Świat Filmu

„Marsjanin” w kinach

Dziś na nasze ekrany wchodzi głośny film Ridleya Scotta „Masjanin” (The Martian). Głośny głównie za sprawą powieści Andy’ego Weira, na której oparto film. Autor bezskutecznie próbował zainteresować swoim dziełem wydawców, ostatecznie opublikował książkę samodzielnie i stała się wielkim sukcesem. W końcu została zrealizowana. Jednym z producentów, oprócz Ridleya Scotta jest Simon Kinberg.

W filmie występują: Matt Damon, Jessica Chastain, Kristen Wiig, Jeff Daniels, Michael Peña, Sean Bean, Kate Mara, Chiwetel Ejiofor, Mackenzie Davis i Jonathan Aris. Za zdjęcia odpowiada Dariusz Wolski, a muzykę Harry Gregson-Williams.

Film jest historią Marka Watneya, który w wyniku nieprzyjaznego zbiegu okoliczności pozostaje na powierzchni Marsa, jako ostatni ze swojej misji. Gdy NASA zorientowała się, że Mark żyje, zaczyna organizować wyprawę ratunkową. Do tego czasu Watney musi przeżyć i jest zdany jedynie na własną pomysłowość.Na naszych ekranach można też oglądać jeszcze film „Więzień labiryntu: Próby ognia” (Maze Runner: The Scorch Trials) Wesa Balla. W jednej z drugoplanowych ról zobaczymy tam Alana Tudyka. W rolach głównych występują: Dylan O’Brien, Ki Hong Lee, Kaya Scodelario, Thomas Brodie-Sangster i Dexter Darden.

To drugi film z cyklu. Po ucieczce z labiryntu, Thomas i pozostali Streferzy muszą zmierzyć się z kolejnym wyzwaniem. W ciągu dwóch tygodni muszą przejść przez najbardziej zniszczoną część Ziemi.Tagi: Alan Tudyk (51) Simon Kinberg (120)

Komentarze (4)

Marsjanin calkiem neizly. Ale nie oplaca sie wydawac kasy na 3D. Lepiej zainwestowac w The Walk! Efekty robia wrazenie!

Hagan - jedną z najważniejszych osób zarządzających obecnie SW :). Współtwórca/współproducent Rebels, producent/scenarzysta trzeciej Antologii no i osoba z wąskiego grona, która rozpisywała plany na 6 filmów, a także konsultant TFA.

A kimże jest ten Kinberg że zaszczycono go wyboldowaniem nazwiska w artykule?

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Świat Filmu"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.