TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Premiera Lords of the Sith

2015-05-05 23:15:01 Internety

28 kwietnia w krajach cywilizowanych miała premierę czwarta książka dla nieco starszych czytelników, Lords of the Sith Paula S. Kempa. Opowieść skupiająca się na postaciach Vadera i Imperatora dostępna jest w twardej oprawie, a także jako audiobook, i w wariancie przeznaczonym na czytniki Kindle. Wersja czytana (pełna) to dzieło Random House Audio, z Jonathanem Davis'em jako lektorem. Osobom znającym dobrze język angielski i lubiącym audiobooki gorąco polecam pozostałe pozycje Star Wars tego wydawnictwa - są naprawdę dobrze zrealizowane (tutaj można znaleźć parominutową próbkę). Póki co powieść zbiera najlepsze recenzje z całej czwórki i zdecydowanie kontrastuje z raczej nieudanym Heir to the Jedi autorstwa Kevina Hearne'a. 320 stronicowe Lords of the Sith zostało wydane nakładem LucasBooks (Del Rey) w twardej okładce, kosztuje 28 USD.Dawno, dawno temu w odległej galaktyce...

Imperator i jego osławiony uczeń, Darth Vader - osamotnieni w samym centrum potyczki z rebeliantami na powierzchni niegościnnej planety - zostają zmuszeni polegać na sobie, Mocy i własnej bezwzględności aby przeżyć.

"Jest tak jak podejrzewałeś Lordzie Vader. Ktoś urządził na nas łowy."

Anakin Skywalker, Rycerz Jedi, jest już niczym więcej niż tylko wspomnieniem. Darth Vader, świeżo namaszczony Lord Sithów, wzrasta w siłę. Jako wybraniec Imperatora szybko udowodnił swoją lojalność wobec Ciemnej strony, jednak historia Zakonu Sithów jest pełna dwulicowości, zdrad i uczniów brutalnie uzurpujących sobie władzę z martwych rąk swoich Mistrzów - a dla Vadera nie nastała jeszcze ostateczna próba jego wierności. Do tej właśnie chwili.

Na Ryloth, planecie kluczowej dla rozwijającego się Imperium ze względu na niewolniczą siłę roboczą i narkotyk znany jako "przyprawa", pod przywództwem idealistycznego bojownika o wolność, Chama Syndulli, i Isvali - byłej niewolnicy pełnej pragnienia zemsty - powstał agresywny ruch oporu. Imperator nie toleruje jednak prób zastraszania ani odmów i zrobi wszystko, aby kontrolować objęty wojną świat wraz z jego cennymi zasobami - czy to za pomocą potęgi politycznej, czy militarnej. Wyrusza wraz ze swoim bezwzględnym uczniem, Darthem Vaderem, na niespotykaną osobistą misję, aby zagwarantować wypełnienie własnej woli.

Dla Syndulli i Isvali jest to niewiarygodna szansa aby uderzyć w samo serce okrutnego reżimu uciskającego galaktykę. Dla Imperatora i Dartha Vadera Ryloth stanie się czymś więcej niż tylko misją stłumienia powstania. Ich relacje zostają poddane próbie jak nigdy dotąd, kiedy w wyniku zasadzki rozbijają się na powierzchni niegościnnej planety pełnej czekających na nich bojowników o wolność. Uzbrojeni tylko w swoje miecze świetlne i Ciemną stronę Mocy, mogący polegać tylko na sobie wzajem muszą zdecydować, czy łącząca ich brutalna więź przyczyni się do wspólnego zwycięstwa, czy też uczyni z nich śmiertelnych wrogów.


Ponadto Del Rey na Star Wars Celebration zapowiedziało wydanie zbiorczego wydania Star Wars: Rise of the Empire. Będzie się ono składać z Tarkina autorstwa Jamesa Luceno i A New Dawn John'a Jacksona Millera, a także trzech nowych krótkich opowiadań mających służyć jako łącznik dla obydwu powieści. Zostaną one napisane przez Melissę Scott - dla której jest to debiut w uniwersum Gwiezdnych Wojen - oraz ponownie JJM i weterana tej kategorii - Jasona Fry'a. Premiera jest przewidziana na 6-tego października tego roku.

