Książki

„Gwiezdne Wojny: Jak podbiły wszechświat?” w grudniu

Znak

Premiera „Przebudzenia Mocy” to także swoiste przebudzenie sprzedawców, ale też i wydawców. Nie inaczej będzie w Polsce. W grudniu w sklepach pojawi się „Gwiezdne Wojny: Jak podbiły wszechświat?” Chrisa Taylora. Jest to bardziej analiza zjawiska, tego w jaki sposób saga stała się tak popularna. Oryginał wyszedł w Stanach w zeszłym roku. U nas wypuści to wydawnictwo Znak.

BIBLIA DLA FANÓW GWIEZDNYCH WOJEN

MOC SILNA W CHRISIE TAYLORZE I W KSIĄŻCE TEJ JEST!


W 1973 roku George Lucas nabazgrał w swoim notatniku pierwsze zdania o walce galaktycznego Imperium z rebeliantami. Cztery dekady i 37 miliardów dolarów później gadżetów związanych z uniwersum Gwiezdnych wojen było więcej niż mieszkańców ziemi, a wiara rycerzy Jedi stała się oficjalnie uznawaną religią.

Dzieło Lucasa wyrwało się z ram kina. Dziś jest jedną z najbardziej lukratywnych i wpływowych marek. Kompletna historia fenomenu Gwiezdnych wojen nie została jednak nigdy opowiedziana. Aż do dziś. Trzymasz ją w ręku.

Chris Taylor – dziennikarz tygodnika „Time” i redaktor portalu „Mashable” – podąża śladami gwiezdnej sagi: od jej trudnych narodzin, poprzez burzliwe losy marki, aż po kontrowersje wokół najnowszego filmu. Dociera do ludzi, którzy pomogli przekuć pomysł Lucasa w legendę. Spotyka fanów i ludzi od marketingu, dla których Gwiezdne wojny stały się sposobem na życie. Stacza walki ze współczesnymi rycerzami Jedi i majsterkuje z konstruktorami droidów.

Taylor szuka odpowiedzi na pytanie, jak Gwiezdne wojny przyciągnęły i zainspirowały miliony i dlaczego będą rozpalać naszą wyobraźnię i zarabiać gigantyczne pieniądze przez kolejne pokolenia.

„Nie sposób wyobrazić sobie fana Gwiezdnych wojen, który nie pokocha tej książki…” — Booklist

„Niezwykle zabawna opowieść. Taylor śledzi fenomen Gwiezdnych wojen od narodzin pomysłu do szczytu popularności i mówi nam: »Spójrz tylko, jakie to ogromne!«” — Simon Pegg, aktor i fan GWTagi: Chris Taylor (7) zapowiedzi książkowe (261) Znak (11)

Komentarze (6)

Recenzja na goodreads zaskakująco dobre, pewnie się skuszę.

Jaka cena? :O

Seller -> Podejrzewam, że coś w stylu "Dawno temu w galaktyce popularnej", gdzie tam był zbiór różnych esejów, gdzie na SW patrzyło się pod kątem popularno-naukowym. Tu pewnie będzie podobnie, tyle że jednego autora.

Brzydka okładka.

A to jest książka o całym fenomenie SW, czy tylko o fenomenie Sagi?
Jest tam o fandomie i EU?

Byłoby miło, gdyby wydawnictwo zainteresowało się też np. niewydanymi u nas albumami :). Ale to i tak cieszy.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Książki"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.