Muzyka

Muzyka z „Przebudzenia Mocy” od dziś w sklepach [Update]

Dziś oficjalnie w sprzedaży pojawiła się muzyka z „Przebudzenia Mocy”. W Polsce dostępna jest w trzech wersjach.Pierwsza wersja to nowość na naszym rynku. Polskie wydanie ścieżki dźwiękowej. Kosztuje 42,99 PLN i składa się z jednej płyty CD.

Wersja z angielską okładką – „Star Wars: The Force Awakens” (Deluxe Edition) kosztuje 64,99 PLN. Prawdopodobnie zawartość jest dokładnie taka sama.

Trzecia wersja to wydanie „Star Wars: The Force Awakens” (Super Deluxe Edition) kosztująca 89,99 PLN.

Wszystkie wydania nie powinny się różnić zawartością muzyki, a jedynie dodatkami.

Update - wygląda na to, że wydanie Deluxe ma tylko dwie karty kolekcjonerskie i tekturową okładkę i na tym kończą się dodatki.

Studio Lucasfilm oraz reżyser wizjoner J.J. Abrams łączą siły, aby raz jeszcze zabrać nas do słynnej, odległej galaktyki. „Gwiezdne Wojny” wracają na wielki ekran VII częścią filmowej sagi –„Gwiezdne Wojny: Przebudzenie mocy”.

John Williams, pięciokrotnie nagradzany Oscarem legendarny kompozytor, wypełnia tę podróż muzyką, która w romantyczny sposób kontynuuje tradycję wielkiej muzyki „Gwiezdnych Wojen”.


Lista utworów:

01. Main Title and the Attack on the Jakku Village (6:25)
02. The Scavenger (3:39)
03. I Can Fly Anything (3:11)
04. Rey Meets BB-8 (1:31)
05. Follow Me (2:54)
06. Rey’s Theme (3:11)
07. The Falcon (3:32)
08. That Girl With The Staff (1:58)
09. The Rathtars! (4:05)
10. Finn’s Confession (2:08)
11. Maz’s Counsel (3:07)
12. The Starkiller (1:51)
13. Kylo Ren Arrives At The Battle (2:01)
14. The Abduction (2:25)
15. Han And Leia (4:41)
16. March of the Resistance (2:35)
17. Snoke (2:03)
18. On the Inside (2:05)
19. Torn Apart (4:19)
20. The Ways Of The Force (3:14)
21. Scherzo For X-Wings (2:32)
22. Farewell And The Trip (4:55)
23. The Jedi Steps And Finale (8:51)

Sumaryczny czas trwania: 77:08Ale to nie wszystko. Od listopada w naszych sklepach można też kupić album „John Williams Conducts Music From Star Wars”. Składa się on z dwóch płyt i kosztuje 46,99 PLN. Zawiera on muzykę nie tylko z „Gwiezdnych Wojen”.

2-godzinna kosmiczna podróż muzyczna! Boston Pops Orchestra pod dyrekcją Johna Williamsa! W 2005 roku American Film Institute przyznał muzyce do filmu Gwiezdne Wojny tytuł najsłynniejszej muzyki w historii amerykańskiego kina.

W 2004 roku dzieło to zostało wpisane przez Bibliotekę Kongresu do National Recording Registry (Narodowego Rejestru Nagraniowego) jako znacząca zarówno pod względem kulturowym, jak i historycznym oraz estetycznym. Zrealizowana przez Johna Williamsa z zespołem Boston Pops w okresie pomiędzy 1980 a 1983 pierwsza płyta CD zawiera efektowny wybór muzyki z oryginalnej trylogii Wojen Gwiezdnych, oraz fragmenty z muzyki do filmu "E.T." i suitę ze ścieżki dźwiękowej do filmu "Bliskie spotkania trzeciego stopnia". Na drugiej płycie znajduje się muzyka z filmów "Obcy", Gwiezdna Wędrówka - „Star Trek” oraz Gwiazda bojowa Galaktyka - „Battlestar Galactica”, po czym wracamy do naszego układu słonecznego dzięki Planetom Holsta.

Tracklista:

CD 1
1. Star Wars Main Title
2. Star Wars Princess Leia
3. The Empire Strikes Back The Asteroid Field
4. The Empire Strikes Back The Imperial March
5. The Empire Strikes Back Yoda s Theme
6. Return Of The Jedi Jabba the Hutt
7. Return Of The Jedi Luke and Leia Theme
8. Return Of The Jedi Parade of the Ewoks
9. Return Of The Jedi The Forest Battle
10. Close Encounters of the Third Kind Suite
11. E.T. Adventures on Earth
12. E.T. Flying Theme

CD 2
1. 2001: A Space Odyssey (R. Strauss Also sprach Zarathustra Introduction)
2. Alien Closing Title
3. Battlestar Galactica Main Title
4. Star Trek (Motion Picture) Main Title
5. Star Trek (TV Show) Main Theme
6. Twilight Zone Theme and Variations
7. Holst: The Planets Mars
8. Holst: The Planets Venus
9. Holst: The Planets Mercury
10. Holst: The Planets Jupiter
11. Holst: The Planets Saturn
12. Holst: The Planets Uranus
13. Holst: The Planets NeptuneTagi: Epizod VII: Przebudzenie Mocy (780) John Williams (349)

Komentarze (23)

Zakupiłem polskie wydanie i jest naprawdę dobrze zrobione. Przesluchalem juz kilkanaście razy i coraz bardziej mi się podoba szczególnie utworów Attack on the Jakku Village

Czy ktoś może już potwierdzić, że wszystkie trzy edycje płyty nie różnią się zawartością muzyczną a jedynie tekturą?

