Kolekcjonerstwo

Encyklopedia Star Wars

www.EncyklopediaStarWars.pl

Na polskim rynku czasopism i magazynów pojawił się nowy tytuł. Wydawnictwo DeAgostini rozpoczęło w zeszłym tygodniu sprzedaż tygodnika Encyklopedia Star Wars, który w 2014 roku ukazał się w Wielkiej Brytanii jako The Official Star Wars Fact File.
Pierwszy numer kosztuje 4,99 zł i jest do niego dołączona mapa galaktyki (57 cm x 88 cm) wraz z osią czasu z najważniejszymi wydarzeniami. W numerze znajdują się artykuły dotyczące: Bitwy o Yavin, Buzz-droidów, Jawów, Felucji, Dartha Maula, Sokoła Millennium, R2-D2 i miecza świetlnego Vadera.


Kolejne numery mają pojawiać się co tydzień w kioskach i kosztować 12,99 zł. Do drugiego numeru zostanie dołączony pierwszy segregator. W Encyklopedii znajdą się następujące działy:
- Bitwy i wydarzenia,
- Ludzie i obcy,
- Planety i miejsca,
- Droidy i maszyny,
- Broń i technologie,
- Statki kosmiczne i pojazdy.

Encyklopedię można zaprenumerować na stronie www.EncyklopediaStarWars.pl. W prenumeracie kolejne numery kosztują 9,99 zł, a dodatkowo otrzymuje się prezenty: kubek R2-D2 (wraz z 1. przesyłką), koszulkę Star Wars (z 5. przesyłką) i klatkę z "Imperium kontratakuje" (z 10. przesyłką). W każdej przesyłce znajdą się 4 kolejne numery z serii, a samą prenumeratę można przerwać w dowolnym momencie. Więcej informacji znajdziecie w tym miejscu.Tagi: Czasopisma (234) DeAgostini (151) Encyklopedia Star Wars (The Official Star Wars Fact File) (20)

Komentarze (50)

Kiedyś daaawnooo temu jakies 10-12wstecz Deagostini wydawało coś podobnego. Mam nawet 5 nr na sprzedaż jakby ktoś chciał. Wycofali się z tego po paru numera bo nikt nie kupował. Z tego co widzę niektóre zapowiadane okładki są podobne do tych co ja mam sprzed tych ponad 10 lat... XD Ciekawe czy tekst też jest powtórzony :)

zakupiłem pierwszy numer ze względu na te mape, ale jak wcześniej wspomniałem mapa jest jedynym pozytywem tej "gazetki"

Okej, jak są tam Legendy to będę kupował :D

Duża ta mapa, zdobyłem dzisiaj pierwszy numer wraz z mapą i bardzo mi się spodobała. Rozmiar 88 cm x 57 cm.

duża ta mapa ś.p. Galaktyki?

Zadzwoniłem na infolinię DeAgostini. Przesyłki wysyłane są za pośrednictwem poczty polskiej bez potwierdzenia odbioru, składając zamówienie można poprosić o wysyłkę listem poleconym (składając przez internet nie ma chyba takiej opcji, polecam zadzwonić). Niestety po złożeniu zamówienia telefonicznie nie dostaje się potwierdzenia drogą elektroniczną a jedynie uzyskuje się magiczne: "przyjęłam zamówienie". Pierwsza przesyłka ma zostać wysłana w przeciągu 4 tygodni czyli w momencie, gdy wszystkie numery będą dostępne już w kiosku.. trochę to kiepskie no ale cóż :) Mam tylko nadzieję, że nie wycofają się z tego tak jak pisali o tym poprzednicy bo będzie to moja pierwsza i ostatnia rzecz kupiona w Deagostini..

w prenumeracie z 5 przesyłką koszulka
policzmy
5 przesyłek po 4 numery daje 200 zł
200 zł za taką koszulke (nawet jako gratis) to lekka przesada
interesyle mnie wyłącznie pierwszy numer z ciekawości jak to w środku wygląda i ta mapa galaktyki, to jak dla mnie jedyne atuty i te atuty kończą sie wraz w 1 numerem
mam nadzieje znaleść 1 nr. grzies na miejscy żeby nie musieć zamawiać na internecie bo to tylko generuje zbędne koszty

