Różne

Wysłali X-Winga w kosmos, by dostać się na premierę

Do premiery „Przebudzenia Mocy” zostało już mniej niż pół roku. Kto by nie chciał pójść na uroczystą premierę tego filmu? Niestety nie dość, że bilety będą drogie to jeszcze dostanie ich może być problemowe. Więc dwóch pomysłowych fanów, astronomów amatorów – Matt Kingsnorth i Phil St. Pier postanowiło zwrócić na siebie uwagę w bardzo nietypowy sposób. Otóż przygotowali oni model X-Winga, no ale w tym akurat nie ma nic niezwykłego, tyle że ich model latał. Nie do końca samodzielnie, ale nie w tym rzecz. Wysłali go na wysokość ponad 36 tysięcy metrów. Może to jeszcze nie jest kosmos, ale prawie, zwłaszcza na zdjęciach. Dodatkowo nagrali film i wrzucili go do sieci, a tam dołączyli wiadomość dla J.J. Abramsa z zapytaniem czy mogą dostać VIPowskie zaproszenia na premierę.

Na razie jeszcze odpowiedzi nie dostali. Najczęściej w takich przypadkach jest ona negatywna, ale astronomowie liczą, że tym razem będzie inaczej.

Na co dzień obaj fani zajmują się robieniem zdjęć Ziemi za pomocą balonów meteorologicznych. Wysłanie X-Winga do stratosfery i nagranie filmiku kosztowało ich 1200 GBP. Ale to i tak niewiele, bo szacuje się, że cena biletu na oficjalną premierę już zapewne od „koników” będzie dużo wyższa.

Sam filmik z prośbą można obejrzeć tutaj:Tagi: Epizod VII: Przebudzenie Mocy (796) fani (107) J. J. Abrams (436) Nauka (67) X-Wing (65)

Komentarze (3)

Widziałem ten news z trzy miesiące temu. I dalej odpowiedzi nie otrzymali? Aczkolwiek pomysł i wykonanie spoko.

Się im należy.
Drobny minus za muzykę. Fajna, ale... ~;)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Różne"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.