TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Premiera ''W cieniu Yavina'' i opóźnienia kolejnych komiksów

2015-11-19 22:17:56 Egmont Polska

Nowy epizod coraz bliżej, dlaczego więc nie zaostrzyć sobie apetytu sięgając na przykład po komiksy? Sprawdźmy zatem, na co możemy jeszcze liczyć w tym roku.

Na początek proponujemy rozejrzeć się za czwartym tomem z kolekcji Legend pt. "W cieniu Yavina", komiks wczoraj znalazł się w sprzedaży. Powinien umilić fanom czas oczekiwania na drugi w tym roku numer Star Wars Komiks, którego jak planowano niestety nie zobaczymy w tym miesiącu. Jego premiera bowiem została opóźniona i według obecnych zapowiedzi pismo powinno pojawić się 8 grudnia. Niestety przed Gwiazdką nie będzie nam również dane zaopatrzyć się w piątą odsłonę Legend czyli "Mroczne Imperium". Ta pozycja również się opóźni i zamiast w końcówce roku, trafi do nas dopiero w styczniu, powodując jednocześnie przesunięcie kolejnych tomów kolekcji o miesiąc.

Legendy: W cieniu Yavina

Akcja komiksu W cieniu Yavina rozgrywa się w czasach ukazanych w klasycznej trylogii filmowej, niebawem po zniszczeniu pierwszej Gwiazdy Śmierci, i przywołuje klimat pierwszych filmów. W opowieści występują ich główni bohaterowie. Rządzona przez Imperium galaktyka to bardzo niebezpieczne miejsce, a rebelianci wciąż muszą uciekać i szukać kryjówek. Działania Sojuszu Rebeliantów utrudnia fakt, że Imperium zdołało najwyraźniej umieścić szpiega w jego szeregach...
Komiks pierwotnie został wydany w zeszytach Star Wars: In the Shadows of Yavin #1-6 przez Dark Horse Comics.
Scenariusz Brian Wood, rysunki Carlos D'Anda, kolory Gabe Eltaeb, okładka Alex Ross. Tłumaczenie: Jacek Drewnowski. Cena 49,99 zł, 152 strony, oprawa miękka ze skrzydełkami.

Temat na forum.

Star Wars Komiks 2/2015 (60)

W drugim numerze dwumiesięcznika znalazło się zbiorcze wydanie pierwszych sześciu zeszytów w cyklu Darth Vader wydawnictwa Marvel. Komiks koncentruje się na postaci Dartha Vadera i ukazuje wojnę rebelii z Imperium z perspektywy drugiej strony. Akcja rozgrywa się pomiędzy filmami Nowa nadzieja a Imperium kontratakuje.
Komiks pierwotnie został wydany w zeszytach Darth Vader: Vader #1-6 przez Marvel Comics.
Scenariusz Kieron Gillen, rysunki Salvador Larroca, kolory Edgar Delgado, okładka Adi Granov. Tłumaczenie: Jacek Drewnowski. Cena 19,99 zł, 148 strony. Premiera: 8 grudnia 2015 r.

Temat na forum.

Legendy: Mroczne Imperium

Mroczne Imperium stanowiło przełom w historii opowiadania o uniwersum Star Wars i do dziś zachwyca śmiałą stroną graficzną. Od bitwy o Endor minęło sześć lat. Darth Vader nie żyje, ale odrodzone Imperium znowu przypuszcza atak na Sojusz Rebeliantów. W dodatku dysponuje nową straszliwą bronią – Niszczycielami Światów, potężniejszymi niż Gwiazda Śmierci. Spadkobiercy gangstera Jabby wyznaczają niebotyczną nagrodę za głowy księżniczki Lei i jej męża, Hana Solo. Co gorsza, zagrożenie pojawia się także ze strony niedawnego przyjaciela – Luke’a Skywalkera...
Komiks pierwotnie został wydany w zeszytach Dark Empire #1-6 przez Dark Horse Comics.
Scenariusz Tom Veitch, rysunki Cam Kennedy, okładka Mark Zug. Tłumaczenie: Jacek Drewnowski. Cena 49,99 zł, 152 strony, oprawa miękka ze skrzydełkami. Premiera: 27 styczeń 2016 r.

