TWÓJ KOKPIT
0

Ostatni Jedi

Pierwsze informacje o fabule

2015-12-25 17:02:28 StarWarsLeaks

W zeszły piątek odbyła się premiera Epizodu 7 Gwiezdnych Wojen. Najnowsza odsłona Sagi - Przebudzenie Mocy zebrało pozytywne opinie i pozostawiła wiele niewyjaśnionych wątków. Premiera Epizodu VIII odbędzie się za półtorej roku. Zdjęcia do nowej odsłony Sagi rozpoczną się już w styczniu. Scenariusz jest już gotowy.
W sieci pojawiły się pierwsze informacje na temat fabuły filmu, które podobno pochodzą z jednej z wersji scenariusza do Epizodu 8.
(Spoiler):
-Rey nie jest córką Luke`a. Dziewczyna jest w jakiś sposób powiązana z Obi-Wanem. Zanim Luke udał się na wygnanie starał się ją wytropić.
-W tytule filmu na pewno pojawi się słowo Dark (Ciemność). Głównym tematem przewodnim filmu ma być szeroko rozumiany mrok.
-poznamy prawdziwą tożsamość Snoke`a. Rey to jedyna uczennica z akademii Jedi Luke`a, która nie przeszła na Ciemną Stronę. Jak na razie nie wiadomo dlaczego. Snoke był w stanie przeciągnąć 10-20 Jedi. Wszyscy byli przez niego szkoleni do czasu wydarzeń z E8. Kylo Ren był jedynym uczniem, który mógł wyruszyć do działań w prawdziwym świecie, ponieważ Snoke liczył, że to przyczyni się do złamania Lei.
-Kylo jest po Ciemnej Stronie mocy przez 5 lat.
-Leia nie zginie w E8, za to na pewno straci kończynę.
-Luke większość czasu ekranowego spędzi na rozmowie o tym co poszło nie tak w czasie szkolenia przez niego nowego pokolenia rycerzy Jedi. Będzie twierdzić, że nie jest w stanie wyszkolić prawidłowo Rey, przez co dziewczyna zniknie i będzie starała się odnaleźć Kylo Rena na własną rękę. W czasie finałowej sceny Rey przegra pojedynek z Kylo, który będzie już w pełni wyszkolony przez Snoke`a. Zanim Ben zada ostateczny cios Rey, pojawi się Luke, włączy swój miecz świetlny, wypowie kultowe zdanie (prawdopodobnie „I am Your father” do Rey, co by wskazywało na celowe ukrywanie ich relacji przez cały epizod) i skończy się film
-Obi-Wan jest bardzo dalekim krewnym Rey. Jej rodzina nie miała z nim żadnego bezpośredniego kontaktu. Rey została zesłana na Jakku, ponieważ jej brat (10 lat starszy od niej) przeszedł na Ciemną Stronę, a jej rodzina nie chciała aby spotkał ją ten sam los. Rey nie jest jej prawdziwym imieniem, które prawdopodobnie poznamy w nadchodzącym epizodzie. Jej rodzina znienawidziła Luke`a za to, że zrujnował życie ich syna. Za to Leia za nic nie obwinia swojego brata po przejściu Bena na Ciemną Stronę.
-Rey dorastała wśród rodziny a nie w akademii Jedi, za to jej trening był tylko częściowy, nie miała stać się pełnoprawnym Rycerzem Jedi.
-Darth Vader w ogóle ma się nie pojawić w E8 pod żadną postacią. Maska i hełm zostaną zniszczone. Nastąpi to w scenie w której Kylo Ren uświadamia sobie, że w końcu nauczył się tajników Ciemnej Strony. Wtedy Ren spyta się swojego dziadka czy jest z niego dumny. Oczywiście nie uzyska odpowiedzi. Wtedy w gniewie zniszczy szczątki Dartha Vadera.
-Wizja Rey z Epizodu 7 nie jest prawdziwą, taką jaka miał Anakin w Epizodach 2-3 czy Luke w Epizodzie 5. Nie są to prawdziwe retrospekcje. Podobno są to sfałszowane wspomnienia umieszczone do jej umysłu jeszcze przed Epizodem 7 przez Snoke`a, aby zachęcić dziewczynę do Ciemnej Strony Mocy. Prawdopodobnie chodzi o sceny z Kylo Renem i Rycerzami, którzy zabijają pozostałych uczniów Jedi w akademii Luke`a.
-Luke nie wie jak dobrze wyszkolić nowe pokolenie Jedi. Podstawowe szkolenie udzielił mu Obi-Wan i Yoda. Żaden nie był mu w stanie poświęcić wystarczająco wiele czasu ile powinien, na przykład jak w przypadku Jedi szkolonych przed wojnami klonów w czasach starej republiki. Cała wiedza Luke`a w dużej mierze opiera się na tym czego pobieżnie nauczyli go dwaj Mistrzowie oraz przez własne doświadczenia. Dawni Jedi byli odbierani własnym rodzinom ale Luke nie wie, że była to ogólno przyjęta norma. To dlatego znaczna większość jego uczniów dała się uwieść Ciemnej Stronie.
-Po śmierci Dartha Vadera, Luke rozpoczął poszukiwania potencjalnych Jedi. Jego idea szkolenia polegała na tym, że każdego uczenia szkolił tak samo, bez indywidualnego podejścia do każdego, przez co uważał, że ograniczy to przejścia na Ciemną Stronę. Co ciekawe, nie odciągał ich całkowicie od własnych rodzin (widzieliśmy reakcje Anakina na śmierć własnej matki), tylko starał się im udostępniać jak najczęstszy kontakt z najbliższymi. Każdego dnia uczniowie byli szkoleni, ale nie zostali całkowicie odsunięci od swoich rodzin. Kontakt nie był umożliwiony codziennie. Rodziny mieszkały blisko akademii Jedi.
-braki w wiedzy i szkoleniu Luke`a doprowadziły do upadku jego akademii. Oczywiście, w legendach EU wielu Jedi dało się zwieść Ciemnej Stronie, jednak nigdy nie występowało to na tak wielką skalę. Jest to bezprecedensowa sytuacja. Luke zdaje sobie sprawę z własnej ogromnej porażki, więc dlatego pamięć Rey została wymazana. Jej rodzina nie mogła znieść jej widoku, ponieważ widzieli w niej czyste zło, które urzeczywistniło się po przejściu jej brata na Ciemną Stronę. Wszyscy boją się Jedi. Rodzina obawia się Rey i tego kim potencjalnie mogłaby się stać.
(Koniec Spoilera)
TAGI: Epizod VIII: Ostatni Jedi (524)

