TWÓJ KOKPIT
0

Przebudzenie Mocy

Fabuła Epizodu VII - akt III

2015-09-18 19:45:22 Monari

Mamy okazje zaprezentować trzeci, finałowy akt fabuły Epizodu VII. Zapraszamy do przeczytania w tym miejscu>>>.
Spis treści fabuły Przebudzenia Mocy wraz z napisami początkowymi dostępny jest tutaj.
W przypadku końcówki Przebudzenia Mocy jest najwięcej wątpliwości co do informacji, jakie pojawiły się w sieci. Nie znany jest dokładny czas ekranowy obsady z klasycznej Trylogii - Luke`a, Lei oraz Hana.
Tak jak w przypadku poprzednich aktów prezentowanych na Bastionie, nie ma pewności czy wszystkie informacje są prawdziwe i rzeczywiście takie zdarzenia zobaczymy w filmie.
Przypominamy, że przedstawione informacje zawarte we wszystkich trzech aktach, jak i napisach początkowych, stanowią spoilery, które nie zostały w znacznej większości potwierdzone przez Lucasfilm oraz Disney.
TAGI: Epizod VII: Przebudzenie Mocy (893)

KOMENTARZE (48)

 • karolaczek2015-09-22 08:10:37

  "słabe strony" to delikatne niedopowiedzenia ;)

 • Halcyon2015-09-21 22:40:38

  Jeśli to okaże się prawdą, to niezła słabizna. To, że EU miało swoje słabe strony to jasna sprawa, ale tutaj fabuła wygląda na jakąś smutną składankę motywów z EU.

 • Kathi Langley2015-09-21 17:15:13

  A co złego w tym że przeżywszy (być może, nie wiadomo jeszcze jak to było) dobre życie zginie dobrą śmiercią? Ford ma 73 lata, lepiej Solo żył te 10 lat dłużej ale na kroplówce, myty przez droidy i pielęgniarki? ;) Tym bardziej, skoro Ford ma taką straszną awersję do grania w SW - niech jego nieobecność w dalszych epizodach nie będzie kompletnie z powietrza.

  Ale jak czytałam w NEJce o Chewbacce to też się burzyłam. Dekadę później na szczęście zdążyłam sobie wyrobić nieco inne zdanie (choć nadal zwalenie mu księżyca na głowę uważam za przesadę...).

 • Mister S.2015-09-21 15:26:44

  Prędzej czy później pożegnamy się z Hanem. Im szybciej to nastąpi tym szybciej się z tym pogodzimy. Według mnie, uśmiercenie Forda to dobry pomysł. Już dwa razy mógł zginąc. A jakby trzeci raz się udał w połowie VIII ep. to wtedy byście płakali że Han nie zginął wcześniej. Zresztą Ford jest już stary i to aktorstwo jest już dla niego męczące. Nie okazuje tego, robi dobrą minę do złej gry.

 • karolaczek2015-09-21 15:02:10

  No to zobaczymy tą "armie" po premierze :D

 • Hagan2015-09-21 14:03:44

  To nie będzie kilku trolli tylko armia fanów z całego świata. Han to postać legendarna, podobnie jak Luke i Leia, oni nie powinni ginąć tylko odsunąć się na drugi plan i w przyszłych filmach pojawiać się na kilka minut, żyjąc na zasłużonej emeryturze i od czasu do czasu udzielając rad młodszemu pokoleniu. I do takich ról ja Han Solo właśnie jest stworzony Ford, bo jak się bierze za coś ambitniejszego to wychodzi kiszka jak "Wybrzeże Moskitów". Jest to po prostu AKTOR KINA PRZYGODOWEGO i tego nic nie zmieni.

 • karolaczek2015-09-21 13:51:11

  A na kilku trolli nikt nie będzie zwracał uwagi.

 • karolaczek2015-09-21 13:49:34

  Zastanów się co piszesz? ma gdzieś fochy aktora? Jak nie będzie chciał to nie zagra i tyle w temacie, Fordowi pieniędzy nie brakuje.

 • Hagan2015-09-21 13:45:16

  A jednak... prawdziwe jest równanie: Harrison Ford = Indiana Jones + Han Solo.
  Ford nie chcący grać Hana Solo to jak Arnold Schwarzenegger nie chcący grać Terminatora lub Peter Falk nie chcący grać porucznika Colombo. A czego amerykański aktor oczekuje w zamian za zagranie w filmie? Popularności, sławy oraz pieniędzy, pieniędzy i jeszcze raz pieniędzy. A rola Hana Solo to wielkie pieniądze. Zresztą im sławniejszy aktor tym większym jest niewolnikiem oczekiwań fanów. Prawdziwi fani chcą żywego Solo i mają gdzieś fanaberie i fochy aktora. Jeśli Han zginie to będziemy mieć wysyp fanowskich komentarzy w stylu "f...ck Disney", "f...ck Abrams". A jeśli okaże się że Ford postawił warunek że chce zginąć, to pojawią się też komentarze "f...ck Ford".

