TWÓJ KOKPIT
0

Rebelianci

Celebration Anaheim: Opis początku drugiego sezonu "Rebeliantów"

2015-04-19 13:43:35 Różne

Wczoraj był wielki dzień dla "Rebeliantów" - dostaliśmy zwiastun drugiego sezonu, odbył się również panel poświęcony serialowi. Ale to nie koniec atrakcji: w nocy naszego czasu nastąpiła premiera pierwszego odcinka. Odcinka, a właściwie kolejnego godzinnego filmu, zatytułowanego "The Siege of Lothal". Dla szerszej publiczności zostanie udostępniony latem (nie podano konkretnej daty), natomiast właściwy sezon drugi zadebiutuje jesienią.

Ale zanim przejdziemy do opisu owego odcinka - po wczorajszym panelu odbyła się jeszcze konferencja prasowa, na której zdradzono dużo więcej. Relacjonował go między innymi Rebels Report. Po pierwsze, wyjaśniono parę nurtujących zagadnień ze zwiastuna: głosu Vaderowi użycza James Earl Jones (w wywiadzie dla IGN-u Filoni potwierdził zaś, że w Imperatora wciela się Sam Witwer). Twórcy jednak nie chcieli odpowiedzieć czy widoczni w zajawce nowi bohaterowie - mężczyzna i kobieta - to inkwizytorzy. Klony towarzyszące Reksowi to Wolffe i Gregor.

Filoni powiedział, że nie czuje żadnej presji w związku z tworzeniem serialu, ale Kinberg wyznał, że jest to jak dodawanie nowej zawartości do Biblii i trochę się boi. Zapytany o porównania Ezry do Alladyna Dave powiedział, że nie taka była intencja, bo tworząc go, myślał o aktorze Ralphie Macchio, ale dodał, że takie porównania tylko mu pochlebiają.

Na opowieść o przeszłości Kanana trzeba będzie trochę poczekać - dowiemy się więcej o naukach, które pobierał i jego motywacji. Prinze zasugerował też, że istnieje "specjalny bohater, który ma specjalną relację" z Jarrusem; zobaczymy też jak Jedi "poradzi sobie" z Reksem w kontekście tego jak stracił mistrzynię. Mają być też odniesienia do rodziców Ezry, zobaczymy jak chłopak dorasta, dostrzega i robi nowe rzeczy. Żaden z twórców nie chciał odpowiedzieć czy dowiemy się więcej o Lasatach (z ostatnich plotek wiemy, że niemal na pewno). Dostaniemy więcej informacji o Sabine i o tym, dlaczego jest zła na Imperium. Ogólnie rzecz biorąc, ponieważ w tym sezonie będzie więcej odcinków, to i będzie więcej czasu na eksplorację losów postaci. Jeśli chodzi zaś o innych bohaterów: fani Porkinsa będą musieli obejść się smakiem, bo nie ma go w serialu. Padło pytanie kto z Legends mógłby powrócić, ale tu odpowiedź nie była konkretna: "trzeba być ostrożnym kogo się sugeruje" i "nic nie jest ustalone na wieki". Dla Kinberga pytanie o biblijne znaczenia imion postaci było nowością, ale powiedział, że elementy tego są w oryginalnych filmach (na to Freddie zapytał czy Chopper jest ze Starego czy z Nowego Testamentu). Filoni dodał, że imiona mają wielkie znaczenie w "Gwiezdnych Wojnach" i "Bridger" ma symbolizować pomost ("bridge") pomiędzy prequelami a OT.

Jedną z lekcji, którą ma przekazać ten sezon, jest to, że dobrzy nie zawsze wygrywają, a motywem przewodnim - nowe wyzwania dla ich "jednostki rodzinnej". Nie wiadomo ile będzie sezonów, ale Dave ma już w głowie większy plan, który prowadzi do "Nowej nadziei".

Przyszła też pora na żarty: Steve Blum stwierdził, że w tajemnicy Zeb jest disneyowską księżniczką, a do tego poznamy jego umiejętności taneczne i kucharskie. Freddie dodał zaś, że jego żona, Sarah Michelle Gellar, grała Wookiee w pierwszym sezonie.

Jeśli chodzi zaś o sam opis odcinka: informacje zostały zebrane z forum TFN-u i oczywiście zawierają masę spoilerów; należy też wziąć pod uwagę, że takie opisy nie zawsze pokrywają się z właściwym epizodem i informacje niekoniecznie muszą być we właściwej kolejności.