KOMENTARZE (55)

 • Power of the Light Side2015-12-28 15:40:19

  Poznamy prawdziwą tożsamość Snoke`a. Mam nadzieję, że będzie to Darth Plagueis.

 • Prorok772015-12-26 10:33:48

  Wy to jednak macie problemy ludzie :) powiem jak Han do Fina "wyluzuj"cie :P 7 część jeszcze dobrze się nie rozgościła w kinach, a Wy już walczycie o 8 :)

 • Hagan2015-12-26 09:24:16

  Nie należy ufać zbyt wczesnym Spoilerom. Już kiedyś dowiadywaliśmy się że postać Andy`ego Serkisa nazywa się Opuchi, a okazało się że Snoke.

 • saborcat_162015-12-25 23:52:35

  Pomijając fakt że zmieszczone powyżej spojlery za nic nie są logiczne. Jeśli Luke nie jest ojcem Rey to po jakiego grzyba wypowiada kwestie „I am Your father” ? No ale zmniejsza z tym. Fakt że ciemna strona będzie dominować w ep VIII jest w sumie oczywisty, to że Kaylo Ren ukończy trening i dojdzie do jakieś pojedynku (jasnej z ciemną stroną) i nawet wygranej ciemnej strony. Ogólnie po ep Vii spodziewam się że ep VIII będzie bardzo podobny po Imperium kontratakuje. Przede wszystkim licze że rozwiną bardziej wątki g.Huxa, Kaylo Rena, Snoke'a i Phasmy na Rey , Finna, Luka i Poe przyjdzie czas w ostatniej części (IX).

 • begotten2015-12-25 22:43:29

  Pamiętacie jak w sumie nie tak dawno chodziły ploty, że Driver gra pilota Rebelii, który przechodzi na ciemną stronę? A wszystko to się wzięło ze zdjęcia z planu filmowego, na którym było widać Oscara, z daleka przypominającego Adama. Przez te dwa lata narośnie tyle różnych plotek, przypuszczeń, najróżniejszych teorii, że te rzekome spoilery jeszcze kilkanaście razy zostaną przekręcone o 180 stopni.

