TWÓJ KOKPIT
0

Wojny Klonów

Opis "The Clone Wars: The Bad Batch"

2015-04-28 23:59:57 Torgan RialtZa nami Celebration, podczas którego wyświetlono cztery nowe (choć nieukończone) odcinki aktu "The Bad Batch" z serialu "The Clone Wars". W sieci, a konkretnie na stronie Torgan Rialtr ukazały się bardzo szczegółowe opisy tych epizodów. Na razie nie wiadomo kiedy (i czy w ogóle) trafią one na Oficjalną - wielu fanów sugeruje, że mogłoby się to stać 4 maja, czyli w dzień "Gwiezdnych wojen". Gdyby jednak ekipa by się na to nie zdecydowała, to zawsze można jej delikatnie przypomnieć w różnych mediach społecznościowych, że nie wszyscy mieli szansę widzieć te odcinki.

Autor zaznacza na początku, że pamięć może go zawodzić (dlatego w poniższym tekście znajduje się parę uzupełnień z różnych forów), a następnie przedstawia główne postaci odcinków. Większość z nich jest znana, ale przypomnijmy informacje o nowych klonach, o których już pisaliśmy tutaj: Wrecker to mięśniak, który lubi wysadzać rzeczy w powietrze; Crosshair (lub Cross Hair, pisownia niepotwierdzona) to snajper; Hunter - łowca i samotny wilk, do tego przywódca grupy; wreszcie Tech, który, jak sugeruje jego przydomek, zajmuje się wszelką technologią.

Odcinek 1 - "The Bad Batch"

(Spoiler):W pierwszym odcinku obie strony konfliktu toczą zażarty bój o planetę Anaxes, która jest głównym producentem okrętów dla Republiki. Sytuacja nie wygląda dobrze dla tej strony konfliktu, ponieważ przegrywa wszystkie bitwy. Całą kampanię zaplanował Rex, a Separatyści są w stanie przewidzieć wszystkie jego ruchy. Kapitan, wraz z Codym, Windu i Anakinem spotyka się, aby omówić sytuację. Rex wykorzystuje pewien algorytm zwiększający efektywność wojsk i podejrzewa, że Konfederacja mogła go przechwycić. Zdradza Skywalkerowi, że podzielił się nim tylko z jedną osobą - Echem, który przecież zginął w Cytadeli.

W dalszym ciągu dowiadujemy się, że głęboko na terytorium Separatystów istnieje wieża komunikacyjna zawierająca dane i kapitan pragnie się tam przedostać, aby odzyskać swój algorytm. Republika nie może jednak wysłać zwykłych żołnierzy, bo wróg przewiduje każdy ruch. Cody ma jednak na podorędziu rozwiązanie - tytułową "złą partię", grupę nieortodoksyjnych komandosów. Jej oficjalna nazwa to Jednostka 99, od numeru "nieudanego" klona znanego z trzeciego sezonu serialu. W kolejnej scenie widać jak jej członkowie wysiadają z promu. Pierwszy jest Wrecker - wysoki, ogromny, z łysą głową i czaszką namalowaną na hełmie; ponieważ nie wygląda jak zwykły klon, zdumiewa to innych żołnierzy. Kolejny to Crosshair - mężczyzna z zapadniętymi policzkami, snajper i człowiek małomówny, "w stylu Clinta Eastwooda". Ma standardowy hełm, tylko prawe oko jest odsłonięte. Następny, Tech, wpasowuje się w stereotyp nerda, włącznie z okularami. Wreszcie Hunter - to przywódca. Ma standardowy hełm, tylko prawdopodobnie bez góry, bo widać mu włosy, a ponadto jego twarz zdobią szare wzory i ma bandanę. Najbardziej lubi walkę wręcz, szczególnie nożem. Cały oddział nosi niestandardowe, czerwono-czarne zbroje.

