Gry komputerowe

Battlefront: Bitwa o Jakku - jest teaser

Electronic Arts
Kampania reklamowa związana z nowym Battlefrontem wchodzi w ostatnią fazę. Już za dwa tygodnie, 19 listopada będziemy mogli zagrać w nową grę studia DICE i walczyć na frontach Galaktycznej Wojny Domowej.
Peter Moore z EA podzielił się niedawno informacją o paczkach płatnych dodatków (DLC), które ukazywać się mają przez około 18 miesięcy od premiery gry. Według niego otrzymamy cztery takie duże dodatki, w których znajdować się będą nowe planety, postacie i bronie ze świata Star Wars. Dodatki będzie można nabyć pojedynczo lub razem poprzez zakup przepustki sezonowej, wycenionej na 50 dolarów.

Skoro mowa o zakupach, na podstawie zainteresowania marką i uziału graczy w testach wersji beta, Electronic Arts wyliczyło oczekiwaną sprzedaż nowej gry. Według specjalistów z działu marketingu, gra powinna sprzedać sięw liczbie 13 milionów egzemplarzy na trzech platformach, do końca marca 2016 roku. Są to dość odważne kalkulacje, biorąc pod uwagę, że ostatnia gra flagowej marki studia DICE sprzedała w podobnym czasie 7 milionów egzemplarzy. W przypadku Gwiezdnych Wojen dochodzi oczywiście zainteresowanie związane z filmem i ogromna machina marketingowa napędzająca sprzedaż wszystkiego co związane z tym uniwersum, ale o podwojenie tego wyniku wciąż może być trudno.
Należy jednak wziąć pod uwagę nieco inną grupę docelową niż w przypadku Battlefielda. Tym tytułem zainteresowani są głównie "hardcorowi" gracze, w przypadku Battlefronta zarówno DICE jak i EA mają nieco inne plany, jak przekonać się mógł każdy, kto próbował swoich sił w becie. Pewne uproszczenia sprawiają, że rozgrywka w Battlefroncie jest przystępniejsza również dla osób, które nie spędzają wiele czasu przed grą, ale również chcą zagłębić się w bitwach z Odległej Galaktyki.
Andrew Wilsona CEO Electronic Arts wyraził się jasno na ten temat:

To, co pokazaliśmy w Star Wars Battlefront, jest kierowane do przede wszystkim dwóch dla nas bardzo ważnych grup. Jedną z nich są osoby, które grały kiedyś, a dziś raczej grają jedynie okazjonalnie. Jak pokazała beta, tego typu osoby niezwykle zainteresowały się Battlefrontem. Drugą z grup, w którą celujemy, są młodsi gracze.

Wczoraj ujawniony został nowy zwiastun, a właściwie teaser dodatku do Battlefronta zatytułowanego "Bitwa o Jakku", który otrzymają za darmo wszyscy gracze, już 8 grudnia. Ci, którzy zamówią grę przed premierą będą mogli wylądować na Jakku już 1 grudnia. Choć sam zwiastun trwa 30 sekund to dowiadujemy się z niego, że bitwa o Jakku, po której pozostałości zobaczymy w Przebudzeniu Mocy rozegrała się 29 lat przed wydarzeniami z nadchodzącego filmu.Tagi: Battlefront (2015) (117) Zwiastun (341)

Komentarze (11)

Szczerze mówiąc to ten teaser zachwycił mnie bardziej niż ta wczorajsza, japońska wersja trailera TFA.

Piękny trailer. Intensywna bitwa rok po pokonaniu Imperatora, to jest to.

Wygląda to odjazdowo. Lepiej niż film... Klimat rodem z Szeregowca Ryana. Wiadomo, że to tylko filmik na enginie ale jednak...

Burzol - Przynajmniej kolekcje zasili, o ile takową posiadasz :P

Wielkie G pokazali wygląda jak gra nie jak film ale zagrać pewnie warto będzie jednakże ja się wytrzymam przez jakiś czas i kupię grę za kilka miesięcy bo wydawać ponad 100 na coś w co będę grał okazjonalnie to się nie opłaca lepiej cash przeznaczyć na figurki

Kurczę, patrzę na tą cenę gry na PC i się mocno waham. Kupić? Nie kupić? Będę w to grał? Na tyle dużo, że warto kupować? Sam nie wiem.

Oj tak, człowiek patrzy na te niszczyciele i się zastanawia :) Byłoby miło, gdyby w grze pojawił się jakiś smaczek z Lost Stars.

Wyglada to epicko.. W polaczeniu z finalowymi rozdzialami `Lost Stars` ma to jeszcze wiekszy efekt!

Woooooooow wygląda jak film.

Lost Stars twierdzi, że bitwa o Jakku dzieje się dokładnie rok po RotJ, więc zgodnie z przewidywaniami okrągłe 30 lat dzieli TFA od RotJ. :)

Wyborność to za mało powiedziane

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Gry komputerowe"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.