 • Darth Starkiller2015-12-25 22:41:17

  @Payback
  Miał też dużo bardziej emocjonujących przygód. Na ten moment nie wiemy co robił między Ep. VI a VII. Może szukał źródeł wiedzy; może brał udział w jakiejś wojnie; a może po prostu starał się kontynuować to, czego się nauczył już w ramach nowego Zakonu Jedi? Za mało jest informacji, aby jednoznacznie stwierdzić, czy Luke jest dobrze przedstawiony (czy tam będzie, jak mówimy o Epizodzie VIII). W tej chwili natomiast na podstawie informacji, które mamy, mogę stwierdzić, iż jego sylwetka jako człowieka o przymiotach, które opisałem w poniższych wpisach, jest realistyczna.

 • Payback2015-12-25 22:36:47

  Przypominam wszystkim, którzy uważają, że Luke byl zbyt "przypakowany" jak tworzyl Akademie w EU, ze zanim się do tego zabrał spedził kilka lat w pogoni za starymi archiwami,mistrzami, holokronami i reliktami, które miałby go tego nauczyc... I znalazl naprawde wiele informacji, a co najwazniejsze - zdolną "bibliotekarkę" do analizy.

 • Shedao Shai2015-12-25 22:36:03

  Ale głupoty.

 • Darth Starkiller2015-12-25 22:32:37

  @Dafthar
  Dokładnie. Te rzekome spoilery to właściwie kilka myślników zawierających informacje, które mogą być prawdziwe, mogą być nieprawdziwe, a jak już teraz możemy zauważyć są po prostu wewnętrznie sprzeczne.
  Parsknę śmiechem jak zobaczę po premierze Epizodu VIII komentarze pełne żalu, że Rey jest Skywalkerem, a Luke jest słabiakiem. Mnie również podoba się koncepcja Luke`a, który chce odtworzyć Zakon Jedi, ale który jednocześnie musi się ciągle zmagać z brakami w treningu Jedi, którego nie mógł przejść w takim stopniu jak Obi-Wan Kenobi czy chociażby Anakin Skywalker. To sprawia, że postać staje się bardziej realistyczna i nie ma się tego wrażenia, że Luke nie wiedzieć skąd posiadł wiedzę, potęgę i umiejętności jakie mieli najwięksi Jedi w obrębie Zakonu.

 • Dafthar2015-12-25 22:26:13

  Szczerze mówiąc nie robi mi to różnicy, czy Rey to Skywalker czy nie. Jak znam życie to teraz wszyscy chcą Rey Skywalker, a po premierze będzie płacz z tego powodu "no bo to kalka ep. V!". Jedno jest pewne: powyższe spoilery to taki mętlik, że nie mają prawa być rzeczywiste. Co mnie bardzo cieszy to to, że Luke nareszcie nie jest postacią rodem z Drabon Balla, tylko Jedi zmagającym się i z przyszłością (zbudowanie nowego Zakonu) i z przeszłością (krótki i powierzchowny trening nie dał mu wystarczających umiejętności, by samemu dać radę).

 • Darth Starkiller2015-12-25 22:24:02

  @Darth Simon
  Chodzi o tę wypowiedź?: The core films "focus on the Skywalker family saga," says Lucasfilm president. z http://www.hollywoodreporter.com/heat-vision/star-wars-force-awakens-kathleen-828680
  Dalej jest fragment o ciągnięciu do przodu historię znaną z poprzednich Epizodów (to nie powinno dziwić) i tym samym historii Skywalkerów (to tym bardziej nie powinno dziwić). Fakt, że Trylogia Sequeli będzie skupiona na rodzie Skywalkerów nie oznacza, że te filmy będą traktować tylko i wyłącznie o tej konkretnej rodzinie. Trudno też byłoby odrzucić na bok kwestie już teraz znane, tj. Leia Solo (córka Anakina Skywalkera) jest przywódczynią Ruchu Oporu; Kylo Ren (syn Lei Solo) jest przywódcą Zakonu Rycerzy Ren; Luke Skywalker (syn Anakina Skywalkera) jest żyjącym na dobrowolnym wygnaniu mistrzem Jedi, byłym przywódcą Zakonu.
  Nie da się w takim układzie pominąć wątku Skywalkerów. Nie widziałem natomiast tak bardzo skoncentrowania historii na tejże rodzinie w TFA jaką widziałem w Epizodach I-III. Nie uznaję zatem tego co już pokazano w TFA jako specjalny rodzaj koncentrowania fabuły na rodzie Skywalkerów, bo to jest rzecz wiadoma i osobiście mi się podoba. Nie chciałbym natomiast krążenia wokół jednego Skywalkera jak było w Epizodach I-III, bo taka była w tychże Epizodach specyfika i pomysł. Trylogia Sequeli może pokazać bardzo fajnie inne postacie nie wyłączając ważnej roli, jaką mają do spełnienia Skywalkerowie. Coś jak Oryginalna Trylogia. :)
  Antologia ma być skoncentrowana natomiast na postaciach innych niż te "z głównej linii", co uważam za świetny pomysł. Będzie zachowana równowaga, bez wymuszanego odejmowania Skywalkerów z fabuły (którzy chcąc nie chcąc już są głównymi bohaterami uniwersum z roku 34 ABY wedle Nowego Kanonu) czy bez zbędnego dodawania nowych postaci z historią obejmującą większy procent czasu trwania filmu.

