Komiksy

NYCC 2015: Soule i Checchetto napiszą Obi-Wan and Anakin

Comic Book Resources

W trakcie tegorocznego New York Comic Con została ogłoszona nowa, 5-zeszytowa gwiezdnowojenna seria limitowana. Tworzyć ją będą osoby, które już u Marvela komiksy Star Wars pisały lub rysowały: Charles Soule (scenariusz Lando) i Marco Checchetto (rysunki Shattered Empire). Po Leii, Calrissianie i Wookieem przyszedł czas na Obi Wana i Anakina. Obi-Wan and Anakin #1 ma zadebiutować w styczniu 2016 roku. Warto wspomnieć, iż to będzie pierwsza pozycja Marvela dziejąca się przed Nową Nadzieją.

Przed bojami w wojnach klonów, przed tragiczną walką na Mustafar, dekady przed ostatnią konfrontacją na Gwieździe Śmierci... byli Mistrzem Obi-Wanem Kenobim i Padawanem Anakinem Skywalkerem. Minęło już kilka lat od momentu, gdy Kenobi przysięgł trening "wybrańca". Ich relacje nie zawsze były łatwe, a nowy przydział na dalekiej planecie może być punktem zwrotnym...Tagi: Marvel Comics (365) Obi-Wan and Anakin (2016) (12)

Komentarze (12)

Ja tam się cieszę, że będzie komiks z nowego kanonu poświęcony przygodom Anakina i Obi-wana sprzed Wojen Klonów. :)

Temat w sumie mało eksplorowany, ale hypu z mojej strony nie ma. Zobaczymy co to będzie.

fajnie :D w koncu jakis kanoniczny komiks z okresu prequeli :D

@Zakrza Okres w którym większość pisarzy nie wiedziała co napisać? Zrób przysługę światu i nie stań się pisarzem :D.

@Strid - no chyba sobie jaja robisz?
Moja ulubiona marka stacza się na dno, a ja mam im jeszcze kasę pchać? Wtedy będą widzieli, że to skutkuje i będą wymyślać jeszcze większe debilizmy. Jestem fanem, a nie fanatykiem czy idiotą.

Wolałbym inny okres i tyle.

Zakrza -> Nie wierze, że trzeba komukolwiek to tłumaczyć ale komu jak komu ale fanom powinno zależeć aby ich ulubiona marka zarabiała.

Zbik0, nie wiem z jakiego powodu patrzysz na to okiem Disneya. Ja patrzę na to okiem fana i mam gdzieś to czy zarobią dużo czy mało.

Cześć. Jestem nowy, choć śledzę Bastion od wielu lat.

Zakrza - na czymś muszą zbudować nowe uniwersum. Przypomnij sobie pierwsze komiksy, to co działo się w latach 80. Disney zainwestował w ten świat i chce stworzyć go w taki sposób, żeby przyciągnąć nowych fanów, którzy nie są obyci z "Legendami" oraz pokazać historie głównych bohaterów. Stworzyć podstawę tego kanonu. Na postaci poboczne, nowe ery, wątki przyjdzie jeszcze czas (choć Shattered Empire już odbiega od tego trendu). Nie mogą otworzyć tylu furtek na raz, ponieważ byłoby to nieopłacalne.

Nie no super, tego nam brakowało! Wałkujmy w kółko te same okresy!

Bez sensu to nowe EU skoro liczą się tylko filmy, chyba nie tak to zapowiadano.

Pierwsze skojarzenie: komiks "Jedi Quest". :P

"[...] pierwsza pozycja Marvela dziejąca się przed Nową Nadzieją" - Ej no, jest przecież Kanan :)

Pre-e-quele pam-pa-ram (na melodię z Indiany Jonesa).

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Komiksy"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.