Rebelianci

"Rebels" #24 w USA

Różne

Dziś wieczorem czasu amerykańskiego na stacji Disney XD zostanie wyemitowany kolejny odcinek drugiego sezonu serialu "Star Wars: Rebelianci", zatytułowany "The Protector of Concord Dawn". Poniżej można przeczytać opis i zobaczyć fragmenty.

Z powodu imperialnego nacisku rebelianci muszą znaleźć nowe drogi nadprzestrzenne. Udaje im się odszukać skrót, ale potrzebują pozwolenia, aby z niego skorzystać..







>


W "Reconie" z ostatniego odcinka oczywiście na pierwszy plan wysuwa się księżniczka Leia. Filoni mówi, że największym wyzwaniem było stworzenie jej młodszej wersji. Podobnie jak swoja matka, zaangażowała się w politykę jeszcze jako nastolatka. Oczywiście musiała ona działać w imperialnym systemie, bo inaczej by się zdradziła, ale nikt jej nie mógł zabronić pomagać ludziom w potrzebie. Hidalgo dodaje, że z wielkiej trójki OT to właśnie Organa była najbardziej prawdopodobną kandydatką do wystąpienia w serialu.

Pytanie z tego tygodnia dręczyło sporo osób: czy litera "b" w B-wingu zawsze oznaczała "Blade", jak to było w odcinku "Wings of the Master", czy też jest to rzecz z nowego kanonu? Pablo odpowiada, że z tego, co słyszał, gdy na potrzeby "Powrotu Jedi" ekipa tworzyła nowe myśliwce, to dała im po prostu nazwy "A" i "B". Nigdy jednak nie nadano im kształtów przypominających te litery. Potem myśliwiec "B" zaczął być nazywany Bill-wingiem, od Billa George'a, który go zaprojektował. Dopiero lata później (w Legendach) ktoś wpadł na pomysł, by nazwać maszynę Blade-wingiem, aby wytłumaczyć choćby fakt, że skrótowa desygnacja pojazdu brzmi B-wing. I tej wersji właśnie trzymają się twórcy.

Zapraszamy do dyskusji na forum.



Tagi: Dave Filoni (413) Epizod VI: Powrót Jedi (443) Pablo Hidalgo (300) Star Wars: Rebelianci (Star Wars: Rebels) (545)

Komentarze (5)

Ktoś może wie kiedy ma się pojawić polska wersja "A Princess on Lothal"?

Jak nie puszczą poprzedniego odcinka w tydzień, to nie oglądam.

Warto dodać, żę mandalorianie z nadchodzącego odcinka pojawili się w ostatnim Kananie. Chociaż wpadli tylko postrzelać.

A my nadal czekamy na "A Princess on Lothal" w polskiej wersji... ;)

Ciekawr

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Rebelianci"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.