Komiksy

Zapowiedź nowego albumu z Vaderem oraz powrót SW Komiks na horyzoncie

Egmont Polska

Niedawno informowaliśmy o wznowieniu Cieni Imperium, które mają pojawić się na rynku już w przyszłym miesiącu. Dziś przygotowaliśmy dla Was zapowiedź kolejnej pozycji z mającej się ukazywać co miesiąc kolekcji Legend. Mowa o komiksie zatytułowanym "Darth Vader i widmowe więzienie", z którym bliżej będziemy mogli się zapoznać we wrześniu.

To jednak nie koniec jesiennych nowości. Również we wrześniu powróci, w odnowionej formule, magazyn Star Wars Komiks, w którym publikowane będą nowe historie tylko spod szyldu wydawnictwa Marvel. Egmont nie chce zdradzać na razie zbyt wielu informacji, a na więcej szczegółów poczekamy przynajmniej do początku sierpnia. Na razie wiadomo tylko, że pierwszy numer, za który przyjdzie nam zapłacić 19,99 zł., będzie liczył 148 stron.

Tymczasem zachęcamy do zapoznania się z opisem i wybranymi planszami komiksu "Darth Vader i widmowe więzienie".

Legendy: Darth Vader i widmowe więzienie

Bardzo dobrze przyjęty przez fanów komiks, wydawany w USA w latach 2012–2013. Przedstawia historię Dartha Vadera, który jeszcze przed około rokiem był Anakinem Skywalkerem. Nowo powstałe Imperium Galaktyczne chwieje się w posadach, grupa puczystów grozi obaleniem imperatora. Vader staje w obronie swojego mocodawcy.
Komiks pierwotnie został wydany jako Darth Vader and the Ghost Prison #1-5 przez Dark Horse Comics.
Scenariusz Haden Blackman, rysunki Agustin Alessio, okładka Tsuneo Sanda. Tłumaczenie: Jacek Drewnowski. Cena 49,99 zł, 120 stron, oprawa miękka ze skrzydełkami. Premiera: 9 września 2015 r. Przykładowe plansze dostępne poniżej.


Temat na forum z związany z komiksem Darth Vader i widmowe więzienie.

Temat na forum poświęcony komiksom Egmontu.Tagi: Agustin Alessio (23) Darth Vader i widmowe więzienie (Darth Vader and the Ghost Prison) (18) Egmont Polska (600) Haden Blackman (76) Jacek Drewnowski (90) Legendy (komiksowa kolekcja) (50) Star Wars Komiks (215)

Komentarze (20)

W cholerę drogie

Nareszcie:D już nie mogę się doczekać!

Ale mogli by wydać te brakujące Republiki... No i sam Marvel, to na razie trochę mało, chyba że wydadzą też stare tytuły...

20 zł za 150 stron? Super!

widze idealne dostosowanie ceny do ilości stron :)

148 stron za 19,99zł
120 stron za 49,99zł

...

Wolę za 6 miesięcy kupić na allegro taniej

W końcu! :)

A mi taki układ pasuje - Legendy są wydaniami ekskluzywnymi dla niepocieszonych fanów, kanoniczne treści idą też w mejnstrim.

Cieszę się z nowego kanonu w SW Komiks i nie chce narzekać, ale trochę liczyłem na to, że nowe marvele wyjdą u nas jako wydania zbiorcze w twardych oprawach, co by pięknie wyglądało no moim sw regale ;p Ale i tak jestem happy!

Bardzo się cieszę, że wracają komiksy, ale bardzo mnie drażni ten tandetny font tytułów :( Wygląda koszmarnie.

Ja to bym mangę chciał :D

No i byłbym zapomniał - Trachta! Mam sentyment do tego gościa:P

Nestor -> Z tą dekadą to bym nie przesadzał, znalazłyby się lepsze tytuły do tej nagrody:P

A komiks kupię, co prawda złoty pasek z wiadomym podpisem jest dołujący, ale to już wyjaśniliśmy sobie wystarczająco w poprzednim newsie.

A kupię, bo:
Raz że Haden Blackman, a ja lubię tego scenarzystę, mimo że wielu bastionowiczów go hejci. A przecież to twórca takich dzieł, jak Obsesja, Bitwa o Jabiim, trzecia Czystka, czy większość komiksów z Ventress i Durgem.
A dwa, że lubię ten klimat tworzącego się Imperium - wojska Republiki w służbie Vadera i Imperium, świeża transformacja ustrojowa!

Dobre wieści, to fakt. Choć ja w zasadzie do komiksów jestem zrażony, to skłamałbym gdybym powiedział że nie podoba mi się Ghost Prison, może bym i kupił, ale ta niedorzeczna cena, 5 dych za 120-stronicowy komiks jakkolwiek dobry by nie był, w dodatku z miekką okładką, to stanowczo za dużo. Za tyle moża kupić o wiele grubszą i ciekawszą książkę w twardej okładce. Jak tak dalej pójdzie to na mnie raczej Egmont nie zarobi, chyba że przez SW Komiks, mam nadzieję że dadzą coś fajnego, i nie będą ograniczać się tylko do Marvela.

To jest najlepszy komiks 2013 roku. Albo i nawet tej dekady.

Tytuł powinien być na czerwono, to bardzo ważny news :)

NARESZCIE coś rusza u nas z Kanonem! Oby wzięli się też w końcu wzięli za wydawanie książek i przyszłościowo albumów z filmu! :D

FEL-1996 <- Ups. Redakcyjny chochlik znowu namieszał :P.

eeee. Dlaczego druga strona jest z KotORa?

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Komiksy"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.