TWÓJ KOKPIT
0

Gry komputerowe

Wieści ze świata gier

2015-04-20 22:02:31

Zakończone właśnie Celebration Anaheim było przeciętnie udane dla grających fanów Star Wars. Co prawda otrzymaliśmy garść informacji o nadchodzącym Star Wars Battlefront, ale nie dla wszystkich są one dobrymi wiadomościami. Brak kampanii dla jednego gracza wytykany jest twórcom zarówno przez graczy jak dziennikarzy, nasuwa się pytanie, co przez 3 lata tworzenia gry przygotowali panowie z DICE? Twórcy będą musieli bardzo się postarać aby pozostałe tryby rozgrywki zadowoliły fanów czekających na nową odsłonę serii. Ponadto ponownie nie zobaczyliśmy nawet fragmentu rozgrywki, bo wspomniany zwiastun nie ma z nią wiele wspólnego.

W obliczu braku konkretów pozostaje rozejrzeć się za innymi informacjami. Jedną z nich są wieści o kolejnych reedycjach klasycznych tytułów. Już niedługo na Playstation 3 będzie można zagrać w Star Wars: Starfighter i Star Wars: Jedi Starfighter oryginalnie wydane na Playstation 2. Na razie nie jest znana forma w jakiej gry zostaną wydane, nie potwierdzono nawet zwyczajowych zmian takich jak zmiany rozdzielczości czy dodanie trofeów.

Drugą informacją jest DLC do Star Wars Pinball. Odpowiedzialne za stworzenie gry Zen Studios ogłosiło, że trafią do niej stoły tematycznie związane z serialem Star Wars: Rebels. Dodatek dostępny będzie w grach Pinball FX2, Zen Pinball 2 i Star Wars Pinball, na konsolach, komputerach i urządzeniach mobilnych, już od 27 kwietnia.

W ostatnich dniach zmiany zaszły w drugim studiu odpowiedzialnym za tworzenie gry z Gwiezdnych Wojen, o której wiemy jeszcze mniej niż o Battlefroncie. Sze studia Visceral Games, Steve Papoutsis stracił swoją posadę, a jego miejsce zajął Scott Probst, syn szefa rady nadzorczej EA, Larry'ego Probsta. Na decyzję w tej sprawie mogło mieć wpływ chłodne przyjęcie Battlefield Hardline, któremu gracze i recenzenci zarzucają rutynę i wtórność względem poprzednich części serii.

Brak informacji na temat powstających tytułów może być spowodowany nadchodzącymi targami E3, na które szykują się wszyscy wielcy wydawcy. Z dużym prawdopodobieństwem można zakładać, że zobaczymy wówczas dopieszczony fragment rozgrywki z Battlefronta. Z powodu wstrzymania serii Battlefield i Medal of Honor, dla EA będzie to jedyny shooter, który wystawią w tym roku do walki przeciwko zapowiedzianemu już Call of Duty: Black Ops III.
TAGI: Ackbar (7) Battlefront (2015) (118) E3 (37) Jedi Starfighter (19) PlayStation (30) Starfighter (13)

KOMENTARZE (7)

 • Wolf-trooper2015-04-21 15:12:06

  Jaki jest sens wypuszczać grę na PS2 już lepiej na PS4

 • Rif_2015-04-21 08:55:08

  Z przyjemnością zaznajomię się z Jedi Starfighter. Jako, że nie miałem PS2, to kilka tytułów mnie ominęło. Czekam jeszcze na Bounty Huntera i Racera 2 :)

 • Kolega2015-04-21 08:24:44

  Ja tam kupuję w ciemno.

 • Krogulec2015-04-21 00:37:04

  @Luke S

  Jak najbardziej się nadal Starfighter broni. Grałem sobie w wersję na Steam kilka tygodni temu i bardzo przyjemne to było.

 • Arasuum2015-04-20 22:40:17

  Wszyscy jadą po tym Battlefroncie i EA ile się da. Rzygać mi się chce. Tą grę robi jeden z najlepszych (jeżeli nie najlepszy) dev od sieciowych fpsów, mają do dyspozycji Frostbite`a i prawie nieograniczone środki i skupiają się na wiarygodności i zgodność ze starymi filmami. A tym dalej źle źle. Co z tego że fabularnej kampanii nie ma? Graliście w ostatnie Battlefieldy? DICE NIE UMIE ROBIĆ SINGLÓW, ludzie powinni się cieszyć (zresztą w zamian dostaniemy jakieś tam krótkie misje coopowe co mi np. w zupełnośc wystarcza). Brak bitew w kosmosie? Lepiej że by była dobra gra na ziemi niż słaba i w kosmosie i na ziemi (zresztą tworzenie gier dzisiaj jest bardziej czasochłonne niż 10 lat temu, argumenty że "wcześniej było to w nowym też ma być" są idiotyczne. 40 chłopa na mapie też jest spoko. 64 w BF4 to momentami chaos chyba że jest faktyczny teamwork po obu stronach (co się rzadko zdarza)

  Zresztą EA i DICE chyba wie że jak spartolą to fani ich rozerwą na strzępy
  Także ja wierzę że im się uda (w życiu się nie spodziewałem że będę taką wiarę pokładał w cokolwiek od EA po tym skandalu z zakończeniem Mass Effect 3 :P no ale cóż, może się czegoś wtedy nauczyli)

 • SroQ2015-04-20 22:38:18

  Gry z PS2 trafią prawdopodobnie do cyfrowej dystrybucji, tak samo jak gro tytułów z PS2. W przeciwnym wypadku zapowiedziano by prędzej kolekcje HD.

 • Luke S2015-04-20 22:28:00

  SW: Starfighter to kawał niezłej produkcji - jeśli ktoś nie grał, to ma świetną okazję. Poza tym gra wygląda całkiem znośnie nawet jak na dzisiejsze czasy - starzeje się z godnością :P

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..