TWÓJ KOKPIT
0

RPG

Wieści od Fantasy Flight Games

2015-06-29 12:22:34 FFG

Na stronie Fantasy Flight Games, wydawcy gier RPG Star Wars, w ostatnim czasie ukazało się wiele wieści na temat obecnie wydawanego systemu RPG. Wydawnictwo udostępnia co jakiś czas dodatkowe suplementy do swojego dziecka, rozwijając podstawowe podręczniki z zasadami. Na początek prezentujemy podręczniki, które miały w ostatnim czasie premierę. Są to "Fly Casusal", "Force and Destiny: Beginners Game", oraz "Desperate Allies"

FLY CASUAL

Jako szmugler żyjesz z ryzyka i przygód. Nigdy nie wiesz gdzie czeka cię kolejne zadanie. Możesz transportować przyprawę dla kajidicu Huttów, by zaraz przewozić lekarstwa dla komórki Rebelii. Nie przejmujesz się że praca jest nielegalna, o ile zarobek spełnia twe wymagania. Chcesz uniknąć uwagi Imperium? Działaj nielegalnie, działaj żywy!
Dla graczy, którzy chcą doświadczyć emocji, niebezpieczeństwa i wolności jakie zapewnia życie szmuglera, oddany zostaje podręcznik "Fly Casual". Wprowadza on nowe specjalizacje, rasy, wyjątkowe umiejętności, nowe pojazdy oraz całkiem nowy sprzęt. Dla Mistrzów Gry udostępniono informacje o tym jak działa przemyt w galaktyce, oraz pomysł na przygody związane z tym zadaniem.

FORCE AND DESTINY: BEGINNERS GAME

Podobnie jak wcześniej, przy okazji premiery podręcznika "Force and Destiny", wcześniej można zagrać w okrojoną grę. Udostępniono gotowe postaci, przygodę, oraz skrócone zasady prowadzenia sesji. Gra przeznaczona od trzech do pięciu graczy toczy się w trakcie Galaktycznej Wojny Domowej.

DESPERATE ALLLIES

Kolejny podręcznikiem, który w ostatnim czasie miał premierę, to pozycja przeznaczona dla postaci z klasą Diplomat. Gracze po raz pierwszy będą mieli możliwość wziąć udział w fascynującym świecie politycznym Gwiezdnych Wojen i odtworzyć zawiłości polityczne i walkę o władzę w Imperialnym Senacie i innych rządach planetarnych. Oprócz informacji dla dyplomatów, podręcznik przedstawi jak stworzyć bazy rebelianckie i inne budynki dla naszych graczy. Książka wprowadza trzy nowe rasy znane zarówno z filmów, jak i legend: Caamasi, Neimodianie i Gossam.
Wojna jest głównym tematem w Age of Rebellion, ale bez dyplomatów którzy walczą o lepsze życie, działania bojowe są bezmyślną rzeźnią. Dyplomaci zapewniają, że żołnierze mają wsparcie którego potrzebują podczas wojny, oraz powód do walki - uwolnić galaktykę. razem zbudują coś lepszego na zgliszczach Galaktycznego Imperium.

STRONGHOLDS OF RESISTANCE

Ten nowy podręcznik zabiera cię do światów, które stawiły opór tyranii Imperium, oraz do ukrytych baz Rebelii. Mistrz Gry może wykorzystać te lokacje w swojej obecnej kampanii, bądź też stworzyć całkowicie nową, w której głównym wątkiem jest obrona rebelianckich lokacji. Podręcznik udostępnia zarówno pierwszą, jak i drugą opcję.

Misja dyplomatyczna może cię zabrać na Chandrillę, która jest planetą założycielską Rebelii i centrum demokracji. Może ktoś wysłał cię na "neutralną" Sullust, byś przeszmuglował broń? Na Mon Cala, pływaj po podwodnej stolicy planety i negocjuj oddanie do użytku okrętów liniowych dla Rebelii.

Podręcznik udostępnia również cztery lokacje służące za bazę dla Rebelii. Polis Massa jest centrum dla pilotów myśliwców, lekarzy i szpiegów. Inną lokacją jest zestrzelony niszczyciel z czasów Wojen Klonów. Tierfon to mała baza służąca za warsztat dla myśliwców. Największą z nich jest Baza Echo, z lodowej planty Hoth.

"Strongholds of Resistance" wprowadzi do gry Quarrenów, Verpine'ów i Polis Massan. Premiera w drugim kwartale 2015 roku.

CHRONICLES OF THE GATEKEEPER

"Chronicles of the Gatekeeper", to suplement do gry "Force and Destiny". Przygoda zaczyna się od holocronu tajemniczego Jedi, który zaginął. Jego strażnik pragnie nauczyć się niesamowitej zdolności, zabierając cię na przygodę pośród gwiazd. Każda decyzja może płynąć na to kim jesteś, jak i na niezliczone istoty które spotkasz po drodze.
Te 96-stronnicowa książka z niesamowitymi rysunkami, wprowadza nowe lokacje, nową rasę, oraz przeciwników, w tym droidy z ery Wojny Klonów. Podręcznik może być równie dobrze wykorzystany z innymi podstawowymi podręcznikami jak Age of Rebellion i Edge of the Empire. Premiera w trzecim kwartale 2015 roku.

TAGI: Fantasy Flight Games (72) RPG Fantasy Flight Games (13)

KOMENTARZE (6)

 • Nild2015-06-30 08:38:55

  Może jeszcze tak. Na wookiee była informacja, że na pytanie odnośnie RPGa odpowiedzieli "jakoś to rozwiążemy" i od tego czasu nic.

  Kusi mnie nadal żeby sprawdzić jak się w to gra, opinie są pochlebne...i chociaż wiem, że to nie system czyni sesję, to jednak cóż. Ciekawość :)

 • Stele2015-06-30 00:43:49

  Bolek, link do okładki Strongholds of resistance w wyższej rozdziałce zwaliłeś.
  A co do klasyfikacji, to nie widzę FFG poza legendami. Gdyby każdy przedruk WEG wchodził do nowego, to byłoby zbyt piękne.

 • Radek2015-06-29 20:57:26

  Nie tyle chodzi o granie co o sporo informacji jakie FFG umieszcza ze starego kanonu co kłóci się ze stwierdzeniem, że od tej pory wszystko co wychodzi należy do nowego kanonu

 • Nild2015-06-29 18:17:58

  Najwyraźniej dla kogoś ma znaczenie, skoro o to pyta. Prosta logika, a najwyraźniej sprawia niektórym problemy.

  Musiałem się z wookiepedia i internetem szerszym skonsultować...i dalej nie wiem. Problem nie został dotąd bezpośrednio zaadresowany przez Lucasfilm. Póki co to raczej taka szara strefa, ale osobiście uważam, że bliżej jej do legend, niż nowego kanonu.

 • Nahen2015-06-29 15:00:24

  A ma to jakieś znaczenie dla ludzi grających w to czy inne książkowe RPG ?

 • Radek2015-06-29 14:24:08

  Nie chce znowu wywoływać tu wojny o kanony ale czy ktoś dał już jakąś jasną odpowiedz do tego czy informacje z tych podręczników wpisują się jeszcze do Legend czy to już nowy Kanon?

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..