  @zeffir
  Patrz wyżej i uspokój się. Nigdzie nie napisałem o porzucaniu historii rodu Skywalkerów czy nie chwaliłem pomysłu więzów krwi pomiędzy Rey a Obi-Wanem. Nie sprawiaj wrażenie człowieka niezrównoważonego, który widzi wzbogaconą rzeczywistość, do której dokłada krzyk wypisywany majuskułami.
  Z tego bełkotu pod koniec Twego jakże nacechowanego emocjami posta wydedukowałem, że chcesz Rey jako córkę Skywalkera. Zaskoczę Cię, bo ja także uważam tę teorię za najbardziej prawdopodobną i "kompatybilną" z wydarzeniami z "Przebudzenia Mocy".

 • Jolly_Roger2015-12-25 22:22:53

  No dobra - jak można napisać "za PÓŁTOREJ roku"? W jakim to języku?

 • zeffir2015-12-25 22:12:05

  @Darth Starkiller

  Człowieku no błagam Cię. "Kennedy wprowadziła rozróżnienie między filmami z cyklu "Saga" a filmami z cyklu "Anthology". Filmy z sagi skupią się na sadze rodu Skywalkerów, wyjaśniła. Będzie to ciąg dalszy historii z poprzednich filmów. "Przebudzenie Mocy" kontynuuje wątki z "Powrotu Jedi", to ciąg dalszy tej pokoleniowej historii. Filmy z antologii z kolei dadzą nam szansę na zgłębienie nowych postaci, nowych wątków i nowych gatunków."
  A odnośząc się do twojej reakcji na moj post - tobie rozumiem nie przeszkadza jakaś bzdura o obi wanie i porzucenie wątku Skywalkerów? Tak bardzo chce innowacji w sadze ktorej niektorzy tak idiotycznie pragną? EPIZODY MAJĄ BYĆ O SKYWALKERACH A TO MA YĆ CÓRKA LUKEA! Wszystkie inne warianty z tym ze nie jest nią - to po prostu bullshit

 • Darth Starkiller2015-12-25 22:05:02

  @zeffir
  "Filmy miały być o rodzinie Skywalkerów."
  Hmm? Z tego co wiem nikt nigdy nie powiedział, że wszystkie filmy będą o rodzie Skywalkerów. Prawdą jest, że Epizody I-VI były kolejno o Anakinie i Luke`u, ale to było uzasadnione (najpierw powstała Oryginalna Trylogia, a potem Trylogia Prequeli) i poukładało, wyjaśniło wiele informacji.
  Z tego co wiem nikt nigdy nie powiedział, że każdy bez wyjątku Epizod będzie traktował głównie o Skywalkerach. Pobocznie tak, wszak już teraz wiemy, iż matką Kylo Rena jest Leia, córka Anakina Skywalkera jakby nie było. Nie przypominam sobie jednak żadnej informacji mówiącej o tym, że kolejne Epizody będą o rodzie Skywalkerów.

 • Darth Simon2015-12-25 22:02:49

  Dafthar tak powiedziała Kathlen Kennedy

 • Dafthar2015-12-25 21:59:08

  "Filmy miały być o rodzinie Skywalkerów"
  Kto tak powiedział??