Wolf Sazen -> Niestety, zdarzają się tacy listonosze, którzy starają się być "dowcipni" i potrafią przekazać paczkę lub dać o niej znać na baaaardzo dziwne sposoby - ja kiedyś miałem taką sytuację, gdzie listonoszowi nie chciało się wrzucać awizo do skrzynki i zostawił je wetknięte w drzwi wejściowe do kamienicy, skąd mógł je zabrać wiatr lub mogło spaść w kratkę przed drzwiami, zasłaniającą dół.
Więc niestety, zostawienie paczki przez listonosza na skrzynce pocztowej też jest niestety prawdopodobne.

Valadi-> Dostaniesz awizo z poczty, chyba że masz listonosza któremu chce się nosić takie duże paczki ;)

Pytanie do osób, które zamówiły prenumeratę - czy przesyłka jest za potwierdzeniem odbioru, czy dostajecie awizo? Raczej 4 numery z segregatorem nie zmieszczą się w skrzynce a jak listonosz zostawi przesyłkę na skrzynce to nigdy jej nie zobaczę..

Z Sokołem Millenium nie wystartowali pomimo rzutu testowego kilka miesięcy temu więc i z tym może być problem ;)

Skoro nie ma tego w kioskach ani w Empikach to znaczy, że jest to jakaś próba i że nie ma co liczyć na ciąg dalszy. Obym się mylił.

W Zgorzelcu nie znalazłem. Też mam wątpliwości co do DeAgostini, mam nadzieję, że się utrzymają z tym chociaż jakiś czas. Prenumerata zamówiona :)

DeAgostini zwykle po 3 numerach się zwija by wystartować na nowo po jakimś czasie. Skoro nie we wszystkie miasta rzucili to zapewne i tym razem tak zrobią. Zamówiłem prenumeratę ale tylko dlatego, że dodadzą fajny segregator i kubek. Po pierwszej przesyłce raczej rezygnuję.

Dzisiaj kupiłem, bardzo fajne wydanie, na porządnym papierze i w ogóle bardzo estetyczne.

Virdi> Wątp. Ja widzę co jest w poszczególnych numerach : ) Pomijając drobnostki (z pierwszego numeru, opis tego jak Jawowie zbierają się raz w roku w "sacred point" to informacja z filmu czy stary kanon? ;) Albo to, że Sokół w 29 BBY nazywał się "Stellar Envoy" a później przemianowano go na "Second Chance"?) to mamy choćby 4 strony o bitwie o Nar Shaddaa w 4 ABY w nr 30 czy opis polowania na Yavin Vassilika w 1 ABY w numerze 20 : )

X-Yuri -> Źle sformułowałem, chodziło mi o numery z Rebeliantami.

Wątpię, żeby pojawiły się tam dane ze starego kanonu, wszystko jest na podstawie filmów i seriali więc jest tego dużo do opisania.

Chyba że testy nie przejdą pomyślnych prób :P A mapa galaktyki SW na ścianie to byłaby ładna rzecz, ale kłopotliwa do powieszenia.

Przecież to jest rzut testowy tylko ;)

Ktoś wie gdzie można to dostać w Poznaniu?

Virgi> Tylko nowy kanon? Nie. Zdecydowanie nie^

I nie ma czegoś takiego jak "numer z rebeliantów" (numer z czegokolwiek), zawartość każdego jest zróżnicowana - jedynie czasem jest postać z Rebels na okładce i w środku art o niej, np. w nr 62 jest to Sabine i tekst o niej, ale reszta zawartości dotyczy innych rzeczy (Aurra, Zam, Jar-Jar itd. w tymże numerze) ; )

A w UK do prenumeraty dodają figurkę Boby lub Maula, szkoda, że u nas nie, ale chyba i tak się skuszę. Z tego co widzę to jest to tylko nowy kanon. Pojawiają się też numery z Rebeliantów. Angielska strona:
http://starwarsfactfile.com/
I bitwa nad Coruscant w tle <3

Nie wiem, jak w innych miastach, ale we Wrocławiu tego nigdzie jeszcze nie trafiłam, a przeszłam szereg kiosków Ruchu & salonów prasowych. Nikt nic nie wie, nikt nic takiego nie dostał, a Biuro Obsługi Klienta DeAgostini nie posiada informacji, czy miasto typu Wrocław zostało uwzględnione. Meh.

