Gry komputerowe

Miesiąc Battlefronta -Statki i Pojazdy II: Rebelia
Witajcie, w zeszłym tygodniu zaprezentowaliśmy pojazdy, którymi pokierujemy grając po stronie Imperium. Dzisiaj przyjrzymy się najważniejszym statkom powietrznym występującym po stronie Rebelii. Warto również zaglądać na portal gamedot.pl, z którym wspólnie przygotowujemy materiały w ramach Miesiąca Battlefronta. W kolejnym z artykułów redaktorzy portalu opisali Endor.Millenium Falcon
Sokół Millenium, albo jeśli ktoś woli, “najszybsza kupa złomu w galaktyce”, czy komuś trzeba przedstawiać ten statek I jego pilotów? Może więc tylko dla przypomnienia –mowa oczywiście o Hanie Solo i Chewbacce, dwóch najbardziej znanych przemytnikach w Galaktyce, bohaterach Rebelii, z których jeden najpierw był oficerem Imperium aby później zostać generałem Rebelii i ostatecznie poślubić Przywódczynię Nowej Republiki, Leię Organę. Przynajmniej tak to wyglądało w starym Expanded Universe dzisiaj nazywanym Legendami, ciekawe czy nowy kanon zafunduje Hanowi równie epicki życiorys.
Sokół Milenium to wyprodukowany w Koreliańskich zakładach frachtowiec YT-1300, a przynajmniej był nim zanim przeszedł wszystkie trudne do opisania modyfikacje w skład, których wchodzą między innymi dwa poczwórne działka, talerz antenowy, działko pod pokładem oraz zmodyfikowany hipernapęd klasy 0.5 dzięki, któremu statek pokonał słynną trasę „Kessel Run” w mniej niż 12 parseków. Budowa statku jest zawiła jak jego stuletnia historia dzięki czemu jest on jedyny w swoim rodzaju.

X-Wing
Tak jak najbardziej rozpoznawalną maszyną Imperium jest TIE Fighter, tak najbardziej znanym myśliwcem wśród Rebeliantów jest X-Wing. Stworzony przez Incom Corporation został wykradziony przez Rebeliantów świadomych jego walorów. Długi na 12,5 metra myśliwiec przewyższa maszyny Imperium niemal pod każdym względem. Uzbrojony jest w 4 lasery Taim & Bak KX9 mogące strzelać seriami, naprzemienni bądź w parach oraz torpedy protonowe takie jak te, którymi zniszono Gwiazdę Śmierci. Wsparciem dla pilota jest także astromech, którego gniazdo znajduje się tuż za kabiną. Dzięki zamontowanemu napędowi nadprzestrzennemu eskadry X-wingów mogły uderzyć z zaskoczenia i równie szybko się ewakuować. Duże znaczenie ma również wyposażenie myśliwców w system podtrzymywania życia i możliwość katapultowania się z uszkodzonej maszyny, dzięki czemu przeżywalność wśród pilotów Rebelii była dużo wyższa niż wśród pilotów myśliwców TIE.

Y-Wing
Każda armia potrzebuje bombowców. Chociaż to piloci myśliwców są tymi najbardziej znanymi, często to dobrze zaplanowane naloty mają wpływ na zwycięstwo w walce. Taką rolę wśród rebelianckich maszyn pełniły Y-wingi, na pozór niezgrabne 16-metrowe statki powietrzne. Zaprojektowane jako myśliwce, w czasie Galaktycznej Wojny Domowej były już mocno przestarzałe, jednak ich zdolność do przenoszenia dużej siły ognia zdecydowała o dalszym ich użytkowaniu właśnie jako lekkich bombowców. Pilot Y-winga miał do dyspozycji parę laserowych dział, jednak główną siłą uzbrojenia Y-wina były torpedy i bomby protonowe. Podobnie jak w X-wingach, za kabiną pilota znalazło się miejsce dla droida astromechanicznego typu R2 lub R4. Y-wingi również posiadają napęd nadprzestrzenny pozwalający prowadzić ataki w sposób wygodny dla Rebeliantów, którzy bazowali na zaskoczeniu przeciwnika.

Snowspeeder
Śmigacze to pojazdy które zapisały się w pamięci fanów głównie ze względu na bohaterską walkę jaką podjęły z machinami kroczącymi typu AT-AT podczas bitwy o Hoth. Nazywane śmigaczami śnieżnymi były silnie zmodyfikowanymi śmigaczami typu T-47, zmienionymi tak aby ich silniki nie zamarzały na mrozie jaki panował na Hoth. Dalsze zmiany obejmowały dodanie drugiego członka załogi w miejsce gdzie wcześniej znajdował się przedział ładunku. Śmigacze zostały również uzbrojony, wyposażone w działo laserowe i harpun nadawały się do patrolowania dużych przestrzeni, ich prędkość maksymalna wynosiła 1000 kilometrów na godzinę, a bojowa 600. Tak przygotowane statki spowolniły wojska Imperium w stopniu wystarczającym aby umożliwić ewakuację bazy Echo z Hoth. Za ich sterami będą mogli zasiąść gracze w Star Wars Battlefront, którzy postanowią zatrzymać marsz machin kroczących.Tagi: Battlefront (2015) (117) Sokół Millennium (65) X-Wing (65)

Komentarze (0)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Gry komputerowe"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.