TWÓJ KOKPIT
0

Rebelianci

"Rebelianci" - opis odcinków 2x01 i 2x02

2015-09-19 23:41:20 Różne

Wczoraj w nocy w brytyjskiej aplikacji telewizji Sky prawdopodobnie przez przypadek ukazały się dwa pierwsze odcinki drugiego sezonu serialu "Star Wars: Rebelianci". W chwili obecnej zostały usunięte, ale i tak kilka osób zdążyło je obejrzeć i pochwalić się tym faktem w mediach społecznościowych. Jedną z nich był Josh Outred z Making Star Wars. Jego opis jest jednocześnie recenzją, dlatego parafrazujemy tekst. Z oczywistych względów uwaga na duże spoilery.The Lost Commanders - (Spoiler):Odcinek rozpoczyna się od ujęcia przedstawiającego rebeliancką flotę w przestrzeni kosmicznej. Buntownicy w "The Siege of Lothal" mocno oberwali, dlatego postanawiają poszukać planety, na której mogliby założyć bazę i odbudować swoje siły. Ahsoka wspomina, że w układzie Silo (pisownia niepotwierdzona) ma starego przyjaciela, który posiada rozległą wiedzę na temat Zewnętrznych Rubieży, i który mógłby pomóc w znalezieniu odpowiedniego miejsca. Tano dodaje, że wysyłała mu mnóstwo transmisji, ale wszystkie pozostały bez odpowiedzi. Następnie następuje scena znana z jednego z fragmentów odcinka (klik): kobieta daje załodze głowę droida taktycznego, mówiąc, że były one dobre w znajdywaniu różnych rzeczy, a następnie odchodzi.

"Ghost" opuszcza flotę i udaje się na Silo. Gdy tam dociera, statek zaczyna mieć problemy techniczne, więc Hera postanawia zostać wraz z Chopperem i naprawić go, a reszta idzie do "Phantoma" i kieruje się ku powierzchni planety. Rebelianci zaczynają skanować glob przy pomocy głowy droida, który zaczyna powtarzać "7567" (numer kapitana Reksa). W końcu natrafiają na starą maszynę kroczącą, stanowiącą teraz dom żołnierzy. Podczas powitania z żołnierzami Kanan orientuje się, że są klonami i od razu nabiera podejrzeń.

Załoga "Ghosta" wyjaśnia cel swojej wizyty, a Ezra niemal natychmiast przywiązuje się do Reksa. Z kolei nieco szurnięty Gregor wykorzystuje Zeba w charakterze przynęty, aby złapać ogromne zwierzę żyjące pod ziemią. Stwór zostaje pochwycony przy pomocy wszystkich członków załogi. Nie zmienia to stosunku Jarrusa do klonów, ale nie tylko on ma problemy z zaufaniem - Wolffe nie ufa rebeliantom, więc kontaktuje się z Imperium, informując, że jest z nimi Jedi. Transmisję odbiera Kallus, który wysyła sondę. Kiedy ta zostaje odkryta przez Sabine i zniszczona przez Reksa, nakryty zostaje również zdrajca.

Kapitan jest bardzo niezadowolony i każe Wolffe'owi się wytłumaczyć. Ten mówi, iż bał się, że Imperium odkryje ich gości i zabije ich za ponowne pomaganie Jedi. Przyznaje się jednak do swego tchórzostwa i mówi, że stanie po stronie rycerzy jest właściwe. Z klonami kontaktuje się Kallus, który przed zniszczeniem sondy dowiedział się, że "Phantom" jest w pobliżu "domu" żołnierzy. Agent chce się z nimi spotkać - cała rozmowa podobno jest świetna, a Rex żartuje jak złymi żołnierzami są szturmowcy. Kallus odpowiada, że są lojalni i stanowią niewyczerpalne źródło. Na tym kończy się odcinek - Kanan ma dobry powód, by nie ufać nowym znajomym i nie ma zamiaru z nimi zostawać. Ezra za to chce pomóc.

