a teraz też kolejny „Obcy”). To już drugie wspólne dzieło Blomkampa i Kinberga po „Elizjum”.

Jest to opowieść o policyjnym androidzie, który zostaje uprowadzony przez gangsterów i zainstalowano mu nowe oprogramowanie. Dzięki temu ma okazję samodzielnie myśleć i rozwijać się. Jednak świat ludzi nie jest przygotowany na sztuczną inteligencję i Chappie będzie musiał się mierzyć z masą problemów, w tym także nietolerancją.

Za scenariusz odpowiada Neil Blomkamp i Terri Tatchell, razem napisali „Dystrykt 9”. W roli tytułowej występuje Sharlto Copey, który także grał główną rolę w „Dystrykcie 9”. W pozostałych rolach występują Dev Patel, Hugh Jackman czy Sigourney Weaver. Muzykę skomponował Hans Zimmer.Drugi film to zupełnie inna bajka. „Kopciuszek” (Cinderella) to nowa aktorska wersja znanej baśni wyprodukowana przez Disneya z gwiazdorską obsadą. W filmie zobaczymy Lily Jones, Cate Blanchett, Ridcharda Maddena, Stellana Skarsgårda, Dereka Jacobiego czy Helenę Bonham Carter. Reżyserem przedsięwzięcia jest Kenneth Branagh, scenariusz zaś napisał Chris Weitz, który poprawia obecnie pierwszego spin-offa. Muzykę napisał Patrick Doyle. Tu Kinbergowi produkować pomagała Allison Shearmur.

Młoda Ella ma szczęśliwe życie, lecz wszystko się przestaje układać wraz ze śmiercią jej ojca. Wtedy zaczyna się zajmować nią wyrodna macocha. Całość mniej lub bardziej powiela schemat klasycznej, znanej jeszcze z czasów starożytnych baśni.Tagi: Allison Shearmur (19) Chris Weitz (36) Simon Kinberg (123)

Komentarze (3)

Ten Chappie od razu kiedy o nim usłyszałem skojarzył mi się z filmem Krótkie spięcie, jednym z filmów mojego dzieciństwa. Podobna tematyka i bohaterowie, tam również był hinduski inżynier konstruktor robotów, nawet epizod gangsterski się zgadza. Na pewno się na niego wybiorę, bardzo jestem ciekaw jak Chappie wypadnie w porównaniu ze starym Johnnem 5 :)

Tak, Chappie może być bardzo ciekawym filmem.

Chappie, obowiązkowo w kinie :)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Świat Filmu"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.