TWÓJ KOKPIT
0

Książki

10 powodów dla których warto czekać na Przebudzenie Mocy

2015-07-20 22:09:11 Oficjalna

Oficjalna zaprezentowała nam okładki i opisy dziesięciu tytułów z zaplanowanej na końcówkę roku serii Journey to Star Wars: The Force Awakens.

Jakie przygody spotkały Luke'a po zniszczeniu pierwszej Gwiazdy Śmierci? Co robiła Leia po tym jak Han został zamrożony w karbonicie? Jakie były następstwa Bitwy o Endor? Wkrótce fani poznają odpowiedzi na te pytania dzięki Journey to Star Wars: The Force Awakens, wielo-wydawniczej inicjatywie, która opowie (na nowo; dop. red.) historie łączące epizody Sagi i przedstawi wskazówki odnośnie tego co nadejdzie.

Składająca się z ponad 20 tytułów dostępnych w drukowanych i cyfrowych wersjach, Journey to Star Wars: The Force Awakens rozpocznie się tej jesieni aby zaprezentować nowe opowieści dla młodzieży i młodych dorosłych, a także komiksy, ilustrowane publikacje informacyjne, wyszukiwanki, i albumy z naklejkami. Wszystkie one będą zmierzać ku premierze Gwiezdnych Wojen - Przebudzenia Mocy 18 grudnia (w Polsce 25 grudnia, dop. red.). Jeśli jednak wśród Waszych talentów Mocy nie znajduje się jasnowidztwo, StarWars.com pozwoli Wam wejrzeć w wygląd okładek i opisy niektórych z nadchodzących pozycji.


Star Wars: Aftermath (Del Rey), autorstwa Chucka Wendiga


Podczas gdy Imperium chwieje się u posad po przegranej Bitwie o Endor, Sojusz Rebeliantów - teraz już raczkująca Nowa Republika – wykorzystuje zdobytą przewagę aby polować na rozproszone siły wroga nie nie dając im szansy na przegrupowanie, ani odwet. Tymczasem nad odległą planetą Akiva rozwija się złowieszczy pokaz sił. Podczas samotnego rekonesansu, Wedge Antilles obserwuje zbierające się jak drapieżne ptaki nad ofiarą Niszczyciele Gwiezdne. Jednak zanim udaje mu się złożyć raport przywódcom Nowej Republiki, zostaje schwytany.

W międzyczasie, na powierzchni planety, była Rebeliantka Norra Wexley wraca na swój rodzinny świat - znużona wojną, gotowa pojednać się ze swoim synem i spragniona nowego życia w odległym zakątku galaktyki. Jednak kiedy Norra przechwytuje sygnał Wedge'a Antillesa zawierający pilne wołanie o pomoc, zdaje sobie sprawę, że jej dni jako bojowniczki o wolność jeszcze się nie skończyły. Niestety nie zdaje sobie sprawy jak blisko znajduje się wróg - ani jak krytyczna i niebezpieczna będzie jej misja.

Zdeterminowani aby podtrzymać potęgę Imperium, pozostający przy życiu członkowie jego elit kierują się na Akivę aby wziąć udział w nadzwyczajnym szczycie mającym na celu konsolidację ich sił i kontratak. Nie wiedzą jednak nic o Norrze i jej nowych sojusznikach - technicznie uzdolnionym synu, zabrackim łowcy głów i zdeprawowanym imperialnym dezerterze - którzy są gotowi zrobić wszystko, aby raz na zawszę zakończyć opresyjne rządy Imperium.


Star Wars: Lost Stars (Disney-Lucasfilm Press), opowieść dla młodych dorosłych autorstwa Claudii Gray


Rządy Imperium Galaktycznego docierają na położoną w Zewnętrznych Rubieżach planecie Jelucan, gdzie miłość do latania połączyła arystokratycznego Thane'a Kyrella i mieszkającą na wsi Cienę Ree. Dołączenie do Akademii Imperialnej celem zostania pilotami wspaniałego Imperium jest dla nich niczym mniej niż spełnieniem ich snów. Thane przekonuje się jednak, że jego marzenie było ułudą, kiedy na własne oczy widzi przerażające metody jakimi Imperium się posługuje, żeby utrzymać władzę w swej żelaznej pięści.

