Przebudzenie Mocy

Planety Epizodu VII - potwierdzone!

EmpireOnline.com

Na łamach portalu EmpireOnline.com pojawił się artykuł potwierdzający planety jakie pojawią się w nadchodzącym Epizodzie VII.

Nowe światy z Przebudzenia Mocy to:
-Jakku
-Takodana
-D’Qar
-Hosnian Prime


Jakku
(Spoiler): Piaszczysta planeta cmentarzysko, miejsce wielkiej bitwy między Imperium a Rebelią, stoczonej 29 lat przed wydarzeniami z Przebudzenia Mocy.(Koniec Spoilera)
Takodana
(Spoiler): Planeta na której zostanie stoczona bitwa między Najwyższym Porządkiem z siłami Ruchu Oporu. Znajduje się tam zamek Maz Kanaty, która podobno była mentorem Hana Solo. Chodzą słuchy, że mogła szkolić Yodę na Rycerza Jedi.(Koniec Spoilera)
D’Qar
(Spoiler): Miejsce bazy Ruchu Oporu. Tam po raz pierwszy zobaczymy Leię, a także droidy R2-D2 i C-3PO.(Koniec Spoilera)
Hosnian Prime
(Spoiler): Ta planeta pozostaje zagadką. Podobno jest to miejsce-stacja kosmiczna, gdzie Rey i Finn spotkają Hana Solo i Chewbaccę. Chodzą też słuchy, że może być to śnieżna planeta z końca filmu, na której znajduję się baza Starkiller, należąca do Najwyższego Porządku (poprzednie informacje wskazywały na nazwę Sularn).(Koniec Spoilera)Tagi: Epizod VII: Przebudzenie Mocy (850)

Komentarze (36)

Jak się wymawia 3 i 4? Proszę o PW

@Kubasov
Również mam taką nadzieję... Maz Kanata na zdjęciach w jednym z newsów niezbyt spodobała mi się jako postać, a już na pewno nie przypuszczałbym, że to ktoś kto mógłby trenować Yodę. Nie chodzi tutaj o wygląd czy ogólną aparycję z tego małego fragmenciku spotu, ale no.. Yoda jest "nieznanej rasy" i jego mistrz/nauczyciel/ktokolwiek go uczący także powinien być według mnie "nieznany". ;)

Krogulec - w filmie jest tyle planet, ile powinno być. Nie wszystko od razu, a EU było aż przeładowane historiami, postaciami i planetami. Skromniejsze uniwersum nie będzie zradzało wyzwań, na które może nie stać autorów. Czasem mniej znaczy lepiej.

Ale potraficie się ustosunkować do mojej wypowiedzi, czy będziecie się tylko obrażać, że wspomniałem o staż na tej stronie? Przypomnę, co napisałem po tym niezwykle obrazoburczym fragmencie:

"@SirStaniak

[...] uniwersum Star Wars było już bardzo rozbudowane i istnieje prawie 40 lat. To był czas na rozbudowę Galaktyki, teraz oczekuję, że oglądając sagę nie będę miał wrażenia, że znowu istnieją tylko cztery planety, a cała Rebelia (czy tam Ruch Oporu) to kilkanaście myśliwców w jednej bazie w lesie, która wygląda mniej spektakularnie od przeciętnego konwentu z udziałem 501 legionu..."

Mam nadzieję, że z tym szkoleniem Yody to bzdura. A resztę pal licho.

Ładnie te planety wyglądają, chociaż miło by było zobaczyć jakąkolwiek planetę z poprzednich filmów w nowych realiach, tj. realiach "Przebudzenia Mocy". Czekam również aż na dobre w filmach zagości Korelia, nawet w formie kilkunastosekundowej (czy parominutowej) migawki.

@Krogulec
Hmm, data mojej rejestracji jest jeszcze młodsza od SirStaniaka, ale bynajmniej nie jestem dzieciakiem. :p Data rejestracji nie ma nic do gadania w kwestii wieku nadawcy czy możliwości wyrażenia swojej opinii...

Krogulec, data rejestracji nie ma tu nic do rzeczy. Ale widzę, że wedle twojej opinii ma, a że jesteś "prawdziwszym fanem" powiedz mi ile wiedziałeś rzeczy pozafilmowych w 1981 czyli trzy lata po premierze Spotkania na Mimban. Trzy lata, tak jak dzisiaj.

Krogulec - dla ciebie w jednym filmie powinnonbyć 1000 światów, każdy z oryginalną historią.

@SirStaniak

Wnosząc po dacie twojej rejestracji jesteś jeszcze bardzo młody i nie bardzo wiesz chyba, że uniwersum Star Wars było już bardzo rozbudowane i istnieje prawie 40 lat. To był czas na rozbudowę Galaktyki, teraz oczekuję, że oglądając sagę nie będę miał wrażenia, że znowu istnieją tylko cztery planety, a cała Rebelia (czy tam Ruch Oporu) to kilkanaście myśliwców w jednej bazie w lesie, która wygląda mniej spektakularnie od przeciętnego konwentu z udziałem 501 legionu...

SirStaniak - on przecież wszystko wymaga by było piękne i rozbudowane.

Krogulec, weź nie narzekaj na historię tych planet. Stare EU trzy lata po swoim powstaniu, historii Coruscant nie rozbudowało, więc czemu oczekujesz, że w trzy lata nowe EU zrobi to ze swoimi planetami?

Pustynia, las (x2) i lodowiec. Baaaardzo oryginalnie...

