TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Poznaj drugoplanowych bohaterów "Przebudzenia Mocy"

2015-12-13 15:30:04 starwars.com

Pod koniec listopada ukazało się pięć opowiadań, wydanych w formie elektronicznej przez wydawnictwa Disney-Lucasfilm Press oraz Del Rey. Wszystkie zaliczają się do serii wydawniczej "The Journey to Star Wars: The Force Awakens", która ma nas przygotować do premiery "Przebudzenia Mocy". Opowiadania ukazują losy bohaterów drugoplanowych, których będzie nam dane ujrzeć w kilku scenach w filmie. Pierwsze cztery opowiastki wydane zostaną również w wersji papierowej w antologii "Tales From a Galaxy Far, Far Away: Aliens", która ukaże się w kwietniu 2016 roku.


All Creatures Great and Small

Dawno, dawno temu, w odległej galaktyce, na pustynnej planecie Jakku, spokojna osada Reestkii zostaje najechana przez łowców niewolników. Gdy łowcy dokonują grabieży wioski, wędrowny kupiec Bobbajo uspokaja przerażonych mieszkańców historią o malutkich stworzeniach, które musiały zmierzyć się ze swoim największym wrogiem.

Autor: Landry Quinn Walker

Do kupienia na Disney.com


High Noon on Jakku

Dawno, dawno temu, w odległej galaktyce, na nieprzyjaznej i odległej planecie Jakku, niedaleko placówki Niima dochodzi do napadu na statek bankowy. Gdy konstabl Zuvio bada miejsce przestępstwa, dochodzi do wniosku że jego wierny droid-sekretarz, CZ-1G5, może być zamieszany w napad. Zuvio za wszelką cenę chcę się dowiedzieć, czemu jego przyjaciel zwrócił się przeciwko niemu.

Autor: Landry Quinn Walker

Do kupienia na Disney.com


The Crimson Corsair and the Lost Treasure of Count Dooku

Dawno, dawno temu, w odległej galaktyce, krążownik transportujący cenny ładunek, należący kiedyś do zdradzieckiego hrabiego Dooku, rozbija się w czasie wojen klonów na piaszczystej planecie Ponemah. Lata później, kapitan Sidon Ithano, znany jako Karmazynowy Korsarz, i jego piracka załoga, odbierają sygnał z zaginionego krążownika. Piraci ruszają by odkryć, co skrywa wrak statku, jednak Ithano nie jest jedynym który odebrał sygnał. Czy Karmazynowy Korsarz zdąży zdobyć skarb przed rywalami?

Autor: Landry Quinn Walker

Do kupienia na Disney.com


The Face of Evil

Dawno, dawno temu, w odległej galaktyce, w czasie burzy na planecie Tokadana, Okaz 9 ucieka z lochów, co oznacza, że Frigosianie, szaleni lekarze, stracili swój ostatni testowy obiekt. Kiedy złodziejka ucieka na odludzie, by się ukryć, jaką cenę będzie musiała zapłacić by zniknęli wszyscy?

Autor: Landry Quinn Walker

Do kupienia na Disney.com


The Perfect Weapon

Istnieje wielu najemników, szpiegów oraz strzelców do wynajęcia w galaktyce. Ale nie tak niebezpiecznych i zdeterminowanych jak Bazine Netal. Mistrzyni kamuflażu, walki nożem, wręcz oraz strzelania uczyła się od najlepszych. Teraz to jej kolej by stać się nauczycielem, nawet jeśli uczenie niedoświadczonego rekruta jest ostatnia rzeczą którą chciałby robić. Ale to jedyna droga by zdobyć statek i odebrać kolejne zlecenie.

Nieznany klient zatrudnia Bazine, by odszukała byłego szturmowca i odebrała mu cenny pakunek, który chroni. Zapłata za zadanie jest wysoka, ale przeszkody które napotka mogą być niebezpieczne. I mimo, że jej nowy pomocnik posiada cybernetyczne umiejętności niezbędne do zadania, to jednak zabójcze wyszkolenie Bazine będzie decydować o sukcesie.

Autor: Delilah S. Dawson

Do kupienia na penguinrandomhouse.com
TAGI: Del Rey (510) Delilah S. Dawson (44) Disney Press / Disney-Lucasfilm Press (100) eBook (65) Landry Quinn Walker (12) nowości książkowe (274) Opowiadanie (oficjalne) (21) W oczekiwaniu na Star Wars: Przebudzenie Mocy (Journey to Star Wars: The Force Awakens) (17)

KOMENTARZE (8)

 • CountdownToAwakening2015-12-15 22:31:56

  A ile to to kosztuje?

 • Slavek_82015-12-14 08:48:51

  Cztery pierwsze nie są jakieś genialne, ale nawet ciekawe. Taka trochę bardziej "wymuszona" wersja Opowieści z Kantyny Mos Eisley/z Pałacu Jabby. :) Za to The Perfect Weapon jest naprawdę bardzo fajne i chyba (?) mocno powiązane z fabułą nowego filmu. :D

 • ogór2015-12-14 01:19:27

  Kheperseth -> Ja nic nie czuję, aby zalatywało.. ;)

 • Kheperseth2015-12-13 22:34:54

  zalatuje kolejnymi młodzieżówkami :/

 • chris872015-12-13 22:14:11

  Ten caly `skarb` Dooku jest BARDZO mocno zwiazany z TCW początek spoilera Dooku mial Kixa w komorze hibernacyjnej. Statek sie rozbil i w czasach TFA Korsarz go odnalazl i rozmrozil... Ostatni zyjacy klon ktory wie o wszystkim co wiedzial Fives.. Interesujace! koniec spoilera

 • Karwan892015-12-13 20:40:06

  @chris87 jaki związek ma Korsarz z TCW?

 • ShaakTi11382015-12-13 18:20:14

  Korsarz! <3

 • chris872015-12-13 15:54:28

  Crimson Corsair najlepszy! Fani TCW będą zadowoleni :D

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..