(Spoiler):Zacznijmy od tego, że duża część zwiastuna to właśnie ów pierwszy odcinek. Rozpoczyna się on od chwili, gdy załoga "Ghosta" i mała ekipa rebeliantów (prawdopodobnie eskadra Feniks) atakują imperialny konwój i kradną zaopatrzenie. Kananowi jednak nie podoba się perspektywa walki u boku żołnierzy i w ogóle większa rebelia. W tym samym czasie Vader nakazuje Maketh Tui, by użyła wszelkich możliwych środków, aby znaleźć buntowników. Pani minister nie za bardzo podoba się kierunek, w którym to wszystko zmierza i kontaktuje się z rebeliantami z prośbą o ochronę w zamian za informacje o prawdziwym celu dla którego Imperium jest na Lothalu. Mówi też, że wie którzy z polityków popierają bunt. Rebelianci, choć niechętnie, zgadzają się na jej warunki.Ekipa ląduje na planecie i następuje komiczna scena, w której Kanan próbuje zaprzyjaźnić się ze szturmowcem, podczas gdy reszta przemyka w kierunku wahadłowca, którym Tua musi polecieć na spotkanie z Tarkinem (rozmowa ma dotyczyć jej oporów wobec stosowania twardych metod). Okazuje się jednak, że pojazd jest pułapką zastawioną przez Kallusa - maszyna wybucha i kobieta ginie. Po ekipę przylatuje Chopper, ale ich okręt zostaje zestrzelony, więc wszyscy chowają się w domu Ezry. Na miejsce docierają jednak szturmowcy, którzy wysadzają budynek, więc drużyna po raz kolejny ucieka, tym razem do fabryki. I tym razem jest to pułapka, bo czeka na nich Vader. Tutaj opinie o przedstawieniu lorda są podzielone: jeden z fanów twierdził, że nie ukazano go godnie, inny zaś, że "wymiatał". W opinii tego drugiego Darth się nawet nie starał: zranił Kanana w ramię i nieomal dopadł Ezrę. W tym samym czasie Sabine wysadza AT-ST, a Jedi odrzucają go Mocą w kierunku opadających szczątków. Vader jednak bez problemu wydostaje się spod nich. Wren bierze go na cel, lecz przeciwnik odbija bolty w jej kierunku, które trafiają w hełm (ale dziewczynie nic nie jest).

Ostatecznie udaje im się uciec na pokładzie wahadłowca i skontaktować z Landem, który zawiera jakiegoś rodzaju układ z Herą. Tymczasem Vader i Kallus doszczętnie niszczą Tarkintown jako karę za ofiarowanie schronienia rebeliantom w pewnym momencie. Ponadto na orbicie planety rozrzucają imperialne transpondery, aby okręty w górze miały problem z rozróżnieniem który to porwany statek. Jest on oczywiście namierzany i lord wkrótce pojawia się na orbicie w swoim TIE, niszczy eskadrę Feniks oraz rebeliancką jednostkę dowodzenia. "Ghost" próbuje kontratakować, lecz nie idzie to najlepiej, a na dokładkę do układu przybywają niszczyciele. Flota rebeliantów ucieka. Kanan i Ahsoka (przypuszczalnie dołączyła do nich na pokładzie) sondują Mocą dowódcę wrogich myśliwców, ponieważ wyczuwają, że jest silny. Oczy kobiety się rozszerzają, krzyczy "Nie!" i mdleje, natomiast Darth mówi: "Moja uczennica żyje". "Ghost" ucieka w odpowiedniej chwili, kierując się w stronę niszczycieli w taki sposób, że wiązka ściągająca nie trafia w niego, lecz w Vadera.

Gdy Tano dochodzi do siebie, kłamie, mówiąc, że nie zna tożsamości użytkownika Mocy. Nie jest jasne, czy pada to w tym momencie, ale ekipa "Ghosta" stwierdza, że dla bezpieczeństwa Lothalu lepiej będzie opuścić planetę. Vader rozmawia przez hologram z Palpatine'em i mówi mu o "uczennicy Anakina Skywalkera". Imperator sugeruje, że byłaby ona dobrą przynętą na innych Jedi, na co lord odpowiada "Na przykład Kenobiego?" Sheev mówi: "Jeśli jeszcze żyje" i każe mu wysłać (zapewne za Ahsoką) kolejnego inkwizytora, podczas gdy oni sami zajmą się wyciągnięciem buntowników z ukrycia.
(Koniec Spoilera)

