Muzyka

Star Wars inspiruje muzykę elektroniczną

StarWars.Com

Jak się okazuje od paru miesięcy Lucasfilm w tajemnicy nadzorował prace nad nowym interesującym projektem muzycznym. Star Wars Headspace to płyta będąca składanką utworów najważniejszych muzyków współczesnej muzyki elektronicznej, którzy do albumu przygotowali zupełnie nowe utowry, inspirowane motywami z Gwiezdnych Wojen. Produkcją płyty zajmie się legendarny producent Rick Rubin, znany ze współpracy z takimi muzykami jak: Beastie Boys, Adele, Aerosmith, Slayer, Public Enemy, Run–D.M.C., Red Hot Chili Peppers, Rage Against the Machine, System of a Down, Limp Bizkit, Slipknot, Slayer, Eminem oraz Lady Gaga.

Płytę wyda Hollywood Records i American Recordings, a taneczną muzykę elektroniczną zainspirowały częściej specjalne efety dźwiękowe z filmów, odgłosy broni i pojazdów, i linie dialogowe, bardziej niż muzyka Johna Williamsa. Na płycie znajdzie się też remiks słyszanej w "Przebudzeniu Mocy" piosenki, która dotąd nie pojawiła się na żadnym soundtracku Epizodu 7: Jabba Flow, który napisali i wykonali Lin-Manuel Miranda i J. J. Abrams. Na płycie znajdą się remiksy: Kaskade, GTA, TroyBoi, Baauer, Shag Kava, Claude VonStroke, Bonobo, Röyksopp, ATTLAS, Flying Lotus, Shlohmo, Rustie,Galantis, Breakbot. Płyta w cyfrowych 19 lutego, w na półkach sklepów z muzyką 18 marca.

Pełna lista utworów:
1. C-3P0’s Plight Kaskade
2. Help Me! GTA
3. Force TroyBoi
4. Cantina Boys Baauer
5. Jabba Flow: Rick Rubin Re-Work (feat. A-Trak) Shag Kava
6. R2 Knows (feat. Barry Drift) Claude VonStroke
7. NR-G7 Rick Rubin
8. Ghomrassen Bonobo
9. Bounty Hunters Röyksopp
10. Sunset Over Manaan ATTLAS
11. R2 Where R U? Flying Lotus
12. Druid Caravan of Smoke Shlohmo
13. EWOK PUMPP Rustie
14. Scruffy-Looking Nerfherder Galantis
15. Star Tripper Breakbot

Próbki dźwiękowe z płyty można usłyszeć na oficjalnej stronie tego projektu. Muzyka elektroniczna zmieniła się trochę od czasów działalności Meco i popularności Star Wars Disco.Tagi: Lin-Manuel Miranda (8) Muzyka (31)

Komentarze (10)

Mała poprawka: The Black Queen to projekt Grega Puciato (z The Dillinger Escape Plan i Killer Be Killed; w sumie podobne te nazwiska więc mogłem się pomylić :) ).

Moim zdaniem to chałtura a nie elektronika, poza tym zlepek dźwięków i przerobionych oddechów ciężko nazwać muzyką. Lepiej włączyć nową płytę Sala Abrusciato i jego projektu The Black Queen albo sięgnąć po Nine Inch Nails - to jest elektronika (zresztą nie tylko) i do tego porządna muzyka pełna emocji.

Pokazałem współlokatorowi listę z tej płyty. Przy każdym wykonawcy krzyczał "Łał", "Ojej!", "Ale klawo!". Oni wzięli tu naprawdę najlepszych w tym gatunku.

Wrzucili też Jabba Flow, ale jest słabe. https://youtu.be/OE6Z_-ROoxA Röyksopp mocny, NR-G7 świetne.

widze można zhakować kilka :)

Gdzieś tam są do odsłuchania cztery kawałki z tej płyty. Posłuchałem i serdecznie współczuje ludziom, którzy spędzają czas przy takiej muzyce.

O matko, to będzie piękne <3

Raczej nie gustuje w muzyce tego typu, ale nie ukrywam, ciekawy projekt.

Röyksopp, no proszę

Disco Cantina to to nie jest.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Muzyka"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.