 • karolaczek2015-09-21 08:12:31

  Nie będzie fali hejtu, wszyscy wiedzą jaki jest stosunek Forda do postaci i czego od dawna chciał, i jakie zapewne postawił warunki, jeżeli chodzi o powrót do filmu, aczkolwiek może nas wszystkich zaskoczy :) ten film to ma być pożegnanie starej gwardii i zmiana warty, i tak Abrams wywalczył dla nich większe role niż chciał to poprzedni scenarzysta.

 • Hagan2015-09-21 07:50:27

  Mam nadzieję że jednak Han przeżyje, bo tego chcą fani. W przeciwnym wypadku na Disneya i Abramsa spadnia fala hejtu, na który zasłużą.

 • Michalomatek2015-09-20 09:58:00

  Alex, twój sojusznik to nasz wróg. Mamy zdecydowaną przewagę liczebną.

 • Murderius2015-09-20 04:22:03

  Alex-> Pff... Już?

 • Alex2015-09-19 23:12:33

  Piett
  100% racji, polać temu panu!

 • swgs19942015-09-19 19:24:04

  Ktoś zapomniał dodać, że podczas walki z Kylo Renem, Finn traci ramię.

 • Gracu9992015-09-19 18:11:23

  karolaczek przeciez jest wyraźnie napisane ze to nie przeciek tylko zebranie do kupy wszystkich plotek, potencjalnych spojlerów, teaserow, koncept artow, w jedna całość przez adminów bastionu . Mimo wszystko może nie dokładnie ale prawdopodobnie w dużej mierze film sie bedzie opierał na takim schemacie/planie wydarzen

 • Foleb2015-09-19 16:34:06

  córka Skywalkera? tegom chciał.

 • karolaczek2015-09-19 15:56:45

  Wy serio wierzycie w taki przeciek?

 • Michalomatek2015-09-19 13:43:47

  Piett, kiedy w końcu zrozumiesz, że są ludzie myślący inaczej od ciebie.

 • Kwarc2015-09-19 00:39:40

  początek spoilera - Han Solo ojcem Kylo Rena - To było dosyć oczywiste. Główny antagonista TFA od początku trącił Jacenem. Mam nadzieję, że historia rodziny Solo będzie dobrze opisana.
  - Han Solo poświęca się jak Obi-Wan Kenobi - Z jednej strony fajne nawiązanie. Z drugiej czy to pasuje do Solo? Zawsze wyobrażałem sobie, że zginie razem z Sokołem robiąc coś epickiego, nie wiem, ładując się w DS3 czy coś, ale takie poddanie się? Słabizna.
  - Rey córką Luke`a - Czułem pokrewieństwo z Renem, ale jakoś dla mnie zbyt dużo family relation revealów jak na jeden epizod. No i jeszcze robią z Luke`a drugiego Bena, a z Rey drugiego Luke`a z tym ukrywaniem na pustyni i pilnowaniem z oddali. Niepotrzebnie, smaczki są dobre, ale robienie z filmu jednego wielkiego cytatu to przesada...
  koniec spoilera

 • hr_dooku2015-09-19 00:38:39

  Za długie te akty jak na 2 godz film.

 • Darth HaRdCoRe2015-09-19 00:04:52

  Plagueisa raczej nie będzie - przeszedł do legend, a w obecnym kanonie jest jedynie wzmianką w EIII.

 • begotten2015-09-18 23:40:54

  @SirStaniak
  -"Abrams nie lubi prequeli, ostro je krytykował" - to jest argument.
  _"Powiedziano że Plagueis się nie pojawi" - a to już nie. Bowiem czy potwierdziliby pojawienie się Plagueisa w sytuacji gdy rola Snoke`a (na co jak na razie wskazują wszystkie znaki na niebie i ziemi) zostanie wprowadzona tak naprawdę dopiero w kolejnej części, czyli za...yyyy...dwa lata? Wątpię. Zbyt duży autospoiler.
  -"Snoke jest najprawdopodobniej tajemniczym admirałem Imperium pod koniec Aftermath" - na jakiej podstawie to wydedukowałeś? Nie interesuję się serią książek, więc nawet nie wiem o co biega.

