Rebelianci

Plotki o "Rebels" #47

RóżnePrzez ostatni miesiąc, w związku z euforią związaną z "Przebudzeniem Mocy" było naprawdę mało rebelianckich wieści. Teraz jednak się to zmienia - zacznijmy od najważniejszej informacji, czyli dacie powrotu drugiej połowy sezonu. Tutaj niestety na razie nie ma w pełni oficjalnego potwierdzenia, ale wszystko wskazuje na to, że serial ponownie zobaczymy 20 stycznia. Tak można wywnioskować z zapowiedzi w Wielkiej Brytanii, gdzie "Rebelsi" powrócą 23 stycznia, czyli w sobotę, zatem w Stanach powinni ukazać się wcześniej tego samego samego tygodnia. Zgadzałoby się to też z doniesieniami Making Star Wars, który dotarł do rozkładu jednej z telewizji kablowych, wedle której odcinkiem z dwudziestego dnia miesiąca miałby być "A Princess on Lothal" ("Księżniczka na Lothalu").

Pojawił się nowy fragment serialu, przedstawiający pościg madnaloriańskiego protektora za Sabine i Herą. Odcinek ten jednak prawdopodobnie nie będzie tym najbliższym.Imię przeciwnika rebeliantek zdradziła gra przeglądarkowa "Strike Missions". Nazywa się Fenn Rau - prawdopodobnie ze względu na imię i profesję postać ta nawiązuje do innego Mandalorianina z Legend, Fenna Shysy.Taylor Gray udzielił sporego wywiadu podcastowi The Force Cult. Zacznijmy od spraw technicznych: aktor jakiś miesiąc temu zaczął nagrywać sezon trzeci, a prace nad nim trwają już mniej więcej cztery miesiące. Dubbing jednej serii zajmuje mniej więcej kwartał.

Gray powiedział co nieco o sobie: lubi rock, folk i pop, a jednym z jego ukochanych zespołów jest Nirvana. Najlepszą postacią w SW jest według niego Han. Chciałby zagrać w jakiejś starwarsowej produkcji aktorskiej, ale zdaje sobie sprawę, że musi się wiele nauczyć, bo nawet nie widział prequeli i TCW (tylko Freddie puszcza mu co lepsze fragmenty na telefonie). Taylor bardzo chciałby w końcu to zrobić, ale Filoni mu zabrania, bo chce, aby dzięki swojej niewiedzy o uniwersum upodobnił się do swojej postaci, czyli Ezry. Widać to świetnie w pilocie serialu, gdy chłopiec jest zachwycony, że znalazł się po raz pierwszy w kosmosie.

Aktor oczywiście większą część wywiadu poświęcił swojemu bohaterowi. Zapytany o to, dlaczego Kanan w ostatnim odcinku ("Legacy") nie upomniał chłopca za poddanie się złości podczas walki z inkwizytorami odparł, że Jarrus chce pozwolić Bridgerowi dorosnąć; poza tym, sam nie jest idealnym Jedi i nie zawsze wie co robić. Taylorowi trudno było zagrać Ezrę w chwili, gdy dowiaduje się o śmierci rodziców, ale Filoni po prostu kazał mu być sobą, nie dając żadnych innych wskazówek, i wtedy wyszło.

Co do przyszłości Ezry: Gray oczywiście wie co się dalej z nim stanie, bo nagrywa już trzeci sezon, ale zadano mu pytanie jak wedle niego potoczyłyby się losy chłopca tylko na podstawie dwóch pierwszych sezonów. Aktor odparł, że Bridger przeszedłby na ciemną stronę. Młodzieniec na pewno będzie rósł w Mocy, ale widać, że ma pewne ciągoty w stronę jej mrocznego aspektu i stanie się swego rodzaju hybrydowym Jedi, używającym obu stron. Ezra jest dobry, ale jego dusza nie jest czysta, chłopak często daje się ponosić emocjom. Gniew daje mu siłę, a Bridger jej pragnie. Zapytany o to, kiedy wreszcie jego bohater przestanie zachowywać się jak dureń w obecności Sabine, odpowiedział, że takie umizgi to normalne zachowanie w tym wieku. Sam jednak tego nie wie i stara się zmusić Filoniego, by powiedział mu więcej o związku tych dwojga. Tak samo jak o relacji Kanan-Hera, bo nie ma pojęcia co właściwie się między nimi dzieje.Końcówka sezonu - czyli ostatnie dwa odcinki - to podobno najlepsza rzecz na świecie. Odrobinę przyciśnięty przez prowadzących Taylor potwierdził, że to właśnie w nich Ahsoka stanie do walki z Vaderem. A Ezra z kolei "zmierzy się z coraz to potężniejszymi postaciami", z których część będzie nowa, a część "może z Sagi". Jedna z nich podda chłopaka testowi i "zdecyduje w jaki sposób ma używać Mocy". Być może chodzi o bohatera, o którym pisaliśmy tutaj.