Podobają mi się nazwy pierwszych dwóch planet, ale mam wątpliwości co do dwóch pozostałych, zwłaszcza jeżeli chodzi o wymowę. Widać inspiracje kanonem, ale pytanie czy w ogóle pojawią się w tej bądź następnych częściach planety znane z wcześniejszych filmów. Rozumiem, że Galaktyka to nie tylko Tatooine, Hoth czy Endor, ale takie, całkowite, nagłe odejście od tych miejsc wydaje mi się być nieco dziwne. Wracając do tych nowych planet, gdzie w takim razie ma miejsce zimowa scena z Hanem Solo (Hosnian Prime?), scena lotu Sokołem przez las (Hosnian Prime?), scena walki Rey z Kylo Renem (Takodana?), scena z Lukiem i R2 (Jakku?) oraz scena walki Finna z KR w zimowym lesie (Hosnian Prime?).

Krogulec - nie wszystko musi być SUPERoryginalne, SUPERrozbudowane, SUPERidealne i SUPERzgodne z SUPERstarym SUPERkanonem.

Hm, to ciekawe która planeta to Solar System Prime? Merkury, bo pierwszy, czy Ziemia, bo jedyna zamieszkana?
Angmir, jeszcze dodałbym Starcraft - Antiga Prime.

Angmir - a ty naprawdę robisz z siebie głupca. Tak sobie rzuciłem z tym Raxusem bo tak mi przyszło do głowy, a ty naskrobałeś wypracowanie o planetach w których w nazwie występuje prime... tylko kogo to obchodzi?

Szkoda, że twórcy nie wybrali jednego z setek światów już istniejących, z bogatszą historią i ciekawym tłem. Trochę wieśniacka jest też ta baza "Ruchu Oporu", wygląda gorzej niż baza Rebelii w ANH.

Rodzyn - ty maprawde jesteś junior.
KAŻDY obeznany w tematach kosmicznych wie że PRIME przy nazwie planety to żadne nawiązanie do Raxus Prime czy inszych planet, tylko zwyczajowe oznaczenie planety wykorzystywane nawet w realnym świecie !

To to samo co Yavin 4 - Czwarty Księzyc Yavina z 26
Yavin Prime - sama planeta Yavin z układu Yavin
Raxus Prime - 1sza lub najważniejsza Planeta ludu z Raxus ...
Prime przy nazwie planety zazwyczaj znaczy że to jest po prosu rdzenna planeta jakijś cywilizacji. Czasem oznacza po prosu najważniejszą planetę danego układu ...
Z łaciny oznacza po prosu "pierwsza"

Jeżeli kiedyś ludzie skolonizują pół galaktyki i utworzą 1000 koloni i nazwą jakieś inne np New Earth itp, to jest wielce prawdopodobne że na naszą rodzimą Ziemię będzie się mówić Earth Prime. (zakładając hegemonie angielszczyzny w przyszłości jak 99,9% fantastów)

Przykłady
Raxus Prime - SW
Giedi Prime - Diuna
Salusa Secundus - Diuna (secundus ofc zanczay 2ga)
Eden Prime - Mass Effect
+ 100 różnych planet z Prime ze Star Treka

Ba nawet w Universum SW Raxus nie jest jedyną planetą z "Prime" w nazwie.
Wejdz sobie na Wookiepedie - jest ze 100 planet w świecei SW z Prime ...
Najbardziej znana chyba Rakata Prime, Yavin Prime i Raxus Prime, ale jest ich więcej ...

Ale co tam mogą wiedzieć dzieci którzy w życiu nie przeczytały jeszcze 100 książek.

PS. Sory za uniesienie - ale zalew laików SF jest dołujący.

@FIFIxd - czego niby nie wiedziałem? Jak przeczytać ukryty spoiler? No rzeczywiście, zwłaszcza że sam tego użyłem w pierwszym poście...

@RodzyN jr. - Czytałem całość tych newsów na temat fabuły i nie przypominam sobie takiej adnotacji na temat Kanaty.

Freed -> O nie! Jesteśmy zgubieni!

kolega Yochan tego nie wiedział...

Ps: żeby zobaczyć co jest pod spojlerem, trzymaj lewy przycisk myszy i przejedz do końca (koniec spoilera):-)

Dakar? Cóż za egzotyczna nazwa! :P Tatooine/Naboo/Hoth +1

Ps: żeby zobaczyć co jest pod spojlerem, trzymaj lewy przycisk myszy i przejedz do końca (koniec spoilera):-)

Porównania do starej sagi... początek spoilera : Jakku-Tatooine, Takonda- Kashyyk, Naboo-D`Qar, Hoth-Hosinian Prime... To się postarali! Mogli chociaż wziąć Sullust z nowego Battlefronta... :( koniec spoilera

Ach... Jak ja bym chciał zobaczyć Korriban.Ale się tego nie doczekam.

Nazwy tych planet brzmią jakoś... po azjatycku. :D A patrząc na podpisane zdjęcia, widzę same znajome widoki: Tatooine, Alderaan, Yavin IV, Hoth. ;)

Ja wyszkoliłem Yodę w jeden księżyc.

Yodę szkolił N`Kata Del Gormo.

Czyli informację o planecie z TORa możemy włożyć między bajki...

Yoschan - była taka seria newsów o potencjalnej fabule, która była podzielona na akty, pewnie stąd te informacje ;)

Podoba mi się nazwa Hosnian Prime, bo nazwiązuje do Raxusa z TFU ;)

Skąd ta informacja/teoria, że początek spoilera Maz Kanata miała rzekomo szkolić Yodę? koniec spoileraTo jakaś fanowska teoria, czy gdzieś pojawiły się strzępki oficjalnego info?

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Przebudzenie Mocy"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.