TWÓJ KOKPIT
0

Rebelianci

Plotki o "Rebels" #40

2015-09-01 21:43:35 Różne

W związku z premierą pierwszego sezonu "Rebeliantów" na płytach, w sieci ukazały się prace koncepcyjne oraz informacje z dokumentu "Rebels Season 2: A Look Ahead". Pełna galeria jest dostępna na Rebels Report (choć czasem ma tendencję do niedziałania - wówczas można popróbować zmieniać numer pliku w jego adresie), część w tym filmiku, a poniżej kilka przykładowych konceptów.

A oto, co jeszcze można usłyszeć na dokumencie:

 • Mamy się dowiedzieć jak Ezra będzie wykorzystywał swoje nowe zdolności, gdy na horyzoncie pojawią się Vader i nowi inkwizytorzy. Ponadto dowiemy się co stało się z jego rodzicami.

 • Okazuje się, że Pau'anin z pierwszego sezonu był Wielkim Inkwizytorem - szefem organizacji - a nowi będą "zwykłymi".

 • Sabine zmieni włosy i zbroję, ponieważ spotkanie z Vaderm było mocnym przeżyciem, co zresztą już wiemy. Ponadto ma być odcinek z duetem Wren/Jarrus, w którym pojawią się jakieś "mandaloriańskie rzeczy".

 • Zeb dozna "przebudzenia" i dowie się więcej o tym, co stało się z innymi Lasatami i kto tak naprawdę jest jego prawdziwym wrogiem.

 • Dowiemy się jak w czasie trwania akcji serialu przedstawia się sytuacja z Chamem Syndullą, skąd pochodzi Hera i co się dzieje z innymi Twi'lekami.

 • Zrozumiemy jak Ahsoka i Rex wpływają na dynamikę postaci. Po raz kolejny padła silna aluzja co do przyszłego pojedynku Tano i Vadera.

 • Pojawi się "nowy, tajemniczy łowca nagród". Nie wiadomo, czy chodzi o kobietę pojawiającą się na jednym z konceptów, czy o kogoś innego.

 • Na koniec Filoni powiedział o postaci, której istnienie jest owiane zbyt wielką tajemnicą, by o niej mówić, ale która będzie miała wielki wpływ na bohaterów.Freddie ostatnio znów się uaktywnił i udzielił wywiadu jednej z użytkowniczek YouTube'a. Najpierw informacja techniczna: ekipa skończyła już nagrywać drugi sezon. Aktor na początku poopowiadał trochę o swoich ulubionych rzeczach; na przykład wedle niego najlepszą walką w całych "Gwiezdnych Wojnach" jest ta pomiędzy Pre Vizslą a Darthem Maulem w "The Clone Wars", bo prócz wspaniałej choreografii ma jeszcze głębsze znaczenie, jakim jest wedle Prinze'a starcie mandaloriańskiej technologii z wojownikiem Sithów. Zapytany o ulubiony tekst z serialu, odparł, że w pierwszym sezonie jest to "Cichaj" ("Shush") Zeba, a w drugim, jak już wspominał, najlepsze zdania wypowiada Sabine. Jedno z nich będzie brzmiało: "Never get between a Mandalorian and a weapons package" ("Nigdy nie stawaj pomiędzy Mandalorianką a pakietem broni"). Jego ulubiona postać (prócz Kanana) z całego serialu pojawia się dopiero w drugiej serii, ale z załogi "Ghosta" największą sympatią darzy Orreliosa. Swoją drogą, powiedział też parę słów o swojej koleżance z pracy, Tiyi Sircar. Okazuje się, że dziewczyna po rozpoczęciu nagrań nie wiedziała zupełnie nic o "Gwiezdnych Wojnach", ale mniej więcej w połowie pierwszego sezonu zaczęła przychodzić do Freddy'ego z masą pytań, po czym aktor poznał, że złapała bakcyla i teraz coraz bardziej się wdraża.