Pozostaje nam zatem czekać na ogłoszenie daty premiery odcinka i inne wieści.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
TAGI: Celebration (451) Dave Filoni (557) James Earl Jones (95) Sam Witwer (76) Simon Kinberg (130) Star Wars: Rebelianci (Star Wars: Rebels) (606)

KOMENTARZE (21)

 • Kremuwka122015-04-21 19:54:51

  Moja teoria to że Ezra Pokona Vadera ;) jak z odc.9

 • losiu412015-04-20 21:02:21

  Dla mnie wszystkie wypociny Filoniego są nie do zniesienia

 • Luke S2015-04-20 15:54:54

  Niech spłoną w piekle za wydawanie tego syfu...

  TFA i RO - tak, to coś - NIE.

 • Nestor2015-04-20 10:04:03

  Spoilerów nie czytam, pierwsze zdanie mi wystarczyło by potwierdzić to co się domyślałem. Mój syn nie może się doczekać, codziennie mnie pyta kiedy będzie Kanan w "kompucie" (czyt. komputerze). :)

 • Krogulec2015-04-20 03:21:08

  Ahsoka to przekleństwo Gwiezdnych Wojen.

 • darth BB-82015-04-19 22:48:49

  Fajny teaser jak na etap, w którym jeszcze zdjęcia nie zostały rozpoczęte, ale smaka narobili :)

 • lukaszzz2015-04-19 22:13:01

  Teaser Rogue One dużo lepszy niż pierwszy teaser TFA

 • Alcu2015-04-19 21:45:53

  Star Wars Anthology: Rogue One Teaser https://www.youtube.com/watch?v=NELx1y8cr1M

 • ShaakTi11382015-04-19 21:14:27

  Jenari->
  E, były odcinki, gdy "ci dobrzy" przegrywali. Serio.

  Slavek->
  Wieść gminna głosi, że sezon drugi zaczyna się w niedługi czas po pierwszym albo zaraz po.

 • C1-10P2015-04-19 20:51:19

  @nikt1092

  Hahaha poprawiłeś mi humor tym komentarzem. No to już by był GWAŁT na Gwiezdnych Wojnach.

 • Slavek_82015-04-19 18:35:35

  Czy wiadomo oficjalnie kiedy dokładnie dzieje się drugi sezon? Pierwszy miał niby być 5BBY, ale w połowie sezonu była "piętnasta rocznica powstania Imperium", co sugeruje 4BBY. Ciekaw jestem jaki jest rozstrzał tych wszystkich odcinków.

 • Virdi2015-04-19 17:25:32

  Mogliby jeszcze wkręcić do serialu Starkillera. To by było coś :3

 • Jenari2015-04-19 17:05:30

  "Jedną z lekcji, którą ma przekazać ten sezon, jest to, że dobrzy nie zawsze wygrywają,". Szkoda, że zapomnieli o tym przez 6 sezonów TCW...

 • Mistrzyni Victoria Luna2015-04-19 16:33:21

  Wow. Mam tylko nadzieje że Tano potrzyma jak najdłużej, a na koniec całej serii ginie z rąk Anakina (Vadera), podczas gdy załoga "Ghosta" przyglądała się z założonymi rękoma. Ale ten finał był NIESAMOWITY!

 • nikt10922015-04-19 14:53:15

  Ashoka ma zginąć? hah. Zabije Vadera, a następnie siostry nocy go wskrzeszą ponownie :D.

 • chris872015-04-19 14:32:24

  aaa i super, że Gregor powróci! :D

 • epizozeur2015-04-19 14:31:44

  Oby tylko ostatecznie Ahsoka zginęła z rąk Vadera.

 • chris872015-04-19 14:26:34

  Plakat z Ahsoką i Vaderem jest mega!!!

 • darth sheldon hiszpański inkwi2015-04-19 14:14:32

  Jeśli serial będzie tak brutalny
  (z czego się cieszę) ja opisują to w spoilerach to zdejmą go z ramówki jak seriale TRON:rebelia czy Legende Korry.

 • Arasuum2015-04-19 14:14:03

  I znowu Vader z właściwym głosem :D (sorry za doubla)

 • Arasuum2015-04-19 14:09:25

  Mam wrażenie że na górnym plakacie Ahsoka wygląda lepiej niż w Rebelsach

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..