Podczas pierwszej rozmowy z Reksem wychodzi na jaw, że ekipa nie przestrzega zasad. Po pewnym czasie wszyscy (wraz z Codym) wsiadają na pokład kanonierki i wyruszają. Hunter mówi, że Zła Partia wykonywała wiele tajnych misji, więc to dla nich nie pierwszyzna. Drużyna nie ulatuje jednak daleko, gdyż przyciąga uwagę pocisków przeciwlotniczych. Kanonierka zostaje zestrzelona i spada do kanionu, dokąd zmierza masa droidów bojowych. Mniej więcej w tym czasie widzimy admirała Trencha - dowódcę ofensywy Konfederacji - który zdaje się być czymś zmartwiony.

Wszyscy w ekipie wychodzą cało ze zderzenia, tylko Cody'ego przygniatają resztki okrętu. Zła Partia chce jak najszybciej wydostać się z tego terenu, gdyż zdaje sobie sprawę, że ściągną uwagę wroga, lecz Rex nie chce porzucić przyjaciela i dochodzi do kłótni. Przerywa ją Wrecker, który podnosi kanonierkę, a gdy nadciągają droidy, wyłamuje drzwi i wykorzystuje je jako tarczę. Do walki włączają się pozostali - Tech wykorzystuje ładunki wybuchowe, a Crosshair swe umiejętności snajperskie. Żaden droid nie pozostaje przy "życiu". Gdy dowiaduje się o tym Trench, nie jest oczywiście zadowolony, ale nie ma pojęcia co się dzieje.

W dalszym ciągu Rex upewnia się, że to on dowodzi, ponieważ Cody jest zbyt ranny. Hunter ostatecznie mu ustępuje. Kapitan zastanawia się jak dotrzeć do wieży komunikacyjnej, ale Tech wyjaśnia co jest specjalnością Huntera - jest "ludzkim GPS-em" i potrafi "wyczuć" ziemię. Drużyna używa podstępu, aby dostać się na miejsce - atakuje jedną z nieoznaczonych na mapie placówek Separatystów, a gdy Trench wysyła tam droidy, przedostaje się do słabo bronionej wieży. Gdy reszta walczy, Tech próbuje zhakować sieć, aby zdobyć algorytm. Nie udaje mu się to, lecz przechwytuje komunikat z fragmentem algorytmu, którego jednak nie wysyła maszyna, lecz coś biologicznego. Transmisja zostaje przesłana na Skako Minor.
(Koniec Spoilera)Odcinek 2 - "A Distant Echo"

(Spoiler):Odcinek zaczyna się od sceny z Anakinem, Obi-Wanem, Macem i Reksem. Kapitan chce polecieć na Skako Minor, aby zbadać źródło transmisji i odzyskać algorytm. Jedi myślą, że to zły pomysł, ponieważ Unia Technokratyczna jest neutralna i jego czyny mogłyby mieć poważne konsekwencje. Ponadto wierzą, że żołnierz robi to z osobistych pobudek. Mężczyzna odpowiada, że algorytm jest kluczowy dla Republiki, nawet jeśli trop wiedzie na "neutralną" planetę, jaką jest Skako. Skywalker staje po jego stronie i przekonuje resztę, by wysłać Złą Partię, Reksa i jego samego na tę misję. Jednostka 99 sugeruje, by użyć mniej podejrzanego okrętu niż republikański.

Ekipa wsiada na pokład statku (autor twierdzi, że jest podobny do promu Imperatora z "Powrotu Jedi"). Anakin dostrzega na maszynie malunek - Padme w stylu pinup. Oczywiście nie podoba mu się to ani trochę i wymienia znaczące spojrzenie z Reksem. Pochodzi do nich Wrecker, który tłumaczy, że to "ich" senator z Naboo, i że mogłaby ponegocjować z nim o każdej porze. Nie ma tego elementu w relacji Torgan, ale inni fani wspominali, że generał każe usunąć obrazek. Okręt wyrusza; Tech pilotuje, a reszta siedzi z tyłu. Wrecker się nudzi, więc ćwiczy, podnosząc droida gonk, Crosshair sprawdza karabin, a Anakin i Rex omawiają szczegóły misji. Po dotarciu na planetę coś uderza w kadłub i obcy dosiadający ogromnych latających zwierząt (autor nazywa ich na'vi, lecz nie precyzuje czy są podobni do postaci z "Avatara" Camerona) zmuszają prom do lądowania. Gdy ekipa wychodzi, jeden z jeźdźców porywa Anakina, który traci swój miecz świetlny; któryś z klonów go odzyskuje. Crosshair próbuje powstrzymać porywacza, wystrzeliwując w jego kierunku linkę z hakiem, ale nie odnosi sukcesu.

