TWÓJ KOKPIT
0

Ostatni Jedi

Coraz więcej wieści o Epizodzie VIII

2015-12-07 07:25:25

Już coraz mniej dni pozostało do premiery „Przebudzenia Mocy”, ale prace nad kolejnymi filmami z sagi trwają. Prawdopodobnie wkrótce po nowym roku rozpoczną się normalne zdjęcia do Epizodu VIII w reżyserii Riana Johnsona, więc pojawia się na jego temat kolejne wieści.

Podobno do filmu dołączyła Geraldine James. 65-letnia aktorka chyba jest najlepiej kojarzona z roli pani Hudson w „Sherlocku Holmsie” z Robertem Downey Jr. Nie wiemy na ile informacje o jej angażu są pewne, ale podobno przygotowując się do nowej roli, aktorka musiała polecieć do Hiszpanii, gdzie odbędzie się część zdjęć. Jeśli to nie chodzi o inny film, to znaczy, że ekipa Johnsona niebawem znów wyruszy na lokacje. Hiszpania, a dokładniej Sevilla była już wykorzystywana w „Gwiezdnych Wojnach”, dokładniej w „Ataku klonów”, o czym pisaliśmy tutaj, gdzie grała Naboo.

Nie jest to jedna podobna informacja. Już wcześniej słyszeliśmy, że ekipa Johnsona może jeszcze raz wrócić na Skellig Michael, ale pewne irlandzkie źródła sugerują, że to nie koniec. Podobno zdjęcia mają być też kręcone w Ceann Sibéal. To nadal są okolice hrabstwa Kerry, więc niedaleko od Skellig Michael, ale zdecydowanie mniej problemów z kręceniem zdjęć. Podobno tam ekipa ma się pojawić w kwietniu.

Otóż w Epizodzie VIII wrócimy na Jakku lub na Tatooine. Dekoracja jest już przygotowywana, ale ze względu na podobieństwo tych dwóch planet, źródła na razie nie potrafiły wskazać, o którą z nich chodzi. W Pinewood ponownie ustawiono też „Sokoła Millennium”. Podobno spece od stworzeń pracują nad jakimś monstrum o długiej szyi. Czy trafi do Epizodu VIII? Zobaczymy.

Stroje szturmowców Najwyższego Porządku mają też być lekko zmienione względem „Przebudzenia Mocy”. Ale tak, by fani mogli dostrzec pewne różnice, natomiast zwykły widz nie powinien zwrócić na to uwagi.

Lawrence Kasdan skomentował kolejne filmy, czyli przede wszystkim własną „Antologię” i Epizodu VIII i IX. Stwierdził, że zna Riana i że ten planuje zrobić rzecz dziwną. Dodatkowo każdy z kolejnych Epizodów ma być inny, naznaczony ręką reżysera (czyli Abramsa, Johnsona i Trevorrowa). Baza jest ta sama, ale rozwój inny. Larry dodał też, że wie jaki będzie jego spin-off, ponieważ go pisze, ale nie chce o tym mówić.

Być może jednym z tych dziwnych pomysłów jest ten z kotem. Otóż podobno kot ma zostać wykorzystany, by grać jakiegoś dziwnego kosmitę.

Uwaga dalsza część newsa zawiera potencjalne spoilery do „Przebudzenia Mocy”.

Kathleen Kennedy wyjawiła w jednym z wywiadów, że kapitan Phasma jest istotną postacią i pojawi się w kolejnym filmie, czyli Epizodzie VIII. Więc ponownie spotkamy się z Gwendoline Christie. Kennedy twierdzi, że co do Phasmy ma wielkie plany, więc ewentualnie mógłby to być własny spin-off a nie Epizod VIII, ale na to chyba jeszcze za wcześnie.

Inne źródła obsadowe twierdzą, że w przypadku wielkiej trójki podpisano kontrakty jedynie z dwojgiem aktorów. Jednym z nich na pewno jest Mark Hamill, sam się zdradził nie raz. Druga jest raczej Carrie Fisher. Wygląda na to, że Harrison Ford się nie pojawi w kolejnym filmie, chyba, że kontrakt zostanie podpisany później. Zapytano nawet Forda o jego ewentualny występ, ale zasłaniał się tym, że nie może nic powiedzieć. Czy jest w tym spoiler, czy zagrywka medialna, przekonamy się za niecałe dwa tygodnie.
TAGI: Carrie Fisher (369) Colin Trevorrow (91) Epizod IX: Skywalker. Odrodzenie (428) Epizod VII: Przebudzenie Mocy (892) Epizod VIII: Ostatni Jedi (524) Gwendoline Christie (66) Han Solo (spin-off) (400) Harrison Ford (494) J. J. Abrams (542) Kathleen Kennedy (418) Lawrence Kasdan (167) Mark Hamill (388) Plotki (1200) Rian Johnson (310)

KOMENTARZE (10)

 • obimobi112015-12-07 17:20:53

  spin off będzie o Starej Republice i o Darthcie Bane

 • obimobi112015-12-07 17:19:01

  wow

 • Hagan2015-12-07 14:00:48

  No fakt, mój błąd :)

 • Hego Damask2015-12-07 13:22:50

  Hagan ---> to o Hiszpanii jest, przeczytaj jeszcze raz :P

 • Hagan2015-12-07 12:55:16

  "...gdzie grała Naboo" - hmm, jakoś ta aktorka nie przypomina mi planety :) myślę że chodziło o "mieszkankę/obywatelkę Naboo".
  A koty pojawiały się już w EU, np. na w dżungli planecie Haarun Kal żyły lianokoty (vine cats), 2-metrowe bestie z wielkimi zębami. Poza tym w komiksie "Cienie Imperium" był łowca nagród o kociej aparycji. No i był Bothanin Koth Melan :)

 • catvocker792015-12-07 10:46:55

  "Kotowaci" są też Catharowie w komiksach "Opowieści Jedi":-)

 • Oyabun2015-12-07 09:21:25

  Koty chyba nie są znowu takie dziwne, była chociażby rasa Togorian, w trylogii Hana Solo porównywalna do Wookiech wojowniczy i silni

 • karolaczek2015-12-07 08:21:01

  W EU były psy :P a raczej pso podobne, może chce iść tym tropem :D ech teraz się zacznie z 8 epizodem każda plotka łykana z poważnymi komentarzami odnoszonymi do niej :P

 • Apocalypse2015-12-07 08:13:34

  Ja pierd**le... koty w SW, jeszcze jako dziwni obcy. Zaraz pojawi się w SW Ziemia (dziwni obcy, dziwna planeta), Jezus Chrystus, Thor i Kapitan Ameryka. Dziwni Obcy.

 • Gracu9992015-12-07 07:52:29

  Ooooo tak!!!!! Marzy mi się epicka bitwa naziemna na miarę Władcy Pierścieni : Gunganie vs First Order. <3

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..