 • zeffir2015-12-25 21:54:16

  Jeśli ona nie będzie córką Luke`a to ja osobiście w głębi siebie nie uznaje nowej trylogii. Filmy miały być o rodzinie Skywalkerów. Jakie w ogole powiązanie z Obi - Wanem? Nie podoba mi się. Panowie z forum, pocieszcie mnie ze jest szansa na to ze to będzie kolejny Skywalker.

 • Darth Starkiller2015-12-25 21:15:56

  @Qel Asim
  1) Miał jednak alternatywę w postaci Lei. Sam Yoda nie krył się z myślą, że Luke nie jest jedyną nadzieją dla Galaktyki z racji posiadania wrażliwej na Moc siostry. Vader swoim działaniem mógł co najwyżej przeciągnąć Luke`a na Ciemną Stronę, ale jako ucznia Darth Sidiousa. Inną alternatywą była śmierć Luke`a, który mógłby zaatakować Imperatora i przegrać (nie czarujmy się, nie miałby szans), czyli w efekcie zginąć.
  Nie mówię, że Vader nie chciał przeciągnąć swojego syna, bo chciał to zrobić. Chciałbym jednak wziąć pod uwagę kwestię posiadania alternatywy oraz kwestię różnych scenariuszy, który mogłyby wystąpić po momencie odcięcia ręki Vaderowi przez Luke`a.
  2) O tym mówię. Był na tyle silny, aby obronić się przed zakusami Ciemnej Strony. Nie dał się ponieść emocjom, a także wspomnianym przeze mnie wpływom dwóch potężnych Sithów będących niedaleko.
  3) Heh, także nie nazwałbym go Mrocznym Jedi. W pojedynku z Vaderem coś w nim pękło, to prawda, ale nie dał się całkowicie omotać Ciemnej Stronie. Taka determinacja to domena mistrzów, patrz Mace Windu i założenia jego techniki o nazwie Vaapad.

 • Qel Asim2015-12-25 21:05:53

  Darth Starkiller

  Luke pokonał Vadera z kilku podstawowych powodów...
  1) Vader chciał rządzić galaktyką razem z synem, a nie Palpatinem - toteż raczej nie miał zbytniego zamiaru zabić Luke`a. Bardziej zależało mu na przeciągnięciu go na Ciemną Stronę.
  2) Luke poddał się na księżycu Endora z upartym i mocnym przedzałożeniem że Vader wciąż jest dobry i Imperator nigdy nim (Luke`iem) nie zawładnie tak jak ojcem. Determinacja i zawziętość czyni cuda :D
  3) To że nigdy nie poznał literalnie kodeksów Jedi i Stihów o dziwo pomogło mu w pełni skorzystać z Mocy pod wpływem silnych, niekontrolowanych emocji. Trudno tu mówić o używaniu stricte Ciemnej Strony, tzn. użył jej ale niejako w sposób nieprzemyślany, a nie z premedytacją - takie swoiste działanie w afekcie :) Trudno o nim mówić jako o Ciemnym Jedi bo w (póki co) najważniejszym pojedynku w życiu użył Ciemnej Strony.

 • Darth Starkiller2015-12-25 20:54:23

  @Qel Asim
  Zgadzam się. Luke miał ogromny wrodzony talent, ale jego szkolenie było zbyt ekspresowe, aby mógł w pełni zrozumieć nauki Jedi. To prawda, że został wyszkolony na tyle, na ile mógł być przez Obi-Wana Kenobiego i Yodę, oraz że to przyniosło pozytywny efekt w postaci silnego wojownika. Nie miał natomiast takiego doświadczenia jak Rycerze dawnej Republiki, prowadzeni od małego, będący padawanami, aż w końcu prowadzący na podstawie zdobytej wiedzy swoich własnych uczniów.
  Mnie też nie dziwi akurat klęska Luke`a jako nauczyciela, albo więcej: jako przywódcy nowego Zakonu (chociaż wtedy nikogo lepszego nie było).