TAGI: Celebration (451) Del Rey (510) James Luceno (147) Jason Fry (99) John Jackson Miller (173) nowości książkowe (274) Paul S. Kemp (51) zapowiedzi książkowe (301)

KOMENTARZE (12)

 • chris872015-05-07 09:46:24

  Wyslalem do nich maila tydzien temu, czy wiadomo cos o ewentualnych wydaniach, do dzis nikt do mnei nei wrocil :/

 • p4v2015-05-06 21:42:40

  Zajrzałem na nowy fanpage i akurat ktoś zadał pytanie dotyczące postępów w negocjacjach, a odpowiedź:
  "Niestety nie, mimo, iż moc pozostaje z nami."

 • p4v2015-05-06 21:38:38

  Politykę Ambera wobec informowania swoich czytelników na temat ich planów najlepiej podsumowuje ich stary fanpage:
  "1,9 z 5 gwiazdek · 47 recenzji"
  Nic dodać, nic ująć :P

 • Nild2015-05-06 18:33:02

  Dzięki za zwrócenie uwagi, już poprawiłem :)

 • chris872015-05-06 12:48:49

  Moglby sie ktos w koncu wziasc za wydanie tego w Polsce.. A New Dawn przeczytalem w miare ze zrozumieniem, ale Tarkin jak na razie troche ciezszym jezykiem jest napisany :( ciezko bedzie to doczytac do konca...

 • Slavek_82015-05-06 10:57:33

  Zaczyna się bardzo fajnie, ale fani książki "Dark Lord: Narodziny Dartha Vadera" mogą być niezadowoleni, zupełnie inaczej jest przedstawiony stosunek Vadera do jego zbroi.

  Mała poprawka dla tłumacza blurba: Isval jest w książce kobietą :)
  Winno być: "... i Isval - byłej niewolnicy pełnej..." itd.

 • Karwan892015-05-06 10:24:44

  Miejmy nadzieję, że jak już pokaże się wydawnictwo, które przejmie licencję po Amberze, to wydadzą właśnie The Rise Of The Empire, a nie każdy tytuł osobno. Chociaż pewnie ze względów finansowych na rękę będzie im wydać to osobno, a do nas te opowieści łączące nie trafią:(

 • Nild2015-05-06 09:32:10

  Cisza jak makiem zasiał.

 • Bazy2015-05-06 08:41:20

  Czy Amber w ogóle się jakoś ustosunkowuje do nowych powieści? Pisali jakieś oświadczenie, że przestają to wydawać, albo że będą u nas za 6 lat? Czy nabrali wody w usta?

 • Nild2015-05-06 08:04:43

  I mi na taką właśnie wyglądało, ale wstępne recenzje sugerują o dziwo coś innego. Rzecz jasna takie coś podlega weryfikacji...ale gorzej niż Heir to the Jedi nie może być. Ta książeczka była zwyczajnie nudna, a przemyślenia Luke`a płytkie i...właściwie to trudno nazwać je w ogóle przemyśleniami.

 • Darth Zabrak2015-05-06 06:53:54

  A dla mnie nie pachnie, to jest naprawdę okropnie infantylny i naiwny pomysł żeby Imperator wraz z Vaderem zawracali sobie głowę jedną planetą na tyle by wyruszyć na nią samotnie. A gdzie ich słudzy? Gdzie wojsko? Jak dla mnie to wygląda na naiwną książeczkę dla młodzieży.

 • Darth HaRdCoRe2015-05-06 01:13:49

  W "cywilizowanych krajach"... A o nas ani ptaki oczywiście nie śpiewają. Szkoda, bo dla mnie "pachnie" świetną książką.

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..