A skoro o pojedynku Vader-Ahsoka mowa, to w Sieci zaczęły krążyć wieści o jednym z zestawów LEGO na ten rok. Ma mieć numer 75150 i zawierać będzie TIE Vadera i A-winga, a zostaną do niego dołączone figurki Dartha i Tano. Czyżby ta dwójka miała również zmierzyć się w przestrzeni kosmicznej?

I jeszcze mała informacja z wywiadu z Kathleen Kennedy: okazuje się, że podczas wstępnych rozmów "Rebelianci" mieli być bardziej w stylu Disney XD - chciano, aby był to serial komediowy, ale ostatecznie z tego zrezygnowano.

Zapraszamy do dyskusji na forum.Tagi: Kathleen Kennedy (322) Star Wars: Rebelianci (Star Wars: Rebels) (546) Taylor Gray (38)

Komentarze (13)

Wie ktoś czy planują wprowadzić nowe modele postaci. Nie chce żeby było tak jak w żołwiach ninja od nickeoledonu gdzie mimo iż mineły już 3 lata od początku akcji serialu to April i żółwie wciąż wyglądają jakby mieli 15 lat (i tak też są traktowanil).

Leia w Rebels? Na to czekałem.

Michalomatek - Ogromne dzięki. :)
Jajestem - Od czasu, gdy pierwszy raz wspomnieli o gubernator, zastanawiam się jak ona wygląda. Z pewną dozą prawdopodobieństwa mogę zakładać, że nie przypadnie większości do gustu.
Misaki - Używanie przymiotnika "złowrodzy" w połączeniu z rzeczownikiem "szturmowcy" to w tym przypadku książkowy przykład oksymoronu. Smutne, ale prawdziwe. Imperium nie otrzymało dofinansowania z Unii Europejskiej na budowę poligonu i mamy efekty...

Według mnie, kreskówka jest typowo "disneyowska", czyli główni bohaterowie są niezniszczalni, a złowrodzy szturmowcy bardzo rzadko używają broni (nie mówiąc o każdemu dobrze znanej celności :)), ale czasem lubie sobie obejrzeć i sie odstresować. Także czekam ;)

Może w końcu pokażą gubernator Pryce.

Mam takie pytanko do zorientowanych. Jakim statkiem leci ten Mandalorianin? Nie przypominam sobie, bym gdzieś już podobny widziała, ale to raczej ta moja fantastyczna pamięć. :D

Pojedynek myśliwców w kosmosie niczym to co Anakin wyrabiał z Asajj w Clone Wars. Będzie świetnie.

Mandalorianie tak!!!! Uwielbiam ich! Durne zachowanie Ezry to nie wina wieku tylko jego głupoty. Która za pewne mu przejdzie.

Zapowiada się świetnie. Cieszę się także, że oprócz elementów komediowych nadal będzie coraz bardziej mroczny klimat.
Zgadzam się też, że w następnym odcinku pewnie zobaczymy Leię.

Sabine i Ezra? Nie nie krzywdźcie Sabine!

Czyli w kolejnym odcinku Leia.

Podoba mi się ten nowy Mando. I tak sobie pomyślałam, jak fajnie byłoby, gdyby powrócił nie Yoda, a Maz - byłoby świetnie zobaczyć co porabiała w tych czasach.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Rebelianci"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.