  Expanded Universe momentami przesadzał robiąc z Luke`a potężnego tytana, ale właściwie... Darth Vader został przez Luke`a pokonany, a Luke miał mniej doświadczenia i umiejętności niż Obi-Wan w Epizodzie III podczas walki z Anakinem (już zwróconemu ku Ciemnej Stronie). Mimo to pokonał swojego ojca w miarę szybko (pomińmy kwestię wpływu Ciemnej Strony na działanie i siłę Luke`a).
  Do czego zmierzam, otóż tutaj bym bronił Expanded Universe. Luke był potężny, ale jaki miał być? Słaby? Ten, który pokonał Lorda Vadera i oparł się zakusom Ciemnej Strony będąc w pobliżu dwóch potężnych Sithów i będąc w stanie wzburzenia emocjonalnego? :P

 • Darth Simon2015-12-25 20:46:40

  Qel Asim
  U mnie to akurat odwrotnie Luke z Hanem to moje ulubione postacie z uniwersum SW

 • sirxobo2015-12-25 20:45:17

  Szkoda komentować. Pierwsza informacja: Luke na pewno nie jest ojcem Rey. Parę podpunktów niżej: Luke ratuje Rey i mówi jej że jest jej ojcem.

  Fanfiction, ale i tak przeczytałem żądny jakichkolwiek nowości :)

 • Qel Asim2015-12-25 20:44:18

  Darth Simon
  "Luke złym nauczycielem , słabo. Nie trzyma się kupy"

  Akurat to że Luke jest kiepskim nauczycielem jest dla mnie wybitnie wiarygodne :D Niewiarygodne z kolei (oczywiście wg mnie) jest pokazywanie go jako potężnego Jedi, co już się dokonało w wypowiedzi Snoke`a z EVII. Bazując tylko na filmach i ich nowelizacjach, Luke to dla mnie najsłabszy Jedi ever, choć z wrodzonym potencjałem

 • Kwarc2015-12-25 20:35:00

  Luke ojcem Bena? Że niby incest z Leią? Nie no... śmierdzi fejkiem na kilometr, albo i dwa...

 • Darth Simon2015-12-25 20:27:20

  Nie ma co się napalać że to prawda. ale jakby to było prawdą, najgorszy epizod. Rey dalekim krewnym Obi-Wana. Przecież widać było że moc jest w niej silna, bardzo silna. Luke złym nauczycielem , słabo. Nie trzyma się kupy

 • begotten2015-12-25 20:13:24

  Częściowo nie trzyma się to kupy. Częściowo każdy z nas może napisać takie rewelacje w oparciu o TFA i wszystkie dotychczasowe informacje na jego temat. Wyjaśnienie pewnych nieścisłości odnośnie Rey byłoby miłe, tj. jej umiejętności władania mocą. Ale z tym Kenobim? Jakieś to...no nie wiem. Wydawało mi się, że skoro Maz mówi że miecz/moc wzywa Rey to w takim razie Luke jest jej ojcem. A odnośnie retrospekcji, zdawało mi się że ktoś wspominał o tym jako o futurospekcjach.

 • Mister S.2015-12-25 20:05:35

  Pomysł ze początek spoilera zdewastowaniem maski Vadera zmieniłbym na:
  -Jesteś ze mnie dumny
  -Nie... (trochę zmieniony głos Christensena

  I dalej zdewastowanie hełmu
  koniec spoilera. Z tego byłbym zadowolony.

 • Nestor2015-12-25 19:53:24

  Szmery bajery i wygłupy. Rey musi byc córką Luke`a, bo inaczej wysyłam Igera w kosmos, jako gościa który na ten lincz SW pozwolił.

 • Darth Starkiller2015-12-25 19:42:24

  @DARTH VADER
  Nie ukrywam, że również tak to zrozumiałem (Luke ukrywający przed Rey prawdę; koniec filmu po pojedynku), ale oceniam te spoilery tak jak są napisane, bez wzbogacania treści poszczególnych myślników.

 • DARTH VADER2015-12-25 19:40:38

  Darth Starkiller - jesli spoilery okaza sie prawda to pewnie przez caly film Luke o tym nie wspomni :) beda podejrzenia o rodzinie Rey :) az w koncu Luke pod koniec nie wytrzyma i powie co i jak ;)
  A druga kwestia to raczej chodzi o to ze Kylo wygra pojedynek i przed zabiciem Rey wparuje Luke i uratuje coreczke ;)