W epizodzie podobno też sugeruje się, że mimo iż te trzy klony usunęły sobie czipy inhibicyjne (odpowiedzialne za wykonanie przez całą resztę rozkazu 66), to podobno nawet po zakończeniu wojny służyły Imperium do czasu, gdy zostały zwolnione ze służby. Dodatkowo, mimo że Josh nie był fanem ani Ezry, ani Sabine, to zostali oni tak przedstawieni w odcinku, że zaczął zmieniać zdanie na ich temat.
(Koniec Spoilera)"Relics of the Old Republic" - (Spoiler):Odcinek zaczyna się tam, gdzie skończył poprzedni. Silniki "Phantoma" zostały uszkodzone w wyniku ataku sondy, a do tego zbliża się burza, więc załoga nie może odlecieć, ku uciesze Ezry i udręce Kanana. Rozpoczynają się przygotowania do bitwy, a Gregor dostrzega przez lornetkę maszyny kroczące. Rex jest zdumiony, że mają po cztery nogi i pyta jak one w ogóle mogą chodzić (republikańskie AT-TE posiadały sześć). Klony zaczynają się oddalać, ale wrogowie i tak ich doganiają. Sabine sugeruje celowanie w "szyję" AT-AT, gdyż to jest ich słaby punkt (autor zastanawia się czy dziewczyna nie mogła tego wiedzieć dzięki planom, jakie zdobyła od Rodianina Tseeba).

Gdy Imperium zbliża się coraz bardziej, Kanan sugeruje wejście w burzę, gdyż dzięki Mocy będzie mógł sterować nawet jeśli padną skanery. Rex zgadza się i mówi, że jeśli ktokolwiek ma to zrobić, to Jedi. Kallus, który dowodzi jedną z maszyn, rozkazuje podwładnym otoczyć rebeliantów, jednak przez dłuższy moment żadna ze stron nie widzi siebie nawzajem. W tym momencie Rex daje Bridgerowi swój hełm i mówi, aby wszedł na górę zająć stanowisko przy głównym dziale. Chłopiec jest wzruszony, ale jego uniesienie szybko przerywa Sabine, która zaciąga go na górę. Ezra używa Mocy, aby precyzyjnie trafić w szyję maszyny. Gdy jedna z nich pada, załoga szybko wydostaje się z burzy. Kanan nakazuje reszcie opuszczenie klonów i tym razem stawia na swoim, mimo błagań Bridgera.

AT-TE żołnierzy jest mocno uszkodzone, więc decydują się oni przekierować całą moc do przednich "nóg" maszyny i wdrapać się na wrogi pojazd niczym koń stający dęba. Rebelianci jednakże wracają do "Phantoma" i z jego pokładu wskakują na AT-AT. Zeb w klasyczny lasacki sposób pozbywa się kierowców (zderzając ich głowy), dzięki czemu ekipa przejmuje maszynę i bierze na cel tą należącą do Kallusa. Agent zmuszony jest uciec na śmigaczu z jednym ze swoich kierowców, podczas gdy drugi biegnie za nimi, bezskutecznie machając rękoma.

Tu, wedle autora recenzji, nastąpiła bardzo wzruszająca chwila. Po powrocie do floty załoga wita się z Ahoską, a z tłumu po chwili występuje Rex. Twarze jego i Togrutanki zmieniają się kompletnie, kapitan mówi: "Dobrze cię widzieć, komandor Tano" i oboje serdecznie się przytulają. W ostatniej scenie widzimy admirała Konstantine'a, któremu Darth Vader rozkazuje przechwycić swój prom. Gdy oficer wychodzi powitać go w hangarze, czeka go niespodzianka: zamiast lorda, po rampie schodzi nowy inkwizytor (mężczyzna), który znacznie nad nim góruje. Konstantine wita go i mówi, że spodziewał się Vadera, a tamten odpowiada mu, że wysłano jego. Dodaje też: "Odniosę sukces tam, gdzie ty i Kallus zawiedliście".
(Koniec Spoilera)

"The Lost Commanders" zadebiutuje w Stanach Zjednoczonych 8 października na Comic Conie i 14 w Disney XD.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
TAGI: przecieki (340) Star Wars: Rebelianci (Star Wars: Rebels) (606)

KOMENTARZE (2)

  • ShaakTi11382015-09-20 20:19:35

    10 października "The Siege of Lothal".

  • Bev2015-09-20 19:25:35

    Wiadomo kiedy w Polsce?

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..