Twórcy wielokrotnie mówili, że drugi sezon ma być jak "Imperium kontratakuje" i aktor wyjaśnił tu co nieco - bo tak jak w "Nowej nadziei" rebelianci odnoszą wielkie zwycięstwo, a Epizod V to dla nich seria porażek, tak samo Kanan pokonał Inkwizytora, ale w przyszłych odcinkach ekipa ma doświadczyć wielkiego upadku. Jak już kiedyś mówił, na Kanana czekają swego rodzaju próby Jedi, a Ezra również dorośnie, choć czasami będzie mocno kuszony przez ciemną stronę. Jarrus będzie próbował z tym walczyć i czasem mu się uda, a czasem zawiedzie na całej linii.

Jeśli chodzi o Reksa - ze strony Freddy'ego padła mocna sugestia, że zobaczymy go jeszcze w kolejnym sezonie. Natomiast w drugiej serii związek Kanana i Hery będzie przeżywał "największe wzloty i najniższe upadki". Ich wzajemna relacja "idzie w niesamowicie specjalne miejsce" poprzez nową postać "z zewnątrz", którą serial "ma szczęście wprowadzić, i która zbliża tych dwoje bohaterów oraz sprawia, że uczą się wielu rzeczy o sobie".

Co ciekawe, w jednej ze swoich wypowiedzi Prinze potwierdził ostatnie słowa Filoniego: rzeczywiście dostaniemy imperialny odcinek, a konkretnie skupiony na Kallusie. Dzięki temu epizodowi dowiemy się nie tylko jakim był agentem, lecz także jakim człowiekiem oraz co "sprawiło, że stał się zły". Ten bohater ma podobno ogromną rolę w drugiej serii.

I na koniec coś, co trafiło do Internetu dość dawno, ale dopiero ostatnio zostało odnalezione przez fanów. Jest to filmik ukazujący pociąg na Tajwanie, najwyraźniej przyozdobiony przez samą Sabine.

TAGI: Dave Filoni (557) Freddie Prinze Jr. (57) Star Wars: Rebelianci (Star Wars: Rebels) (606) Tiya Sircar (35)

KOMENTARZE (12)

 • Fantomasek2015-09-03 08:18:02

  Wyczuwam zaburzania mocy z komentarza, bije kretynizmem.

 • Mariobaryla2015-09-02 21:27:25

  Przecież Leia też przestała nosić obwarzanki po spotkaniu z Vaderem, to wszystko układa się w jedną całość, nowy kanon taki piękny i wyciąga z uniwersum nową głębię. Wspaniała ciągłość, piękny ukłon w stronę tradycji. Daję 10.

 • Hego Damask2015-09-02 19:37:13

  Jeżeli byłaby to Leia to bardzo możliwe, że to ją ma grać SMG :P

 • Jedi Ania2015-09-02 19:34:54

  Też myśle że to Leia. I jestem ciekawa jakby ją przedstawili. A co do tego w zbroi, to według mnie bardziej przypomina dziewczyne.

 • ShaakTi11382015-09-02 19:33:47

  Quarior->
  "Och, to było takie straszne, IDĘ ROBIĆ WŁOSY".

  W sumie jest to sposób na życie :P

 • Quarior2015-09-02 18:09:09

  "Sabine zmieni włosy i zbroję, ponieważ spotkanie z Vaderem było mocnym przeżyciem" ok.

 • ShaakTi11382015-09-02 15:53:34

  Slavek->
  Taaak, myślę, że to Leia. Ale mam nadzieję, że nie.

  swgs->
  Imperator w sumie był, a Mon Mothma podobno na razie ma się nie pokazać.

 • Michalomatek2015-09-02 13:57:39

  Na jednym z obrazków Sabine była ładna.

 • swgs19942015-09-02 09:28:55

  "Na koniec Filoni powiedział o postaci, której istnienie jest owiane zbyt wielką tajemnicą, by o niej mówić, ale która będzie miała wielki wpływ na bohaterów."

  Zakładam, że rozchodzi się o Mon Mothmę albo Imperatora.
  A co do łowcy nagród, na 100% to Boba Fett.

 • Traper Miłości2015-09-02 07:51:40

  Sabine mogła by takie grafy walić po ulicach w Polsce. Nie obraził bym się :D

 • Slavek_82015-09-01 22:58:13

  Podobieństwo do hełmu Boushha zbyt duże. Dziewczyna na 6 obrazku może być Leią.

 • ShaakTi11382015-09-01 21:47:40

  Kupili mnie tym małym Ithorianinem <3

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..