 • Darth Starkiller2015-12-25 19:38:09

  Coś mnie podkusiło, żeby sobie podejrzeć wiadomość oznaczoną jako "spoiler". Po przeczytaniu wszystkiego mogę powiedzieć, że wiele z tych rzekomych "spoilerów" już nie tyle brzmi naiwnie, ale wzajemnie się wyklucza:
  początek spoilera
  - skoro Luke nie jest ojcem Rey, to czemu mówi, że jest jej ojcem?
  - Epizod przerwany w połowie pojedynku na miecze świetlne...? Zrozumiałbym gdyby był to serial i tak kończyłby się jeden z odcinków, ale tego typu rzeczy w żadnym z Epizodów się nie zdarzały
  koniec spoilera
  Pożyjemy, zobaczymy. W sumie dość szybko po premierze "Przebudzenia Mocy" ruszyła karuzela z rzekomymi spoilerami z Epizodu VIII. :P Spodziewałem się, że zacznie się nieco później, tj. po Nowym Roku.

 • Snoke2015-12-25 19:36:36

  Mam nadzieję, że będzie Vader i Anakin.

 • DARTH VADER2015-12-25 19:21:00

  Spoilery spoilerami, jednak temat-źródło nagle zniknął....także zobaczymy ;)

 • Zbik02015-12-25 19:17:23

  Te spoilery to pewnie stek bzdur, ponieważ zdjęcia się jeszcze nie zaczęły, ale podobnie jak było w przypadku "Przebudzenia Mocy", pewne poszlaki mogą się potwierdzić. Myślę, że o fabule dowiemy się jak ostatnio, czyli mniej-więcej pół roku przed premierą. W maju było przecież wiadomo o wszystkim, choć początek spoilera zamiast miecza dostaliśmy mapę koniec spoilera
  http://star-wars.pl/News/19505,Kompletna_fabula_Epizodu_VII.html

 • Zakrza2015-12-25 18:58:07

  Patrząc na to jak utrzymywali tajemnice do E7 nie uwierzę, że jeszcze przed startem zdjęć wyciekło zakończenie.

 • Qel Asim2015-12-25 18:55:58

  Nie wiem jaką politykę przyjmnie reżyser EVIII, ale skoro Abrams jest producentem - to raczej będzie naciskał na to by wyciekające informacje sugerowały cokolwiek innego niż prawdę (tak jak np. z Finnem machającym lightsaberem). Być może Rey nie jest córką Luke`a ale może być i dopóki nie zobaczę kolejnej części, nie uwierzę żadnym spoilerom.

  Aha, no i tytuł ze słowe "darkness" - ktoś sobie robi jaja z ST Into Darkness :D Nawet jeśli tytuł będzie zawierał to słowo, to póki co to prawie na pewno zwykła beka z drugiego Star Treka Abramsa.
  I jeszcze jedno... Tworząc scenariusz TFA musieli naszkicować ogólne założenie fabularne całej trylogii, także część info (np. te na temat Snoke`a i pojedynku wygranego przez Kylo Rena) mogą być prawdziwe i wpisują się w schemat TESB, ale im bardzie drobiazgowe są te spoilery tym najprawdopodobniej są bardziej wyssane z palca.

  Aha, no i Ogór ma rację :D

 • Gracu9992015-12-25 18:45:17

  Wait do kogo Luke mowi ze jest czyimś ojcem... Jedno wyklucza drugie bez sensu...

 • darth_numbers2015-12-25 18:36:14

  O rany niechcący przeczytałem komentarze. A więc Rey może nie być córką Luke`a... Smutne ale z fabularnego punktu widzenia BARDZO rozsądne. Moja aktywność ograniczy się do działu forum BEZ SPOILERÓW. I jak zawsze apeluję: chcesz mieć fun z filmu? Nie czytaj plotek i spoilerów. Do zobaczenia w maju 2017! MTFBWY.

 • Mister S.2015-12-25 18:13:41

  Ale te spoilery pojawiły się zbyt szybko. Dopiero co ukończyli scenariusz, a widział go zapewne Abrams, Kasdan i Johnson. Za wcześnie.

 • Darth Zabrak2015-12-25 18:12:01

  No i znowu się zaczyna, ciekawe ile z tego to prawda.

