Kolekcjonerstwo

Przecieki z krainy LEGO

groovebricks.com


Jeszcze nie doczekaliśmy się premiery zestawów z Przebudzenia Mocy, a w internecie już krążą plotki na temat styczniowego asortymentu LEGO w 2016 roku. W podobnym terminie opublikowano dwie listy domniemanych zestawów i nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że jedna z nich to przedwcześnie zamieszczona oficjalna lista z niemieckiego Amazonu. Choć nasi sąsiedzi szybko zostali poproszeni o usunięcie ze strony przyszłorocznych produktów, dobrze wiemy, że w internecie nic nie ginie. Poniżej przedstawiamy część gwiezdnowojenną, pogrupowaną w odpowiednie serie.

Battle Figures

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami dostaniemy 6 kolejnych figurek, wśród których znajdzie się pokazany uprzednio szturmowiec First Order. Ich ceny to €19,99 oraz €24,99.

Microfighters

Po wakacyjnej nieobecności, mikromyśliwce powracają! Spośród sześciu nadciągających pojazdów, cztery z nich to modele z Rebeliantów. Pozostałe dwa to przeciwstawiające się statki z Przebudzenia Mocy. Będą kosztować €9,99 (39,99 zł), a ich lista prezentuje się następująco:

 • 75125 Hero Starfighter
 • 75126 Villain Blue Craft
 • 75127 The Ghost
 • 75128 TIE Advanced Prototype
 • 75129 Wookie Gunship
 • 75130 AT-DP

Epizody I-VI

Pod szyldem dotychczasowej sagi pojawią się cztery zestawy kosztujące €29,99 każdy.

Dla fanów prequeli przeznaczono tylko jednego z nich: 75135 Obi-Wan's Jedi Interceptor. Na ten czas nie wiadomo, czy będzie on w kolorystyce niebieskiej z bitwy o Utapau czy czerwonej widocznej podczas bitwy o Coruscant. Jeżeli ta ostatnia wersja okaże się prawdą, szykuje nam się łakomy kąsek, bowiem jedyny czerwony interceptor Obi-Wana był do tej pory dostępny tylko jako część ekskluzywnego zestawu 7283 Ultimate Space Battle z 2005 roku.

Pozostałe trzy zestawy dotyczą oryginalnej trylogii i są to:

 • 75136 Droid Escape Pod – zwiastuje kolejną, trzecią już wersję kapsuły, którą R2-D2 i C-3PO uciekli z Tantive IV. Zakwalifikowanie tego zestawu do półki cenowej na poziomie €30 może sugerować, że otrzymamy model większy niż poprzedni.
 • 75137 Carbon Freezing Chamber – powiew świeżości wśród LEGO Star Wars i jeden z niewielu zestawów dotyczących Bespinu. Choć nie powinniśmy oczekiwać niczego na miarę tegorocznego 75093 Death Star Final Duel, tak liczymy na odpowiednie uchwycenie tej sceny i doborową obsadę figurek.
 • 75138 Hoth Attack – prawdopodobnie będzie służył jako świetne uzupełnienie październikowego zestawu UCS Hoth Echo Base. Ponieważ w zeszłym roku dostaliśmy Snowspeedera, można domniemywać, że ten zestaw będzie dotyczył strony Imperium.

Epizod VII

Poza wymienionymi wcześniej Battle Figures i Microfighters, tematykę Przebudzenia Mocy będą poruszać dwa battle packi (€16,99). I to właściwie tyle, jeśli chodzi o pewniaki. Wśród dwóch zamieszczonych list znajdują się również takie tytuły jak „Battle on Takodana”, „The Pirate Transport” czy tajemnicze „TVC 2”, jednak wykluczają się one wzajemnie. Wygląda na to, że na informacje odnośnie zestawów z siódmego epizodu przyjdzie nam jeszcze nieco poczekać.

Pozostałe

Amazonowa lista zawiera jeszcze trzy inne pozycje:

 • 75141 Kanan Speeder Bike (€29,99)
 • 75133 Rebels Battle Pack (€16,99)
 • 75134 Galactic Empire Battle Pack (€16,99)

Pierwszy z nich wygląda na zestaw z Rebeliantów, choć wątpliwości budzi to, że miałby być jedynym dużym zestawem z tej linii. Pozostałe dwa będą pochodzić z drugiej najbardziej oczekiwanej starwarsowej produkcji tego roku – gry Battlefront.Tagi: LEGO (462) LEGO Star Wars (247)

Komentarze (0)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Kolekcjonerstwo"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.