Mistrz Seller - ci, którzy tego filmu nie uznają za marny. Czyli większość.

Zgadzam się, że brakuje takiego Duel of Fates czy Asteroid Fields, ale poza tym sam soundtrack słucha się bardzo przyjemnie. Dwa, które jak na razie bym ocenił najlepiej to Scavenger i Starkiller. Do Torn Apart ciężko się przekonać bo choć dobry to niesie ze sobą sporą dawkę smutnych emocji.

Jedyny nowy motyw, który został mi w głowie po obejrzeniu filmu to ten z "The Jedi Steps And Finale" - klimatem kojarzył mi się trochę ze ścieżką dźwiękową z KotORa. Większość muzyki nawiązywała niestety do starych motywów (najwięcej do "The Force Theme") i nie znalazłem w niej czegoś co byłoby dla TFA jak "Duel of the Fates" dla Epizodu I, albo "Across the Stars" dla Epizodu II :(. Jeżeli też Wam się wydaje, że gdzieś już słyszeliście początek "Finn`s Confession" z nowego soundtracka - posłuchajcie sobie "The High Council Meeting and Qui-Gon`s Funeral" ze ścieżki do Epizodu I...

Niestety. Również przyznaję, że po pierwszym seansie żaden z motywów nie utkwił mi w pamięci.

Tak the scavenger świetne :D

Wspaniała muzyka, mnóstwo świetnych i zapadających w pamięć tematów! :)

To nieprawda, że Williams bazuje w swojej muzyce do Ep.7 na znanych wcześniej motywach. Jest wręcz przeciwnie i może dlatego niektórzy słuchacze są rozczarowani. Brak rozpoznawalnych melodii utrudnia odbiór muzyki, bo nowe trzeba najpierw nieco "oswoić" (słynna teoria inżyniera. Mamonia na temat umysłów ścisłych ;)) Nowe motywy, szczególnie Rey i Kylo Rena, są naprawdę świetne i mocno wgryzły się w moją pamięć. Poza tym pamiętajmy, że muzyka filmowa ma pełnić przede wszystkim funkcję ilustracyjną i przystawiwszy takie kryterium do najnowszego soundtracku Willimasa, można go uznać za naprawdę wybitny. Generalnie, film nie jest zbyt głęboki emocjonalnie i w kilku przypadkach to właśnie muzyka ratuje napięcie emocjonalne poszczególnych scen. Będę się teraz powtarzał: motyw Rey jest motywem wiodącym w filmie, on ten film naprawdę pięknie definiuje muzycznie. Natomiast motyw Kylo Rena może stać się zaczynem wątku rycerzy Ren w kolejnych epizodach - ma naprawdę wielki potencjał.

Zgadzam się z przedmówcami - motyw Rey jest świetny!

A kto chciałby muzykę z tak marnego filmu?

The Scavenger weszło mi w pamięć :)

Na tym filmie była muzyka?

Kontaktowałem się z Empikiem i oni sami nadal nie wiedzą, czym różnią się edycje Special Edition i Deluxe Special Edition. Wydawca nie chciał udzielić tej informacji przed 18. grudnia, dopiero dzisiaj mają się z nim kontaktować i być może dowiemy się czegoś więcej. Oczywiście dam znać, gdy tylko podzielą się tą informacją.

...dokładnie...muzyki SW slucham notorycznie... Ale obawiał się że jedyny najlepszy motyw...który mi zapadnie w pamięci...to ten z trailerze...hm..szkoda...może sir.Williams już się wypalił w tym zakresie...

Nuciłem motyw Rey po wyjściu z kina. Motyw Kylo Rena również robi wrażenie. Soundtrack jest naprawdę ok.

Soundtrack wypadł rzeczywiście słabo. Mimo mojego braku sympatii dla Prequeli, muszę powiedzieć że Across The Stars z Ataku Klonów bezwiednie to nuciłem. Teraz po nocnym seansie zapadł mi tylko motyw towarzyszący Rey, i to tylko dlatego ze wydał mi się bardzo inspirowany Ennio Morriccone.

Ostatni utwór jest piękny, "Scherzo for X-Wings" też świetne, a reszta niezła ale raczej w pamięć nie zapada, wieczorem przekonam się jak to brzmi z filmem. :)

Czy wiadomo czym różnią się te wszystkie wydania?

No właśnie też jestem trochę zawiedziony bo do OST z Mrocznego Widma to się nie umywa, zresztą przed chwilą skończyłem słuchać całość i nie ma tam żadnego motywu, który by się wybijał i mocno wyróżniał na tle innych, jednakże myślę, że po przesłuchaniu całości kilkanaście razy coś mi w ucho wpadnie

Niestety słabo.. po filmie żadnego motywu nie pamietałem (poza tymi z OT). nic się szczególnie nie wyróżnia...

Kupię, do kolekcji z pozostałymi. Ale abym nucił coś z TFA po wyjściu z kina, to nie powiem...

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Muzyka"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.