Wśród klonów dochodzi do krótkiej utarczki w sprawie kolejnych kroków, lecz ostatecznie ekipa namierza Skywalkera w wiosce obcych. Jest ona położona w kanionie i podobno przywodzi na myśl te należące do Indian północnoamerykańskich. Drużyna ląduje nad nią i postanawia uratować generała. Rex mówi, że nie należy zabijać tubylców. Wrecker rozpoczyna akcję, zrzucając ogromny głaz na wioskę. Udaje im się oswobodzić Anakina, lecz wkrótce zostają otoczeni przez obcych. Przywódca mówi coś w swoim rodzimym języku, a ponieważ Tech ma uniwersalny tłumacz, mogą się porozumieć. Tubylcy oznajmiają, że nie chcą walczyć i zgadzają się przeprowadzić ich przez swoje terytorium pod warunkiem, że Republika nie będzie się mieszała w ich spawy. Skywalker się zgadza.

Sygnał z transmisji prowadzi do ośrodka położonego bardzo wysoko wśród chmur; ma on bardzo industrialny wygląd. Ekipa rozdziela się, pokonuje dość mały opór i przedostaje się do pokoju kontrolnego. Nie jest w stanie jednak do niego wejść, gdyż drzwi są zamknięte; wtedy też Tambor uruchamia pułapkę i wysyła droidy. (Gdybyście się zastanawiali jakim cudem jest tam obecny Wat - nie jest to potwierdzona informacja, ale podobno na panelu powiedziano, że "pomiędzy odcinkami" Palpatine zorganizował transfer konfederackich więźniów, pochwyconych w różnych sezonach). Owe roboty wyglądają trochę jak raptory (to słowo jest wieloznaczne w języku angielskim - może odnosić się zarówno do drapieżnego ptaka, jak i velociraptora, gatunku dinozaura. Wedle wszelkiego prawdopodobieństwa chodzi o to drugie) i mają blastery zamontowane na ramionach. Gdy ekipa odpiera ich ataki, Tech włamuje się i otwiera drzwi, a w pomieszczeniu pojemnik zawierający źródło algorytmu - Echa. Lecz nie jest to ten sam klon, jakiego znaliśmy wcześniej - ma mnóstwo implantów wystających z głowy, mechaniczne nogi, a jedno z jego ramion to rodzaj wtyczki, którą może połączyć się z komputerem. Nie jest w pełni świadom, a gdy udaje się go obudzić, okazuje się, że nie da się go odłączyć od komputera. Na zewnątrz droidów jest zbyt dużo, więc wszyscy wycofują się do środka i zamykają grodzie.

Tambor czeka na zewnątrz i wywołuje Anakina. Następuje ostra wymiana zdań i Wat mówi, że Unia Technokratyczna jest neutralna, a Echo to jej własność, ponieważ kupiła go na jakiejś aukcji. Po tym fakcie Skakoanin zcybrogizował go i w jego umyśle znalazł algorytm, który sprzedał Separatystom. Następnie grozi ekipie, że ma jeszcze więcej antyrepublikańskich broni i prezentuje jedną z nich: droida-"bombę biologiczną", który skanuje teren w poszukiwaniu organicznych form życia i je dezintegruje, całkowicie pomijając inne roboty. Mężczyzna demonstruje jego działanie na jednym z porwanych tubylców (autor nie był pewien czemu Tambor został zignorowany przez maszynę - może miał taki program). Po demonstracji droid kieruje się w stronę pokoju, w którym zabarykadowała się ekipa.
(Koniec Spoilera)Odcinek 3 - "On the Wings of Keeridaks"

