TWÓJ KOKPIT
0

Świat Filmu

Program o S-F

2002-08-10 14:54:00 NaVaR

NaVaR przysłał takie o to info:
Późnym wieczorem, a właściwie późno w nocy (00:35) na TV4 został pokazany program dokumentalny pod tytułem: "Hollywood Aliens". Czołówka tego programu była zmontowana z fragmentów starych i nowych filmów i właśnie tam zobaczyłem kawałki starej trylogii „Gwiezdnych wojen”. Scenografią programu były figury postaci z różnych filmów S-F. Jedną z nich była figura Stormtroopera. :) Najbardziej zaskakująca była jednak osoba prowadzącego... Był nim nie kto inny jak Mark Hamill.
Dokument pokazywał przekrój filmów S-F. Gdy doszło do końca lat 70. wspomniano o "Gwiezdnych wojnach". Film określono jako "nutkę optymizmu" po mrocznych czasach w Stanach (Watergate, wojna w Wietnamie). Przedstawiono pokrótce to, co wywołał film wśród ludzi. Manię na punkcie „Gwiezdnych wojen”. Wspomniano też o nowatorskich efektach specjalnych. Całość okraszono ujęciami z filmu, ale z wersji specjalnej (wniosek: program powstał po 1997 roku). Po malej przerwie, czyli wspomnieniu o Star Treku, opisano "Imperium kontratakuje", a następnie "Powrót Jedi", ale już krócej niż Epizod IV.
Uważam program za dobry przegląd tego, co powstało i tego co wywierać będzie wpływ na przyszłe filmy. Mówię to nie jako fan „gwiezdnej sagi” ale jako fan S-F...

Dzięki!
TAGI: Epizod IV: Nowa nadzieja (688) Epizod V: Imperium kontratakuje (531) Epizod VI: Powrót Jedi (495) Star Trek (117) TV4 (11)

KOMENTARZE (0)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..