 • Nadiru Radena2015-12-25 18:10:16

  PS. Dobry jestem, 3 razy w jednym komentarzu napisałem "poza tym" :P

 • Nadiru Radena2015-12-25 18:09:14

  Są spoilery i są spoilery, to oczywiste. Poza tym, zauważ, że zalinkowałem pełen opis fabuły, nie jakieś fragmenty, urywki czy pojedyncze informacje. Poza tym, liczy się też źródło. Polecam MakingStarWars :)

  A tak poza tym, to premiera Epizodu VIII jest 26 maja 2017 roku, czyli nie za dwa lata, a niecałe półtora :) Przypomnę przy tej okazji, że pełną fabułę "Zemsty Sithów" przechwycono właśnie 1,5 roku przed premierą filmu. Tak więc nie, wcale nie jest za wcześnie, by już zaczęły się pojawiać wiarygodne spoilery.

 • Mister S.2015-12-25 18:03:37

  Nadiru radena>> Patrzę na Twój komentarz i pękam ze śmiechu. Rok temu wciskano nam bajeczki o tym, że Kylo Ren to najlepszy pilot Ruchu Oporu Rebelii, który odnalazł hełm Vadera, który powiedział mu by poszedł do pana zwanego Opuchim i stał się tym złym i zbudował miecz świetlny a następnie polował na Jedi.

  Do Epizodu VIII zostało prawie dwa lata, więc tych spoilerów nie należy brać na poważnie :).

 • Nadiru Radena2015-12-25 17:47:33

  Patrzę na Wasze komentarze i pękam ze śmiechu. Naprawdę nie pamiętajcie już, że fabułę Epizodu VII poznaliśmy już w maju tego roku...? Wszyscy się wtedy nabijali, że to nieprawda, że wymysł fanów, wierutna bzdura itp. I to się teraz śmieje? Ja :P A na dowód, o, proszę:
  http://makingstarwars.net/2015/05/a-compiled-synopsis-of-star-wars-the-force-awakens/

  Oczywiście są różnice, m.in. zamiast miecza jest mapa, Ruch Ooporu nie ma własnej superbroni, nazwy są oczywiście inne, ale cała reszta w 100% się zgadza. Ale, ale - to, co się nie zgadza może być częścią starszej wersji scenariusza i być oparte m.in. na nagranych już scenach do filmu. Przykładowo fragment, gdzie Maz daje miecz Lei. Tą scenę widzimy w trailerze, ale w samym filmie już jej nie ma, bo gdzieś w postprodukcji J.J. uznał, że nie jest mu potrzebna... Tak więc, jak widzicie, spoilery bywają bardzo, ale to bardzo prawdziwe :)

 • Mister S.2015-12-25 17:44:15

  Za wcześnie, by spodziewać się prawdziwych spoilerów. Film miałby zakończyć się w połowie pojedynku? :P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P

 • Luke S2015-12-25 17:30:20

  TESB 2? XD

 • Bazy2015-12-25 17:29:38

  Ogór ma rację, przecież jedno z drugim się wyklucza :D

 • vonpiter2015-12-25 17:27:05

  jak Rey może być uczennicą z akademii Luke`a skoro od Hana dowiaduje się o istnieniu mocy, i że Luke to nie mit?
  darth_sowa ma rację. To jakieś fanaberie są.
  Choć z drugiej strony, patrząc na nieścisłości w "Przebudzeniu" to wszystkiego można się spodziewać

 • ogór2015-12-25 17:25:15

  Po co Luke miałby wypowiedzieć "I am your father" skoro nie jest ojcem ani Bena ani Rey w takim razie? :P

 • Vintress2015-12-25 17:24:14

  Rey daleką krewną Obi-wana? Nawet byłoby ciekawie, chociaż to na pewno jakieś plotki.

 • Michalomatek2015-12-25 17:16:52

  Fajnie, tajemniczo, ale liczę w E8 przede wszystkim na powrót Lando.

 • darth_sowa2015-12-25 17:16:01

  Większość tych spoilerów jest bez sensu i wzajemnie się wyklucza. Albo to typowe wymysły fanów, albo ktoś z ekipy bawi się z fanami wypuszczając takie fanaberie.

 • Obi-Jan2015-12-25 17:15:26

  Uff! Mam nadzieję że to prawda bo nie chciałem żeby Rey okazała się córką Luke`a, aczkolwiek mogłaby nie być powiązana z nikim znanym. i mam na dzieje że to z Lukiem i Kylo - I am your father - nie jest prawdą!!!

 • Arasuum2015-12-25 17:14:16

  Here we go again...

 • DARTH VADER2015-12-25 17:03:01

  nie róbcie tego Fanom, niech Rey będzie córką Luke`a :)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..