(Spoiler):Akcja zaczyna się dokładnie tam, gdzie skończył się poprzedni epizod. Biobombie udało się przebić przez pierwsze drzwi, za to Tech z powodzeniem odłącza Echa. Klon jest na początku trochę zdezorientowany, ale szybko nadrabia zaległości. Wspomina, że nad nimi znajduje się szyb wentylacyjny, a gdy Tech wyraża swoje wątpliwości, mówi, że z powodu podłączenia dobrze zna te okolice. Szyb jest jednak wysoko, więc Wrecker podrzuca wszystkich bez większego wysiłku. Anakin na koniec przypomina sobie, że ma Moc i lewituje ostatniego klona na górę. Biobomba dostaje się do środka, lecz nic nie znajduje, więc skonfundowany Tambor rozkazuje jej ruszyć w pościg.

Ekipa biegnie przez korytarze budynku, a następnie wydostaje się na zewnątrz, gdzie znajduje się wąska rura/belka, która wedle Echa prowadzi na lądowisko. Wrecker trochę się boi przechodzenia przez nią, lecz ostatecznie pokonuje strach. Gdy drużyna dochodzi do środka mostu, z obu stron otaczają ich "raptory". Wówczas Tech demonstruje swoje hobby, jakim jest nagrywanie różnych odgłosów i odtwarza te, które przyciągają latające stwory z poprzedniego odcinka - zapewne tytułowe keeridaki. Początkowo nic się nie dzieje, lecz w ostatniej chwili zwierzęta przybywają i wszyscy lądują na ich grzbietach. Droidy jednakże "wyzwalają swojego wewnętrznego transformera" i zmieniają się w wersje latające. Tu następuje długa sekwencja pościgu w powietrzu i oczywiście bohaterowie wygrywają, po czym lądują w wiosce obcych.

Mimo swoich wcześniejszych obietnic, Anakin prosi mieszkańców, aby wspomogli ich w walce z Unią. Na miejsce przybywają siły wroga - "raptory" i droidy Octuptarra. Rozpoczyna się walka; na początku Wrecker znajduje kolejny "wygodny dla fabuły" głaz, który stacza na droidy, a mieszkańcy wioski dają sobie radę, ale sytuacja robi się coraz gorsza. Skywalker zajmuje się droidem Tri, lecz druga jednostka zaczyna siać spustoszenie. Wtedy Wrecker rzuca Reksem "niczym Gimlim" na szczyt maszyny, kapitan czepia się lufy i podciąga. Gdy droid ma nastąpić na mieszkańców wioski, Wrecker podnosi go ponad głowę. Republika i tubylcy zwyciężają, lecz ci drudzy ponoszą ciężkie straty. Klony i Anakin wyjeżdżają. Tymczasem Wat Tambor decyduje się nie mówić Trenchowi, że nie ma już algorytmu.
(Koniec Spoilera)Odcinek 4 - "Unfinished Business"

(Spoiler):Grupa wraca na Anaxes, gdzie dyskutuje nad kolejnym ruchem. Do pokoju odpraw przychodzi odświeżony Echo, który sugeruje wślizgnięcie się na okręt dowodzenia Separatystów i użycie jego cybernetycznych dodatków skonfigurowanym z oprogramowaniem Konfederacji, aby namieszać w armii droidów. Plan zostaje zaakceptowany i ekipa dzieli się na dwie grupy: pierwsza to Zła Partia, Echo, Anakin i Rex, którzy mają dostać się na statek. Druga - Obi-Wan, Mace i klony - mają odciągnąć uwagę wroga.

