TWÓJ KOKPIT
0

Zemsta Sithów

Tydzień „Zemsty Sithów”: fani o filmie

2015-05-25 22:18:09 forum


Tydzień „Zemsty Sithów” dobiegł końca. Tym samym każda z kinowych części Gwiezdnych Wojen doczekała się specjalnego tematycznego tygodnia na Bastionie. Przez ostatnie dni staraliśmy się uatrakcyjnić jubileusz III epizodu Gwiezdnych Wojen różnymi tekstami i informacjami na jego temat. Mamy nadzieję, że znaleźliście wśród tych wszystkich newsów coś interesującego. Przypominamy, że wszystkie atrakcje związane z Tygodniem „Zemsty Sithów” (a także poprzednimi tygodniami) znajdziecie w tym miejscu.

„Zemsta Sithów” była dla wielu z nas bardzo emocjonującym wydarzeniem, zwłaszcza przez sam fakt bycia „ostatnim” epizodem. Jak wynika z sondy przeprowadzonej na Bastionie na przełomie 2010 i 2011 roku, to właśnie ten epizod jest uważany przez naszych użytkowników za najlepszy. Również sonda z 2005 roku przeprowadzona po premierze Epizodu III wskazuje na dużą sympatię jaką cieszy(ła) się ta część gwiezdnej sagi.Czy faktycznie wszyscy fani uwielbiają ten epizod? Jak wspominamy oczekiwanie na tamtą premierę? Proponujemy przyjrzeć się temu, co sami fani mają do powiedzenia na temat „Zemsty Sithów” i jak oni wspominają swój pierwszy seans.

Wielu fanów wspomina właśnie sam fakt oczekiwania na premierę.

"W 2005 byłem świeżo upieczonym absolwentem podstawówki. Z tamtego okresu zapamiętałem najlepiej okres oczekiwania na samą premierę. Wojny Klonów Tartakovsky`ego (które doszły aż do momentu rozpoczęcia EIII), komiksy Mandragory czy nowe figurki/klocki Lego skutecznie nakręcały mój hype.(...)
Swoją drogą przy okazji RotS zapamiętałem jeszcze jedną rzecz - mianowicie fakt, że im było bliżej premiery, tym bardziej odczuwałem... ciężar produkcji? Ciężko mi powiedzieć. Wiele czynników sprawiło, że byłem dosyć przygnębiony premierą. Być może dlatego, że wtedy miał to być już ostatni epizod... a być może dlatego, że po tylu latach wreszcie dotarłem do momentu, w którym Anakin dokona "tego niewłaściwego" wyboru."

SroQ

"(...) największy ból - INTERNET NIE DZIAŁA! xD Nie działał już ze 3-4 dni przed premierą filmu. Powód prosty - wyprowadzaliśmy się, więc zerwaliśmy umowę. (...) No szkoda, bo bardzo chciałem wejść na Bastion. (...) TFA to już dla mnie nie to samo, ale wspólnie z Wami przeżywać RotSa, to akurat bardzo chciałem. <3 :*"
Matek

"Przed premierą szprycowałem się trailerami jak opętany, szczególnie uwielbiałem pierwszy teaser, ten z monologiem Bena z Nowej Nadziei (swoją drogą wciąż uważam, że jest to najlepszy trailer ever). Chłonąłem też w tym czasie komiksy (...), gry (Repulic Commando, Battlefront), Clone Wars Tartakovsky`ego, książki, słowem wszystko co tylko się dało znaleźć związanego z okresem Wojen Klonów."
Slavek_8

"To film wobec którego, pewnie jak wiele osób, miałem olbrzymie oczekiwania i myślę, że nie spełnił ich w 100%. W prequelach udało się to jedynie „Mrocznemu widmu”. (...)
Ale „Zemsta” to też epizod przy którym pracowaliśmy w kinach, organizowaliśmy premiery we Wrocławiu w ramach Wrocławskiego Fanklubu Gwiezdnych Wojen. Premierę mieliśmy w Heliosie, ale w weekend obstawialiśmy dwa kina na raz. Ciekawe wyzwanie logistyczne, ale udało się. Jednak w tym wszystkim najlepszy i tak był Misiek, jak dorwał się do mikrofonu i w Heliosie zapowiadał imprezy w „Koronie”. Fajnie się to wspomina po tych dziesięciu latach."

Lord Sidious

"Starałam się unikać spoilerów, ograniczałam się do ogólnych informacji/zdjęć/zwiastunów. Nie szalałam też ze zbieraniem materiałów i gadżetów. Ale byłam silnie przekonana o tym, że „Zemsta Sithów” będzie świetna, ponieważ, jak wielokrotnie przekonywałam siebie i innych, nie może być inaczej. Z góry wiedzieliśmy, że pewne wydarzenia się w niej znajdą. Wydarzenia, które musiały nieść ze sobą wielki ładunek emocji, MOC. Zwiastuny i to silne przekonanie sprawiły, że oczekiwania rosły bardzo. Pamiętam jak w dniach poprzedzających premierę siadaliśmy z bratem przed komputerem, żeby oglądać zwiastuny. I strasznie się nakręcaliśmy."
Kasis

Jednak nie wszystkim było dane czekać na tę premierę.
"Zazdrość - to słowo, które najlepiej oddaje mój stosunek do tego epizodu. Zazdroszczę tym wszystkim, którzy na EIII czekali i po drodze wychodziły wszystkie te pozycje z EU dziejące się pomiędzy AOTC a tym epizodem. (...) Zazdroszczę im przeżywania w kinie dopełnienia sagi, ostatniego epizodu."
Onoma

W związku ze zbliżającą się premierą nowego epizodu warto podkreślić pewne ostrzeżenie od dartha_numbersa:
"Film ogólnie wywarł wrażenie raczej dobre. Nie spodobał mi się aż tak bardzo, jak AOTC (który był WIELKIM zaskoczeniem). Być może spowodowane to było tym, że czytałem wszystkie możliwe spoilery, newsy etc - efektu zaskoczenia nie było, fabuła znana była prawie w 100%. Stąd też moja rada dla wszystkich czekających na TFA - żadnych spoilerów!"

