Gry komputerowe

Drew Karpyshyn wraca do BioWare!

Blog autora

Skrobnął już o tym Urthona Hego Damask na Forum, ale wypadałoby napisać coś więcej.

Otóż 19.09 ukazał się kolejny wpis na blogu Karpyshyna, w którym to autor porusza trzy ważne sprawy.
Pierwszą z nich stanowi mapa, której doczekali się fani świata z trylogii Chaos Born, oczywiście trylogii autorstwa Drew. Ciekawostką pozostaje fakt, że ów szkic wzorowany jest na mapach z książek fantasty, które zafascynowały i zainspirowały Karpyshyna do zostania pisarzem. A kto był ich twórcą, właściwie twórczynią? Niejaka Shelly Shapiro.

Sam DK stwierdza, że w pewnym sensie jego życie zatoczyło pełny krąg: mapy Shapiro skierowały go ku pisarstwu, pisarstwem wszedł w buty Star Wars, którymi pomaszerował do bezpośredniej współpracy z Shelly, a następnie inspirowany jej pracami stworzył plan świata do swojej własnej trylogii fantasy. Fascynujące spełnienie marzeń.

Druga sprawa, dla nas prawdopodobnie najważniejsza, również ma związek z pewnym domykającym się cyklem. Po trzech latach przerwy, poświęconej pisaniu Chaos Born, Drew Karpyshyn powrócił do BioWare! Konkretnie do BioWare Austin, co oznacza że będzie brał udział w rozwoju niekanonicznej gry Star Wars: The Old Republic MMO (a w szczególności zbliżającego się rozszerzenia Knights of the Fallen Empire) I JEDNOCZEŚNIE nie oznacza, że BioWare szykuje jakąś gorącą nowość spod znaku SW. Nie ma tak dobrze. Czas pokaże, co przyniesie przyszłość.

Gdybyście jednak chcieli wyciągnąć coś od autora, to trzecią sprawą jest zaproszenie na imprezę spod znaku Ask Me Anything, która odbędzie się na forum reddit r/fantasy 08.10.2015 roku.
Dodatkowo Karpyshyn zapowiedział mały konkurs dla osób, które zadadzą mu w AMA pytanie. Oczywiście z nagrodami. Warto próbować.Tagi: Drew Karpyshyn (90) Shelly Shapiro (29) The Old Republic (506)

Komentarze (7)

W sumie, w swtorze nowa zbroja z orbalisków się pojawiła ostatnio, a`la ta Bane`owa. ;)

Fajne wiadomości przyniósł ten tydzień...
Karpyshyn wraca do BioWare, mamy nowego wydawcę książek SW w Polsce...
Po prostu super!

Jedyne o czym marzę to tylko żeby ktoś spiął 4 litery i wydał Children of Fire i następne części w Polsce

Najpierw masa potem rzeźba.

No to wrócił na odpowiednie dla siebie miejsce, bo wg mnie pisarz z niego wyjątkowo marny. Bane`a ledwo przemęczyłem, a Revana to miałem ochotę pojechać i wepchnąć mu głęboko w ...ehkm. Gniot jakich mało. Za to scenariusze do komiksów i gier fajne robi, bez dwóch zdań.

Widzę, że z roku na rok chłop zwiększa masę.

Prawdopodobnie ostatni człowiek ze środowiska Star Wars z mózgiem, talentem scenarzysty i talentem literackim. Tacy ludzie powinni nadawać ton temu uniwersum. Karpyshyn jest w stanie robić świetne historie i dla młodszych i dla starszych, ale przede wszystkim poważne, głębokie i nie śmierdzące tandetnym naśladowaniem starej trylogii w klimacie nastolatków z Disney Channel. Wrócę do SW:TOR jeśli wyjdzie jakiś dodatek kolejny, przy którym Karpyshyn będzie pracował. Jego trylogia Darth Bane to bez wątpienia najlepsza trylogia książkowa Star Wars.

Od siebie dodam, że nawet bym się skłonił do jakiegoś pytania, ale... nie mam konta na redzie i kurcze jakoś dla jednego nie chce mi się zakładać. W konkursie nagrodami pewnie będzie jego trylogia, ale zdziwię się jak wrzuci coś z SW...

A KotFE to nawet bym zagrał, nawet opłacił abo, nawet jeśli to TOR, ze wszystkimi błędami. Ale... ta gra rozwija content, który nie jest w żadnym stopniu trwały. Za 5-6 lat Disney chapnie ten okres i tyle to widzieli. Szkoda trochę.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Gry komputerowe"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.