Rebelianci

"Rebels" #25 w USA

Różne

Dziś wieczorem czasu amerykańskiego na stacji Disney XD zostanie wyemitowany kolejny odcinek drugiego sezonu serialu "Star Wars: Rebelianci", zatytułowany "Legends of the Lasat". Poniżej można przeczytać opis i zobaczyć fragmenty.

Gdy załoga "Ghosta" zgadza się pomóc dwojgu uchodźcom, którymi okazują się ocaleli Lasatowie, Zeb musi pogodzić się ze swoją przeszłością, aby pomóc swym ludziom dotrzeć do nowego domu."Recon" z tego tygodnia niesie ze sobą sporą dawkę informacji, zwłaszcza o Mandalorianach. Ale zaczynając od Sabine: podawanie drobnych faktów z jej dawnego życia jest celowe, twórcy nie chcą od razu opowiedzieć całej historii. Filoni zaryzykował stwierdzenie, że matka dziewczyny - z tego odcinka wiemy, że była członkinią Straży Śmierci - była w TCW w sali tronowej na Mandalorze w chwili, gdy Maul zabił Vizslę i przejął władzę. Pablo obiecuje zaś, że ostatnie epizody to tylko czubek "Mando góry lodowej".

Filoni potem wyjaśnia jak wygląda wedle niego społeczna struktura Mandalorian, która przypomina piramidę: na samym szczycie znajduje się władca. W filmiku nie ma o tym mowy, ale w jednym z dokumentów na blu-rayu "The Clone Wars" Dave wyraźnie nazwał go tytułem z Legend - Mandalorem. Niżej znajdują się Protektorzy, którzy stanowią swego rodzaju "gwardię królewską" władcy. Jeszcze niżej możemy odszukać domy, będące oddzielnymi frakcjami, takie jak dom Kryze czy dom Vizsla. Każdy dom składa się z klanów i akurat klan Wren sprzymierzył się z Vizslami. Tiya Sircar na polecenie reżysera odrobiła pracę domową i obejrzała TCW, także wie już jak istotny jest fakt, że jej bohaterka ma powiązania właśnie z tym domem.

Hidalgo zdradza, że jedna z niedokończonych historii z TCW opowiedziałaby o wzrastającym napięciu na Mandalorze, które "pozostawiłoby planetę w konkretnym stanie". Gilroy dodaje, że pod koniec wojny była ona prawdopodobnie pod okupacją Republiki, która to ostatecznie przekształciła się w Imperium. A ponieważ Mandalora ma wpływy polityczne i siły militarne, okupant prawdopodobnie znalazł kogoś wśród samych Mandalorian, aby rządził w jego imieniu. Ale o tym dowiemy się w przyszłości.

Na koniec jak zwykle pytanie od fana: czy okręty z odcinka "A Princess on Lothal" to Hammerheady z gry "Knights of the Old Republic"? Są na to dwie odpowiedzi. In-universe to w miarę nowoczesne okręty, ale zaprojektowane na bazie dawnych. Out-universe jasne, to nawiązanie do KOTOR-a, bo wśród twórców jest wielu fanów tej gry.

Na deser MSW ma kilka opisów nadchodzących odcinków. Zawierają one drobne spoilery.

2x13 - "The Call" - (Spoiler):Podczas misji zdobycia paliwa dla rebelianckiej floty załoga pracuje razem, aby ochronić kosmiczne stworzenia przed zagrażającymi ich życiu pracami wydobywczymi na asteroidzie, prowadzonymi przez Unię Technokratyczną.(Koniec Spoilera)

2x14 - "Homecoming" - (Spoiler):Rebelianci kontaktują się z bojownikiem o wolność, Chamem Syndullą, który potrzebuje pomocy w odparciu ataku bombowego na swoją planetę. Podczas opracowywania planu mającego na celu opanowanie i przejęcie krążownika przewożącego imperialne bombowce, buntownicy odkrywają, że Cham może mieć własny plan.(Koniec Spoilera)

2x15 - "The Honorable Ones" - (Spoiler):Po nieudanej imperialnej zasadzce na rebeliantów, Zeb i agent Kallus gubią się na lodowej planecie. Ponieważ Kallus został ranny podczas lądowania kapsuły ratunkowej, musi współpracować z Orreliosem, aby wspólnie przetrwać trudne warunki pogodowe.(Koniec Spoilera)

Zapraszamy do dyskusji na forum.Tagi: Dave Filoni (413) Henry Gilroy (73) Knights of the Old Republic (188) Pablo Hidalgo (301) Star Wars: Rebelianci (Star Wars: Rebels) (546) The Clone Wars (1261) Tiya Sircar (33)

Komentarze (11)

Sabine córką Bo Katan (czy jak jej tam było)... to było pewne...

A u nas nadal cisza co do nowych odcinków na polskim Disney XD... :(

ShaakTi1138 - Każdy kumaty wie, że to Chopper pociąga w tym serialu za sznurki. Inkwizycja, Biuro Bezpieczeństwa, Vader, Imperator nie mają pojęcia, że są jedynie marionetkami w mechanicznym ramieniu tego droida. XD

THE ONE->
Nie, nie, nie, Chopper to Snoke, Ezra to jedynie założyciel rycerzy wREN, nazwanych tak na cześć jego miłości :D

WeXo-> przecież Disney XD PL jest na bieżąco.

THE_ONE101 -> Maul mignął w trailerze, jakiś holokron też w nim był:-)

W necie krąży plotka że w jednej z zapowiedzi nowych odcinków pojawia się stary Darth Maul.
Jeszcze inna plotka, że Ezra i Kanan odnajdują zaginiony holocron (jeszcze Dartha) Revana na Korribanie.

No i ostatnia: Ezra to przyszły Snoke, a obecni inkwizytorzy to protoplaści przyszłych Rycerzy Zakonu Ren.

Oryginalność Kotora tak bardzo, wziąć łamacze blokad, przekręcić mostek, proszę, nowy statek gotowy.

The Call i The Honorable ones zapowiadają się dość słabo.
Pierwszy z nich to potencjał do ciekawostek i tworzenia nowego Kanonu spory, ale i tak się obawiam, że dostaniemy dość infantylny odcinek, nawet jak na Rebelsów.
Drugi natomiast grozi sztucznością i sporą dawką nielogiczności.

Ale z ocenami trzeba poczekać aż do premiery.

Kurde ciekawe kiedy u nas coś puszczą ??

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Rebelianci"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.