Temat na forum.

Na koniec małe uzupełnienie dotyczące tytułów zapowiadanych na przyszły rok. W jednym z wcześniejszych newsów informowaliśmy o pozycjach, które pojawią się w kolekcji Legend (więcej na ten temat znajdziecie tutaj). Nie wspomnieliśmy jednak jakie historie wejdą w skład kolejnych numerów czasopisma Star Wars Komiks. Choć te informacje ujawniono już jakiś czas temu, podczas ostatniego Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi, to nie zaszkodzi teraz do nich wrócić. I tak na pierwszy przyszłoroczny zeszyt wydawnictwo Egmont zaplanowało miniserię "Princess Leia" oraz pierwszą połowę komiksu "Shattered Empire", którego akcja umiejscowiona jest po "Powrocie Jedi". Natomiast w SW Komiks 2/2016 znajdzie się miejsce na ciąg dalszy "Shattered Empire", a także najprawdopodobniej opowieść "Lando". Obecnie nic nie wiadomo czy w naszym kraju pojawi się seria "Kanan" opisująca wcześniejsze perypetie bohatera znanego z telewizyjnego serialu "Rebelianci". Istnieje również możliwość, że Star Wars Komiks stanie się miesięcznikiem, zależy to jednak m.in. od ilości tytułów publikowanych przez wydawnictwo Marvel.
TAGI: Brian Wood (56) Cam Kennedy (7) Carlos D`Anda (33) Egmont Polska (642) Jacek Drewnowski (107) Kieron Gillen (68) Legendy (komiksowa kolekcja) (51) Maciej Drewnowski (51) Mroczne Imperium (Dark Empire) (24) Salvador Larroca (52) Star Wars (2013 - 2014) (66) Star Wars Komiks (234) Tom Veitch (11)

KOMENTARZE (9)

 • I3althazaar2015-11-22 14:13:43

  Przy zbliżonej pojemności, Legendy sprzed 10 lat i więcej kosztują ponad 2x więcej niż nowiutkie komiksy od Marvela; TO MA SENS!

 • Vintress2015-11-20 16:24:54

  w cieniu Yarvina.

 • Michalomatek2015-11-20 14:49:03

  Czekam z niecierpliwością na SWK.

 • Nestor2015-11-20 09:17:05

  Zakrza, ty nasz eurydyto, powściągnij trochę język. Zdajesz sobie sprawę z jakimi uwarunkowaniami musza się mierzyć ludzie w Egmoncie? Wyściubij nos zza klawiatury i zobacz jak wygląda świat. Jak przesunięcie premiery jest dla Ciebie tragedią i powodem do wylewania żali z tymi wyzwyskami, to powinieneś mieć zabraną klawiaturę i założony ochraniacz na monitor, co by jad nie wyżarł ekranu.

  :)

 • lis222015-11-20 09:15:52

  Zakrza - na stronie ŚK tydzień wcześniej pisało, że premiera SWK przesunięta jest o tydzień na 24 listopada, teraz wiadomo, że na 8 grudnia lub dalej ;)

 • Darth Ponda2015-11-20 08:54:58

  Nieeeeeeeeeeee!

 • Zakrza2015-11-19 23:59:18

  Drugi numer i już opóźnienie. A poinformowali o nim na fanpejdżu w dzień, w którym miał wyjść ten numer. Do tego nawet nie podali powodu tylko rzucili, że z nie ich winy.

  *post edytowany przez kommoderację*

 • Vergesso2015-11-19 23:53:35

  Nie dość, że DE przesunięte na styczeń, to jeszcze na sam koniec stycznia:/

 • Kheperseth2015-11-19 22:34:35

  mam nadzieje że nie przesuną na jeszcze późniejszy termin Star Wars Komiks

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..