Komiksy

"Star Wars: Lando"

Starwars.com

Celebration właśnie się rozpoczęło, a w sobotę czeka nas panel zatytułowany "Star Wars Comes Home to Marvel". Firma ujawniła, że czekają tam nas dwie zapowiedzi dotyczące przyszłości "Gwiezdnych Wojen" w komiksowym świecie. Na jedną nie trzeba było długo czekać: Oficjalna już dziś ogłosiła nowy tytuł: "Star Wars: Lando", który zadebiutuje w lipcu tego roku. Poniżej oficjalna zapowiedź i dwie okładki - jedna standardowa, druga autorstwa Lenila Francisa Yu.

Złotousty łotr kontratakuje! Marvel i Lucasfilm ogłosili dziś, że Lando Carlissian - kolekcjoner świnek-rozdymek, administrator Miasta w Chmurach i bohater rebelii - będzie gwiazdą swojej własnej, limitowanej serii. "Lando #1", od Charlesa Soule'a ("Death of Wolverine", "Inhuman", "She-Hulk") i Aleksa Maleeva ("Daredevil", "Spider-Woman", "Moon Knight"), trafi do sklepów w lipcu i przedstawi bohatera wyruszającego na swoją najlepszą eskapadę w historii.

"Czy Lando to najfajniejszy gość w całych »Gwiezdnych Wojnach«? Pewnie zależy kogo zapytacie, ale jeśli zapytacie mnie, to odpowiedź brzmi »tak« i zamierzam to udowodnić tą historią", mówi scenarzysta serii, Soule.

W "Landzie" Marvela, opracowywanym w ścisłej współpracy z Lucasfilmem, tytułowy bohater - w czasach, zanim jeszcze stał się herosem - szuka sposobu na kradzież najcenniejszych okrętów w galaktyce. Ale jak zwykle bywa w jego przypadku, może porywać się z motyką na słońce."Przed Miastem w Chmurach, przed jego fantastycznym atakiem na Gwiazdę Śmierci", mówi dalej Soule, "Lando był tylko prostym człowiekiem starającym się odnaleźć swoje miejsce w nieczułym świecie zdeterminowanym, by nie uznać go za niezaprzeczalnie najfajniejszego człowieka w galaktyce. Ale Lando zamierza to zmienić... a wszystko zaczyna się od życiowej okazji".

Świeżo po powrocie postaci w serialu "Star Wars: Rebelianci", "Lando" dołącza do gorąco przyjętych komiksowych bestsellerów Marvela, w tym "Star Wars", "Star Wars: Darth Vader", "Star Wars: Princess Leia" i "Kanan: The Last Padawan". Ta umowa robi się coraz lepsza.


Zapraszamy do dyskusji na forum.Tagi: Celebration (414) Lando (2015) (13) Marvel Comics (368) Star Wars: Rebelianci (Star Wars: Rebels) (577)

Komentarze (9)

Bardzo pomysłowe te tytuły serii komiksowych.

Wciąż jeszcze mam nadzieję na Vuffi Raa w nowym kanonie, ale skoro nie było go w Rebelsach to pewnie już się nie pojawi... ;]

Logo jak z lat 80-tych.

"Świnka rozdymka, wybierz zgodę i bezpieczeństwo!" xD

Świnka-rozdymka na prezydenta!

"Kolekcjoner świnek rozdymek" xD

Okej, teraz dopiero miałem czas zobaczyć: Charles Soule pisze siedemset różnych serii Marvela...i zazwyczaj jest to bardzo sprawne. Do tej serii będzie pasował idealnie.

Fajne to logo :).

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Komiksy"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.