Różne

Polska Kronika Filmowa i "Wojna Gwiazd"

youtube.com

Starsi fani na pewno pamiętają serią dokumentalną "Polska Kronika Filmowa", która była produkowana przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych. Ten cotygodniowy magazyn filmowy, był jednym z rejestrów bieżących wydarzeń w Polsce i na świecie, ale również propagandowym narzędziem w czasach Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Nie ma więc co się dziwić, że kilka minut odcinka poświęcono pierwszemu filmowi "Star Wars", późniejszej "Nowej nadziei". Ta edycja kroniki, ukazała się w telewizji 15 kwietnia 1978 roku.
Tagi: PRL (1) Telewizja (51) YouTube (133)

Komentarze (11)

"No to teraz czekam na Polską Katolicką Filmową Kronikę"

Ja naprawdę nie rozumiem skąd u niektórych ten fetysz i wtrącanie dosłownie wszędzie PISu, Kaczyńskiego, katolicyzmu, Rydzyka itp. To jest jakieś nienormalne. Ja nie wiem, to media tym ludziom robią takie pranie móżgu?

Pod artykułem o tym, że nie wpuścili Parowskiego na premierę dla vipów, widziałem komentarze typu "głosowaliście na PIS to teraz macie!" "widać jaka kultura pod rządami PISu" a i jeszcze padło coś, że to wina Kaczyńśkiego...

Ktoś, kto nie oglądał filmu, po obejrzeniu tego trailera dowie się, że Gwiezdne wojny to... strzelanie, strzalanie, strzelanie, strzelanie ze statku, walka na miecze, strzelanie i jeszcze trochę strzelania.

I oczywiście gołe dupy! Nie można zapominać o gołych dupach!

Widziałem dawno przeglądając stare kroniki z czasów PRL-u. :) Dobry materiał zrobiony w charakterystycznym do czasów socjalistycznych stylu

@ObiKenobi55
W zdaniu drugim jest błąd (ostatnie trzy słowa). Bo słusznie, nie było Polskiej Republiki Ludowej ani Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej, tylko Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. Co? Polska Rzeczpospolita Ludowa ; Czego? Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej.

Wygląda tandetnie. Od razu mówię, że porównuję do wersji premierowej NH.

Widziałem ten materiał już dawno temu na pewnej stronce z wszelakimi osobliwościami dotyczącymi SW. ;)

Warto by to pokazać wielu młodszym fanom, bo często jak się mówi, że Star Wars były w kinach w PRL to słyszę "No ale jak to przecie żelazna kurtyna i w ogóle :o"

No to teraz czekam na Polską Katolicką Filmową Kronikę i przemówienie Nat(h)anka o Szarł Fars: Die Froke Ałaaajkens.

Dobre. ~:)
Chyba tego nie widziałem, choć wczesne wersje tytułu gdzieś mi się marają, więc może... Tak czy siak rok czekania skasował spojlery. ~;)

Dobrze, że nie było słychać dialogów i fragmenty w nieprawidłowej kolejności, bo w zasadzie by streścili cały film :P

To dopiero było spojlerowanie "... prezentujemy co ciekawsze fragmenty ..."

Polska Republika Ludowa? Chyba raczej Polska Rzeczpospolita Ludowa :) A co do samej kroniki - moda kosmiczna rządzi! :D

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Różne"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.