Przebudzenie Mocy

"Przebudzenie Mocy" z kolejnymi rekordami

Kilka miesięcy temu pisaliśmy o tym, że teaser "Przebudzenia Mocy" bił rekordy oglądalności i trafił do księgi rekordów Guinessa, tym razem rekordy bije już sam Epizod VII. Pierwsze sprawozdania dotyczące przedsprzedaży biletów okazały się wręcz wyśmienite. Sprzedaż biletów w amerykańskich IMAXach przyniosła już 6,5 miliona dolarów. Porównując to do poprzednich rekordowych sprzedaży, takich filmów jak "Avengers", "Mroczny Rycerz Powstaje", "Igrzyska Śmierci: W pierścieniu ognia", które generowały w pierwszym okresie ok. 1 mln dolarów to różnica jest olbrzymia.

Kolejna sieć kin zza oceanu, AMC, donosi, że w ciągu pierwszych 12 h całkowicie wyprzedała bilety na ponad 1000 seansów.

Portal do sprzedaży biletów kinowych, Fandago, poinformował natomiast, że "Przebudzenie Mocy" ponad ośmiokrotnie przebiło dotychczasowy rekord sprzedażowy na ich stronie w ciągu pierwszych godzin - poprzedni należał do "Igrzysk Śmierci: W pierścieniu ognia". Zainteresowanie było tak duże, że zarówno Fandango, jak i inne portale z biletami miały problemy z przeciążeniem serwerów.

Tak duże zainteresowanie ma również jednak swoje ciemne strony. Szybko na eBayu i innych portalach pojawiły się oferty odsprzedawania biletów na premiery. Internetowe "koniki" chcą w zależności od miasta od ok. 700 do nawet 10000 dolarów za bilet.Tagi: Epizod VII: Przebudzenie Mocy (735)

Komentarze (16)

Ja kupiłam dwa bilety - dla siebie i dla chłopaka w IMAxie w Krakowie... To były jedne z najbardziej stresujących minut w moim życiu. :p

Piett, co za suchar! :sidious

Ciekawe jak szybko koszty produkcji zwrócą się Disneyowi. Jak szybko kasa spływa od kin do dystrybutora i producentów? Forsa, którą ludzie płacą za bilety jest realna. Jak szybko ten strumyczek płynie "pod górkę"?
BTW wiecie jakimi mistrzami "kreatywnej księgowości" są spece w Hollywood? Żadna wielka produkcja nie przyniosła zysku, nigdy :)
https://en.wikipedia.org/wiki/Hollywood_accounting

Wszystkie lamuski bez życia, które teraz tak szczekają jaki ten film będzie okropny i tak pójdą do kina toć to wiadome.

Super! tak właśnie powinno byc! W Grudniu będzie szał!

SirStaniak-> Bo to Piett, nikt go nie bierze na poważnie, nawet on sam.

Piett niedawno mówiłeś tak: Jestem wdzięczny Bastionowi że opisuje mi fabułę bym nie zmarnował pieniędzy na zobaczenie tego gniotu w kinie lub na kupienie DVD :P.

Hehe, no to dobrze wykalkulowałem kupując bilet na premierę w rzędzie któremu przypisywany jest stereotypowo ``najlepszy seans 3D``. Fajnie będzie zobaczyć za 2 tygodnie na geekowską dzicz jak będzie biła się przebijając oferty kupna :).

Jakiś? Jakichś!!!

W Polsce na szczęście mamy paragraf na cwaniaków, którzy będą próbowali prowadzić hurtową sprzedaż biletami na allegro.

Wczoraj kupiłem 6 biletów dla rodziny i znajomych, następni znajomi kupili 3 kolejne. Miejsca razem, pośrodku sali.

Jak będzię kichą to boję się co nastąpi potem.

Zaczęło się liczenie kasy. Oby tylko film nie był totalną kichą!

Pięknie się czyta takie rzeczy :3

O kurcze

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Przebudzenie Mocy"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.