Zgorzkniały i odarty ze swoich złudzeń, Thane dołączą do raczkującej Rebelii zmuszając Cienę do trudnego wyboru między lojalnością wobec Imperium, a miłością do człowieka z którym dorastała.

Czy dawni przyjaciele, a teraz znajdujący się po przeciwnych stronach barykady wrogowie, odnajdą sposób aby być razem, czy też poczucie powinności rozerwie ich - i całą galaktykę - na strzępy?


Star Wars: The Weapon of a Jedi — A Luke Skywalker Adventure (Disney-Lucasfilm Press), autorstwa Jasona Fry'a.


Luke Skywalker powraca w nowej przygodzie!

W tej historii osadzonej pomiędzy Nową Nadzieją, a Imperium Kontratakuje, Luke czuje się przyciągany do tajemniczej planety, gdzie będzie musiał użyć Mocy aby uratować pewną dziewczynkę i przeżyć niebezpieczny pojedynek z dziwnym, nowym złoczyńcą.


Star Wars: Moving Target — A Princess Leia Adventure (Disney-Lucasfilm Press), autorstwa Cecili Castellucci oraz Jasona Fry'a


Princess Leia powraca w nowej przygodzie!

W tej historii osadzonej pomiędzy Imperium Kontratakuje i Powrotem Jedi, księżniczka Leia musi pokierować krnąbrną bandą rebeliantów podczas tajnej i niebezpiecznej misji przeciwko złemu Imperium Galaktycznemu.


Star Wars: Smuggler’s Run — A Han Solo & Chewbacca Adventure (Disney-Lucasfilm Press), autorstwa Grega Rucki


Han Solo and Chewbacca powracają w nowej przygodzie!

W tej historii osadzonej pomiędzy Nową Nadzieją, a Imperium Kontratakuje, Han i Chewie muszą pokierować Sokołem Millenium w ramach tajnej misji dla Rebelii, jednocześnie unikając bezwzględnych łowców nagród i niestrudzonego agenta Imperium.


Star Wars: Shattered Empire 5cio zeszytowa seria komiksowa autorstwa Grega Rucki z ilustracjami Marco Checchetty


Druga Gwiazda Śmierci została zniszczona, Imperator nie żyje, a cała galaktyka świętuje. Co wydarzy się teraz? Napisany przez Grega Ruckę, a zilustrowany przez Marco Checchetto, Shattered Empire pomoże opowiedzieć historię tego, co się wydarzyło po zapaści Imperium. Star Wars: Ships of the Galaxy


Star Wars: Ships of the Galaxy (Studio Fun)


Opisując wasze ulubione statki galaktyki, zarówno nowe i stare, ta książka odkrywa niesamowite fakty i mało znane informacje. Od myśliwców Jedi, przez Niszczyciele Gwiezdne, po jedynego w swoim rodzaju Sokoła Millenium, każdy z okrętów zostanie zgłębiony w detalu i z humorem, a niektóre w postaci kompletnych schematów. Na końcu książki znajdziecie też wyjątkową rozkładówkę odkrywającą plany statków z Przebudzenia Mocy!


Star Wars: Droid Factory (Studio Fun)


Jedne toczą się na kółkach, inne chodzą na nogach, a inne potrafią nawet latać! To oczywiście droidy, które w świecie Gwiezdnych Wojen potrafią robić praktycznie wszystko! Poznaj przeróżne zabawne informacje na temat mnogich maszyn z odległej galaktyki razem z Droid Factory - a nawet parę zbuduj sam! Zestaw zawiera książkę w miękkiej oprawie pełną ilustracji i informacji o droidach. Ponadto znajdują się w nim wypraski, oraz instrukcje umożliwiające stworzenie modeli C-3PO, R2-D2, i BB-8, a także nakręcane podstawy umożliwiające im poruszanie się! Zestaw zawiera również plakat i naklejki do zbierania.


Star Wars: Look and Find (Phoenix International Publication, Inc.)


Podróżuj po galaktyce i odkrywaj sceny z sagi Gwiezdne Wojny, w tym także z Przebudzenia Mocy. Szukaj wśród nich ponad 100 Gwiezdnowojennych znajdziek.