Cztery? Ponoć siódmego października ma wyjść dopiero trzeci numer ... Swoją drogą, nigdzie nie ma poprzednich, nawet w Empiku.

cztery numery

Czyli, teoretycznie, zamawiając prenumeratę dostanę trzy numery na raz?

Pipcze to za 1200 to mam another black trip

Niezłe gratisy dają, jednak ja nie zainwestuję.

yodacki -> tak

Poszło, moja pierwsza prenumerata czegokolwiek ;p

Nie bardzo jest dla mnie klarowna kwestia opłaty przy prenumeracie. Rozumiem to tak, że co miesiąc będę miał do zapłaty, w zaokrągleniu, 40 zł (10 x 4). Czy dobrze rozumiem ?

Kasis --> Dzięki. Łopatologicznie, trzeci numer powinien trafić do kiosków 7 października, czyli tego dnia trzeba sprawdzić ofertę na stronie Ruchu.

Adakus --> Ja teraz też nie widzę, oni tam chyba podają na bieżąco nowe premiery i wywalają starsze rzeczy, a nie widzę żadnego archiwum. W ogóle, jakoś beznadziejnie mi się porusza po ich stronie, a wtedy znalazłam to tutaj: http://ruch.com.pl/prasa/oferta-prasowa/

Kasis -> Podasz mi link do tej strony Ruchu, bo ja tam nie widzę żadnej informacji o dacie.

Adakus --> Ja pierwszy numer pierwszy raz zobaczyłam w kiosku 23.09 i jak szukałam info na stronie Ruchu to właśnie ta data była datą premiery. Ale jak zajrzałam teraz to nie widziałam dat kolejnych numerów, choć fakt, że bardzo wnikliwie nie szperałam.

zaprenumerowałem, raz się żyje :)

Jak jest dokładna data wydania pierwszego numeru? I gdzie mogę znaleźć informację odnośnie dat kolejnych zeszytów?

Co tydzień? Chyba trochę za często...

DeAgostini? Czyli wszystko w tej encyklopedii będzie na tym samym poziomie co w niedawno wydawanych Statkach i Pojazdach, czyli nic niezwykłego czego nie można by znaleźć w necie. Nie warto sobie zawracać głowy.

kolejna wyciągarka kasiory... po złotówce, po groszówce...

Ogór --> To na pewno oznacza, że jak jesteś kobietą, to nie będzie dobra :P
A na serio, to po prostu jakaś średnia (M-ka czy raczej L-ka), żadna S-ka czy XXL-ka.

Co to znaczy rozmiar koszulki uniwersalny? W sensie, że materiał jest rozciągliwy i dopasowuje się do człowieka? :D

Michalomatek --> Raczej pomieszane, rzuciła mi się w oko bitwa o Ruusan.

Chyba zamówię prenumeratę na miesiąc specjalnie dla tego kubka. :P

Teraz to już za późno, stare EU zostało wywalone w piździec i info są nieaktualne, a nowy kanon jest za mały na taką encyklopedię. Szkoda pieniędzy na całą kolekcję...

...ale na mapę galaktyki bym się skusił :P Ktoś ma może jej zdjęcie, jak ona dokładnie wygląda?

120 numerów...

Czy jest to nowy kanon, czy legendy?

Wygląda na to, że są to 2 różne (choć pewnie bardzo podobne) tytuły:
http://starwars.wikia.com/wiki/The_Official_Star_Wars_Fact_File
http://starwars.wikia.com/wiki/The_Official_Star_Wars_Fact_File_%282013%29

Czy to nie będzie ta sama encyklopedia co lata temu została zaniechana po 4 numerach?

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Kolekcjonerstwo"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.