Choć drużyna pierwsza wyrusza w republikańskim okręcie, to Tech sprawia, że na ekranach droidów wygląda on na separatystyczny. Wszyscy przedostają się do głównego pomieszczenia komputerowego, gdzie Echo podłącza się do systemu, a Tech monitoruje komunikację. W tym samym czasie Kenobi i Windu atakują fabrykę, czym przyciągają uwagę wroga. W bitwie tej biorą udział klony z plecakami odrzutowymi. Tymczasem Trench dowiaduje się o ataku Republiki i sprawdza algorytm. Echo wysyła fałszywą wersję, mówiącą o tym, że należy wysłać wszystkie siły do fabryki. Gdy już się wydaje, że bitwa zostanie przegrana przez Jedi, Echo poraża wszystkie droidy. Trench rozkazuje znaleźć intruzów.

Admirał jest bardzo zły z powodu wyłączenia armii, ale stwierdza, że jeśli on nie może mieć planety, to nikt nie będzie jej miał i coś aktywuje. Echo dowiaduje się, że źródło tego czegoś jest w fabryce. Mace i Obi-Wan wyruszają na poszukiwania i okazuje się, że jest to bomba, która zniszczy wszystkich na planecie. Echo pracuje nad kodem dezaktywującym ładunek, który następnie przekazuje Windu. Mistrz musi użyć Mocy, aby go wprowadzić, ponieważ bomba jest otoczona tarczami promiennymi. Lecz gdy klon ma podać ostatni numer, zostaje odłączony. W tym samym czasie Anakin dostaje się na mostek i każe Trenchowi podać kod. Admirał ze śmiechem odpowiada, że Jedi nie zabijają, na co Skywalker "przełącza się w tryb złego Skywalkera" i zmusza go do wykonania polecenia. Trench tak robi, lecz kieruje blaster w jego stronę, więc Jedi go zabija.

Zła Partia rozpoczyna ucieczkę z okrętu, ciągnąc ze sobą Echa; Wrecker po drodze niszczy droidy, nacierając na nie, a Crosshair rzuca na ściany małe, przyczepne "swego rodzaju lustra", od których odbijają się pociski i zdejmują mnóstwo maszyn. Okazuje się, że Crosshair i Wrecker mieli konkurs kto zniszczy więcej wrogów i ten pierwszy wygrał. Gdy wszyscy przedostają się na prom i odlatują z dala od okrętu Separatystów, Anakin przekazuje Wreckerowi urządzenie, za pomocą którego klon aktywuje ładunki wybuchowe na statku wroga. Komandos stwierdza, że to najlepszy dzień jego życia. Na koniec zostaje jeszcze ceremonia medalowa, w której Zła Partia i Echo zostają odznaczeni za swe zasługi.
(Koniec Spoilera)

To nie jedyna historia o tym oddziale - mieli się również pokazać w historii na Kashyyyku i innych odcinkach. Kto wie, może kiedyś zobaczymy je w takiej czy innej formie.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
TAGI: Celebration (451) The Clone Wars (1374)

KOMENTARZE (6)

 • chris872015-04-29 21:28:26

  I już jest na starwars.com :D

 • darth ryba2015-04-29 17:13:43

  Raptory i Echo może by ciekawie wyglądali...

 • chris872015-04-29 14:47:28

  Disney powinien wylozyc kase i pozwolic im na dokonczenie wszystkich rozpoczetych odcinkow i ogolne zakonczenie serialu (lost missions to za malo). Mogliby to wydac na iTunes, wiec i tak kase by z tego mieli.. ehh..

 • Slavek_82015-04-29 11:04:07

  Nie są trochę zbyt przejaskrawione te różnice między "popsutymi" klonami, które wciąż są, nomen omen, klonami? :P

  Może po prostu mam sentyment do Republic Commando i na siłę szukam takich podobieństw, no ale... przecież Crosshair = Sev.
  Hunter to wariacja na temat Bossa, Tech to połączenie Fixera i Scorcha... Tylko Wrecker nie ma odpowiednika w drużynie Delta, jest po prostu wielkim kolesiem rzucającym kamieniami w droidy. xD

 • Bazy2015-04-29 07:45:55

  Nie no żeby oglądać te niedokończone odcinki to trzeba być niezłym masochistą

 • ShaakTi11382015-04-29 00:06:51

  Osobiście mam mooocno mieszane uczucia. Innymi słowy Friedman w "formie".

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..