Star Wars: Absolutely Everything You Need to Know (DK Publishing), autorstwa Cole Horton


Jakie stworzenie trawi swoje ofiary przez tysiąc lat? Jacy mnisi trzymają swoje mózgi w specjalnych pojemnikach? Czemu Siostry Nocy podejmują Próbę Furii? Kto czyści podłogi na Gwieździe Śmierci? Poznaj odpowiedzi na te i wiele innych pytań, w tym dotyczące Przebudzenia Mocy!
TAGI: Cecil Castellucci (8) Chuck Wendig (56) Claudia Gray (77) Cole Horton (42) Disney Press / Disney-Lucasfilm Press (100) DK Publishing (Dorling Kindersley) (73) Greg Rucka (20) Jason Fry (99) Marco Checchetto (22) Phoenix International Publications (10) Studio Fun (20) Trylogia Końca i początku (Aftermath) (31) W oczekiwaniu na Star Wars: Przebudzenie Mocy (Journey to Star Wars: The Force Awakens) (17) zapowiedzi książkowe (301)

KOMENTARZE (13)

 • Kheperseth2015-07-22 13:00:57

  10 powodów dla których warto czekać na Przebudzenie Mocy to mają w Ameryce, a u nas natomiast nie ma żadnego, bardziej sie czeka na wydanie zaległości:
  -Maul: Lockdown
  -Empire and Rebellion: Razor`s Edge
  -Empire and Rebellion: Honor Among Thieves
  -Crucible
  a nawet i starsze (The Force Unleashed 2)

 • Hagan2015-07-22 09:59:56

  Ten cały Aftermath za bardzo przypomina stare Expanded Universe. Wymyślając sensowną fabułę do tej historii należy odpowiedzieć sobie na pytania:
  - Czy taki stary wyjadacz jak Wedge Antiles pozwoliłby się schwytać jak pierwszy lepszy żółtodziób?
  - Czy grupka ludzi nie będących Lukiem, Leią, Hanem czy Chewbaccą byłaby w stanie zagrozić Imperium, nawet podupadłemu po Endorze?

 • Nild2015-07-21 17:14:50

  Raczej tak, biorąc pod uwagę sytuację rynkową książek, to strzałem w stopę byłoby umieszczanie ważnych elementów poza filmami.

 • Lord Bart2015-07-21 17:05:23

  mam nadzieję, że spokojnie da się obejrzeć EVII bez wpływu "braku wiedzy franczyzowej" na treść... zresztą, to już inne SW dla mnie

 • Nild2015-07-21 16:07:50

  Seller > Journey... ma się składać z ponad 20-tu pozycji, nie bardzo wiem o co Ci chodzi. Znowu tasiemców Ci się zachciało?

  Poza tym...przeciętny oglądający ep VII człowiek nigdy w życiu nie zerknie ani do książek, ani komiksów SW. Przypominam, że fani tacy jak my to tylko mały odsetek.

 • SroQ2015-07-21 14:53:15

  Tak Seller, pierwsza fala wydawnicza i specjalnie na twoje życzenie zapowiedzą z marszu zapchanie całych 20 lat po RotJ.

 • Michalomatek2015-07-21 11:31:18

  Mistrz Seller - jest jeszcze komiks, a poza tym Aftermath będzie trylogią.

 • karolaczek2015-07-21 11:19:32

  Na pewno w ciągu roku wydadzą 100 powieści by zaspokoić Twoją ciekawość :D

 • chris872015-07-21 10:56:27

  Jak dobrze, że człowiek zna angielski, bo na polskie wydawnictwa nie ma co narazie liczyć...
  Mistrz Seller, Aftermath ma być trylogią, wiec w pierwszej części (i komiksach) naznaczą najważniejsze kwestie.. do tego dochodzi gra Uprising.. Disney i Storygroup wiedzą co robią...

 • Mistrz Seller2015-07-21 08:11:57

  mogliby zrobić jakąś serie pokazującą co było po RotJ. Okres 20 lat i w tym okresie jest tylko jedna książka. Marnowanie potencjału.
  Poza tym oglądając 7 część człowiek nie będzie miał pojęcia co stało się wcześniej. Strasznie głupie.

 • Darth Zabrak2015-07-21 00:35:01

  O tym wiadomo już od jakiegoś czasu.

  http://tinyurl.com/pp7kbct

 • Nestor2015-07-20 23:32:52

  W Lucasfilm to samo co u mnie dzisiaj na obiad - odgrzewane kotlety, nie mniej jednak smakowały.

 • Bazy2015-07-20 22:09:23

  Przecież to już było z 2 tygodnie temu, myślałem, że coś nowego...

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..