  Podsumowując. Tak, chciałbym Plagueisa. Nie jestem jego fanem i specjalnie nie znam jego dziejów, ani też nie jestem wielkim fanem trylogii prequeli, ale włączając tę postać do Epizodu VII i w ogóle całej nowej trylogii można by rozbudować dzieje Palpatina bez niepotrzebnego wskrzeszania go z martwych oraz zamknąć sagę w klamrze, (zamiast rozciągać historię w nieskończoność i dokładać kolejnych, nie-wiadomo-skąd-się-biorących TYCH ZŁYCH). Wtedy Plagis jest na początku i na końcu wszystkiego, jest niewidzialną siłą sprawczą, która stoi za wszystkimi wydarzeniami od Epizodu I do VI. W najnowszej trylogii powraca próbując dokończyć swoje dzieło i naprawić wszystkie błędy swego ucznia, którego otwarcie krytykuje.

  Bardzo powątpiewam, że to zobaczę, ale miło by widzieć takie rozwiązanie.

 • Darth Zabrak2015-09-18 23:04:20

  Mnie dziwi jedna rzecz co do hejterów wszystkiego co z Disneya, otóż Piett i Krogulec to bynajmniej nie są idioci, wielokrotnie czytałem ich posty na forum i muszę przyznać że naprawdę piszą z sensem, tym bardziej niezrozumiałe jest dla mnie to w jaki sposób wypowiadają się na temat TFA, i innych rzeczy pod zwierzchnictwem Disneya tworzonych. To wygląda tak jakby ich profile prowadzone były przez dwie różne osoby. Ja oczywiście rozumiem że nic nie jest tu na zasadzie zero-jedynkowej, że można mieć różne zdania na różne tematy i to jest zupełnie normalne że jeśli się nie kocha Rebels i Filoniego, nie oznacza to z automatu że się nienawidzi wszystkiego co disnejowskie łącznie z tworzonymi właśnie sequelami, tak jak to jest w moim przypadku. Ale sedno zawiera się w sposobie jaki to panowie Krogulec i Piett robią, np. kiedy Krogulec pisze o polityce, filozofii czy historii to można odnieść wrażenie że to pisze dobrze wykształcony, inteligentny człowiek, natomiast kiedy pisze o nowym SW, jest zupełnie odwrotnie, bo kiedy czytam jego komentarze na te tematy to odnoszę wrażenie że pisze to jakiś gimbus który z braku argumentów za każdym razem używa jednej regularnej formułki. I właściwie to ja widzę tu jedne rozwiązanie; oni po prostu zwyczajnie trollują, i tyle, nie ma po co karmić trolli.

 • Murderius2015-09-18 22:48:11

  SirStaniak-> Jeśli ktoś wie gdzie mieszka Krogulec to niech idzie do jego chaty i sprawdzi co z nim, może coś mu się stało?

  Piett-> Kogo obchodzi to czy ty pójdziesz do kina czy nie? Wydaj je lepiej na grudniowy pobyt w sanatorium w Ciechocinku, bo po premierze Przebudzenia Mocy dostaniesz wylewu z nadmiaru wrażeń.

 • Mister S.2015-09-18 22:26:26

  Piett No tak bo EU jest święte!! Więc narzekajmy że pewne schematy z niego znajdą się w ST. Ale nie... czekaj... To robi Disney (czyt. daje pieniądze i promuje). No tak. Sorry film jest do dupy. Poza tym przecież wolałbyś by Solo został zastrzelony przez wieśniaka z Jakku. Ale nie. Nikt nie może przecież zabić herosów. Nawet najlepszy elitarny stormtrooper trafił w Leie w RotJ. Ale to było jeszcze W EU i tak musiało być.

  Logika hejterów. Zezwalam do udostępniania tego tekstu.

  Piett, po alkoholu należy się przespać.

  Co się stało z Krogulcem? Nie skomentował nowego SWK, żadnego aktu... zaczynam się martwić.

 • Piett2015-09-18 22:18:35

  Pociesza mnie że w jedynym słusznym Expanded Universe Han Solo przeżywa o wiele lat swoją podróbę z tego gniota :).

 • Piett2015-09-18 22:16:04

  Kylo Ren to taki wiernie zerżnięty Jacen Solo, Han Solo to wiadomo pomijając z kolei skopiowanie u niego losów Mary Jade w "Poświęceniu". Słabe.

  Słabe jak cholera, no i dobrze, uniknie się kupienia biletu do kina jak i kupienia DVD :).

 • Mister S.2015-09-18 22:13:53

  Hardcore A zobacz ile czasu ma Kenobi i Yoda w OT a ile w PT. Wiemże Bena było więcej ale Luke`a będzie sądząc po zakończeniu więcej w następnych częściach. TFA to jakby prequel całej ST.