Co jeszcze do powiedzenia o samym epizodzie mają fani?
"Co do filmu (...). Zażenowanie. Pierwsze 30 minut ... Boże ... Jaka kpina. To miał być najmroczniejszy epizod ... Takie Imperium dla prequeli ... a tutaj piski buzzdroidów, R2D2 wyczyniający jakieś cuda, czerstwe żarty, akcje rodem z kreskówek... (...) ... psioczenie, psioczeniem, ale (...) bawiłem się w sumie dobrze. Sam fakt oglądania nowych SW, to już było to."
Matek

"Podejrzewam, że właśnie z powodu EU Zemsta Sithów zdołała wzbudzić we mnie tyle emocji. Była też oczywiście ta mroczna świadomość, że to prawie na pewno ostatni film Star Wars w moim życiu, ale skrycie wierzyłem, że kiedyś, jako stary człowiek, będę miał okazję znów pójść do kina na Gwiezdne Wojny. Heh, nie spodziewałem się tego tak szybko(...)"
Slavek_8

"Gdy w końcu wybraliśmy się do kina... miałem mieszane uczucia. Z jednej strony film był o niebo lepszy niż Atak Klonów - z drugiej zgrzytałem zębami na drętwe dialogi (...) i błyskawiczną przemianę Anakina w Vadera. Nie oznacza to jednak, że film mi się nie podobał - sceny takie jak walka na Niewidzialnej Ręce czy Rozkaz 66 to jedne z najlepszych w prequelach. No i to zakończenie, w którym widzimy Obi-Wana oddającego małego Skywalkera Larsom - nie wyobrażam sobie piękniejszego spięcia obydwu trylogii."
SroQ

"Tak się jakoś złożyło że kiedy wszedłem w świat SW to "Zemsta Sithów" była pierwszym epizodem jaki zobaczyłem (...). Moje wrażenia wtedy?
Generalnie byłem już prawie po przejściu Battlefront II (tryb kampanii), więc co mnie m.in. ciekawiło to jak tamtejsze bitwy mają się do filmu. Byłem więc zawiedziony, kiedy np. Felucia czy Mygeeto pojawiły się raptem na 5 sekund.:D Ogólnie jednak byłem zauroczony - miałem 12 lat to jeszcze nie dostrzegałem wielu wad.:P Podobały mi się zwłaszcza ujęcia flot nad Coruscant, Palpatine manipulujący Anakinem, "aresztowanie" Sitha wraz z wystąpieniem w Senacie, oba końcowe pojedynki.. no i widok Gwiazdy Śmierci w budowie."

Onoma

"(...) dość szybko poczułam, że to nie jest to na co czekałam. Bzykacze, przerysowany R2, bitwa skupiająca się tylko na duecie Ani-Obi… (...) Ale cały czas czekałam, myślałam sobie, zaraz wydarzy się coś co mnie wzruszy i zachwyci. Niestety tak się nie stało. (...) To był naprawdę straszny żal, czułam się jak dziecko, któremu pokazano wymarzoną zabawkę, a potem sprzątniętą ją sprzed nosa."
Kasis

"Oglądałem z otwartą paszczą. Do dziś kumple mówią, że wyglądałem jak nawiedzony podczas seansu."
C1-10P

"Oglądając go po latach wielokrotnie na DVD dostrzegłem, że epizod III ma też swoje dobre strony. Bardzo dobre role McDiarmida i McGregora, którzy swoim doświadczeniem ratowali nie jedną scenę. Nie najgorzej zaprezentował się Christensen w roli Anakina (...). Sama początkowa bitwa - a właściwie jej rozmach - do dzisiaj robi wrażenie (...)."
Hialv Rabos

Jeśli chcecie przeczytać więcej wspomnień i opinii fanów lub podzielić się swoimi to zapraszamy do tego wspominkowego tematu na forum >>>. Wspomnienia z tamtego okresu znajdziecie też w tym newsie

Na sam koniec Tygodnia zapraszamy do przypomnienia sobie oficjalnego teledysku "A Hero Falls", który promował "Zemstę Sithów".

TAGI: Epizod III: Zemsta Sithów (956) fani (112) Tydzień Zemsty Sithów (21)

KOMENTARZE (5)

 • Lord Bart2015-05-26 20:55:04

  dobór użytkowników tendencyjny... a faktycznie ankieta totalnie zaskakuje mnie dziś, bo patrząc po statystyce np. imdb wychodzi TESB z 8.8 o0

 • SroQ2015-05-26 13:48:29

  Łeee, ocenzurowali mi "ciotowatego Grievousa" :<

 • Nestor2015-05-26 11:18:37

  Nikt mnie zacytował, więc nie czytam.

 • Arasuum2015-05-26 00:21:39

  SPISEK!

 • Boris tBD2015-05-25 23:05:35

  Te sądy są tak spartolone... Kto to układał...

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..