Skywalker. Odrodzenie

Nie tylko Abrams jest w grze

Jakiś czas temu pisaliśmy o plotce, według której J.J. Abrams miałby wyreżyserować IX Epizod „Gwiezdnych Wojen”. Ale zdaniem MakingStarWars.Net nie tylko on pozostaje w grze. Podobno o stanowisko reżysera filmu walczy także Francis Lawrence („Constantine”, „Jestem legendą”, „Woda dla słoni”, „Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia” i oba „Kosogłosy”). Jesienią reżyser będzie wolny, po premierze drugiej części „Kosogłosu”, więc w teorii mógłby zabrać się za „Gwiezdne Wojny”. Pewne źródła sugerują, że zajmie się jeszcze „Odyseją” na podstawie poematu Homera, zdjęcia miałyby ruszyć w przyszłym roku, więc potem byłby wolny, w sam raz po zakończeniu zdjęć do drugiego spin-offa. Jednak jak wskazują źródła, rozmowy z nim mają raczej być niezobowiązujące i mają na celu raczej wybadanie możliwości, niż faktyczne negocjacje. Zresztą inne źródła wskazują, że to nie jest jedyny reżyser, z którym były prowadzone podobne rozmowy. Na liście znajduje się też jakoby Alfonso Cuarón („Grawitacja”, „Ludzkie dzieci”, „Harry Potter i więzień Azkabanu”).

W grze dalej też jest oczywiście J.J. Abrams, który podobno póki co ma chyba największe szanse, zresztą będzie też producentem tego filmu. Wygląda też na to, że Rian Johnson, którego plotki podawały jako pierwszego kandydata do tej roli, chyba już się nie liczy. Prawdopodobnie prace nad IX Epizodem zaczną się jeszcze przed premierą VIII, więc nie będzie czasu na to by sprawdzić jak poradził sobie Rian. Tu jednak bardziej istoty będzie czas, a dwa lata do premiery filmu to mogłoby być za mało także dla Riana.

Wiele wskazuje na to, że Disney i Lucasfilm chcą mieć na tym stanowisku kogoś, kto zagwarantuje im sukces finansowy, kogoś kto udźwignie finalny film tej trylogii. Więc raczej nie należy się spodziewać, że ster filmu dostanie młody i mało doświadczony reżyser (jak Johnson). O szansach Abramsa zaś z pewnością przesądzi sukces finansowy „Przebudzenia Mocy”. Nikt nie wątpi, że film zarobi dużo, pytanie tylko czy zarząd Disneya będzie z tego wyniku wystarczająco zadowolony.Tagi: Disney (407) Epizod IX: Skywalker. Odrodzenie (374) Epizod VII: Przebudzenie Mocy (856) J. J. Abrams (502) Lucasfilm (561) Plotki (1120) Rian Johnson (292)

Komentarze (11)

Jestem jak najbardziej za Cuaronem, ale obawiam się, że do tego raczej nigdy nie dojdzie.

Vos -> I to była właśnie gigantyczna wada! Problem w tym, że Potter zaczął stawać się mroczną historią dopiero w okolicach "Księcia Półkrwi", czy w jakichśtam porywach w "Zakonie Feniksa". Natomiast wcześniej to była po prostu baśń! I w tej baśniowej konwencji nakręcono 2 pierwsze filmy, mieliśmy piękny zamek Hogwart. A we Więźniu? Nagle Hogwart stał się posępny, zapuszczony i trochę inaczej wyglądający. Co to miało być, Dumbledore w wakacje zarządził remont generalny? Jeśli tak, to czemu wyglądało gorzej niż przed remontem?

"Ludzkie dzieci" to dobry film. A ostatnio miałam powtórkę z wszystkich Potterów i trzeci był w porządku; to końcówka była ledwo na styk dopięta.

Już dajcie temu biednemu Cuaronowi spokój, "podobno" jest rozważany do każdej części. :D

Ja bardzo lubię Więźnia Azkabanu. :o Trzeci tom o Potterze był mroczniejszy od poprzednich, momentami wręcz ocierał się o taki lajtowy thriller, nie dziwi mnie, że postanowili radykalnie odciąć się od uroczego i jednak dość cukierkowego świata dwóch pierwszych części.

A ja chcę Lucasa :(

Na pewno nie Cuaron, to beztalencie kompletnie zniszczyło "Więźnia Azkabanu" i zostawiło duży odcisk na całej serii filmowej :(

Z wymienionych może być Lawrence.
Spoza wymienionych chciałbym Matthev Vaughna lub Wachowskich. A jak nie do epizodu, to chociaż do spin-offu. Albo może... Spielberg? :P

Ja zasadniczo właśnie ze względu na czarodzieja oksach miałbym wątpliwości :P

Tak jak w ostatnim akapicie, Na J.J. wyleje się fala pochwał lub krytyki po premierze VII Epizodu. Zabawne jest to, jak dużo osób tutaj bierze w ciemno Abramsa do IX filmu nie wiedząc, czy tak naprawdę odnalazł się w świecie Star Wars. Gdyby coś nie wyszło, ci sami ludzie zapewne najbardziej jechaliby z hejtami na delikwenta. Wstrzymam się z wszelkimi osądami w tej sprawię, a dodam jedynie po cichu, że np. "HP i Więzień Azkabanu" to film o niesamowitym klimacie i jak dla mnie jeden z najlepszych części serii o czarodzieju.

Moim zdaniem J.J. Abrams

Cuaron, proszę, proszę, proszę! To genialny reżyser! Jego filmy są absolutnie genialne, mógłby wyreżyserować niesamowity epizod!

Najlepiej i tak pasowałby JJ :)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Skywalker. Odrodzenie"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.