 • Darth HaRdCoRe2015-09-18 22:07:17

  SirStaniak --> oczywiście, zdaję sobie z tego sprawę. Ale nie chciałem, by bohaterowie OT zostali potraktowani aż tak marginalnie. No, poza Hanem, który ma trochę tego czasu ekranowego, by na koniec... wiadomo co, bo i tak ktoś poniżej już napisał bez spoilera. ;)

 • Mister S.2015-09-18 22:03:27

  Hardcore, to jest historia o nowych bohaterach a nie druga OT

 • Darth HaRdCoRe2015-09-18 22:01:13

  Pozwolę zacytować sobie pewnego Lorda Sithów z końcówki ROTS: "nooo!!!"... początek spoilera Niestety, to czego się obawiałem najbardziej się potwierdza - Han ginie, a Luke`a zobaczymy w praktycznie ostatnie scenie. koniec spoilera O ile poprzednie dwa akty czytało mi się nad wyraz świetnie, tak mam nadzieję, że ten ostatni jest po prostu żartem jakichś wrednych trolli.

 • DARTH VADER2015-09-18 21:47:59

  Dopiero nakrecili otwierająca sekwencje z Luke`iem i Rey na Mon Cala w E8. Jeszcze walkę w studiu pinewood przeciwko siła nowego porządku muszą nakręcić i wtedy można myśleć o wrzuceniu aktu 1.

 • Mister S.2015-09-18 21:41:00

  UŻYWAJCIE OPCJI początek spoilera SPOILER koniec spoilera

  begotten, rozumiem że hardzo chcesz Plagueisa ale:
  -Abrams nie lubi prequeli, ostro je krytykował
  -Powiedziano że Plagueis się nie pojawi
  -Snoke jest najprawdopodobniej tajemniczym admirałem Imperium pod koniec Aftermath.

  Jak już napisałeś że Snoke będzie miał mało czasu, to chyba spełni się moje marzenie by był tym bossem w ep. IX.

  PS: Kiedy akt I epizodu VIII? :D

 • saborcat_162015-09-18 21:21:07

  Po przeczytaniu wszystkich 3 aktów zastanawiam się jak oni chcą to wszystko zmieścić w 120 min filmu :D Co do końcówki to trzeba pamiętać aby zabrać ze sobą zapas chusteczek do kina :)

 • VaderTarm2015-09-18 21:17:37

  Nie przyjmuję do wiadomości, że Han Solo ma zostać uśmiercony a Rey to córka Luke`a. Trzeba na razie jeszcze czekać na oficjalne potwierdzenie fabuły.

 • begotten2015-09-18 21:14:01

  Zaczyna mieć sens obecność Serkisa tylko na jednym zdjęciu. Jednocześnie znowu zaczynać wierzyć, że to może być jednak Plagueis.

 • ObiKenobi552015-09-18 21:13:01

  Ja nie czytałem żadnego z tych aktów, i tak już wiem za dużo o fabule.

 • Alex2015-09-18 21:09:55

  Han umiera, pozdro

 • Mister S.2015-09-18 20:56:02

  DARTH VADER SZERZY ZŁO! NIE CZYTAJCIE BO BĘDZIECIE PISAĆ 846 LISTÓW DO DISNEYA BY PRZENIESLI PREMIERĘ NA 1 PAŹDZIERNIKA!

 • Murderius2015-09-18 20:53:11

  Kur*a, tak myślałem.

 • Darth Zabrak2015-09-18 20:40:38

  Choć jestem zwolennikiem czytania spoilerów, to jednak muszę przyznać że trzeba znać umiar. Dlatego III akt sobie podaruję.

 • DARTH VADER2015-09-18 20:18:46

  Czytajcie śmiało, na filmie i tak będzie inaczej ;)

 • Mister S.2015-09-18 20:17:54

  Jednak trochę przeczytałem bo mnie skusiło. DLA PRZYJEMNOŚCI Z FILMU NIE CZYTAJCIE TEGO. DOBRZE WAM RADZĘ. A dla tych co nie posłuchają... WSPOMNICIE MOJE SŁOWA.

 • Mister S.2015-09-18 20:12:36

  Ale końcówki nie czytam.

 • Mister S.2015-09-18 20:12:21

  surin, staram się nie rozmyślać nad twym komentarzem.

 • Michalomatek2015-09-18 20:07:58

  Nie czytam.

 • surin2015-09-18 19:53:59

  Han Solo płakał, kiedy czytał spojlery.

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..