Mroczne widmo

P&O 151: Co się stało z blokadą Federacji?Kolejne pytanie od osób, które nie do końca radzą sobie z zawiłościami fabularnymi prequeli.

P: Zauważyłem, że na początku Epizodu I widać kilka okrętów Federacji Handlowej blokujących Naboo. Czemu pod koniec filmu został tylko jeden?

O: Kilka linii dialogowych z Epizodu I zostało wyciętych, ale pozostały w „Star Wars: Episode I The Phantom Menace Illustrated Screenplay” (czyli ilustrowanym scenariuszu) wydanym w 1999. Gdy statek Amidali wychodzi z nadprzestrzeni przy Naboo, kapitan Panaka zauważa „Blokada zniknęła”.
Obi-Wan natychmiast odpowiada „Wojna się skończyła. Nie potrzebują jej [blokady] teraz.” Tym samym stwierdza, że skoro Federacja Handlowa pozamykała ludność Naboo w obozach, potrzebowała już tylko paktu legalizującego ich okupację, zaś chciwy Nute Gunray przypisał okrętom inne zadania, likwidując kosztowną w utrzymaniu blokadę, myśląc że już zwyciężył.Tagi: Epizod I: Mroczne widmo (573) Zapytaj Radę Jedi (Pytania i Odpowiedzi) (455)

Komentarze (8)

Darth Vader zna całą fabułę EVII, ja również ją znam. Tylko nie wiem, czy w odpowiedniej kolejności. ;) PS. jak ktoś sobie nie chce popsuć seansu, to bez narzekania i nie oglądać. Mega kompilacja: http://tinyurl.com/ojc46em

Nie obraziłbym się, gdyby jednak scena wycofania blokady powstała i pojawiła się w filmie. Epizod I pod względem logicznym oraz fabularnym byłby w mojej opinii lepszy przez takie wzbogacenie. Postać Nute Gunraya również zyskałaby na tego typu scenie/scenach, nawet jeśli wszystko trwałoby kilka sekund.

@kirkmarks
TFA = The Force Awakens (czyli Przebudzenie Mocy; Star Wars: The Force Awakens to nic innego jak Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy, czyli część VII). :-)

Rozwinie ktoś skrót TFA?
Co do fabuły mogli to zostawić.(a obejrzałem z wyborczej i film nadal mi się podoba mimo ze mam 20 lat a jar jar nie wkurza jedynie gdzie ma dziwne zachowanie to pole bitwy, ale ja miał bym podobnie)

Ciekawe czy w TFA będą jakiekolwiek nawiązania do Nowej Trylogii. Widać, że promowana jest Klasyczna Trylogia. :)

Oho, ktoś tu poznal cała fabułę TFA zanim w ogóle zobaczył film xD

Peter_D - jakby Nowa Nadzieja i Przebudzenie Mocy nie miało naciąganej fabuły ;)

Już aby kiedyś nie było tego pytania?

Nie zmienia to faktu, że fabuła E1 jest naciągana

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Mroczne widmo"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.