Książki

O czym będzie "Bloodline"?

usatoday.com, penguinrandomhouse.com

Na polską premierę "Lost Stars" Claudii Gray, czytelnicy muszą poczekać jeszcze do listopada. Tymczasem za oceanu płyną informacje na temat kolejnej powieści autorki - "Bloodline", z którego tytułu usunięto człon New Republic. Redaktor serwisu usatoday.com, przeprowadził rozmowę z Gray na temat jej najnowszej książki, której główną bohaterką jest Leia Organa, senator i jedna z przywódców Nowej Republiki.
Przedstawiono też okładkę książki, na temat której wypowiedziała się sama autorka. Gray skomentowała ją tak: Przypomniałam sobie plakat do epizodu I, przedstawiający małego Anakina, który daje cień swojemu przyszłemu wcieleniu, Lorda Vadera. W powieści będziemy mogli dostrzec, jak daleko pada jego cień.
Zdaniem Gray, rodzina jest ważnym elementem sagi i również w jej powieści będzie ona stanowiła istotny element. Jednak fabuła nie będzie tylko ukazywać Leii jako matki, siostry oraz żony, ale także w roli jaką sama stworzyła po upadku Imperium, prowadzącej do tej, którą ujrzeliśmy w "Przebudzeniu Mocy".

Ujawniono również czas akcji opowieści, która rozgrywa się 6 lat przed wydarzeniami z "Przebudzenia Mocy", oraz jej opis:
Nowa Republika, rządzona przez galaktyczny senat na planecie Hosnian Prime, przez ponad 20 lat utrzymuje pokój w galaktyce. Jednak w senacie zaczynają narastać spory, a rządom grozi impas, który może sparaliżować raczkującą demokrację. Nowe pokolenie nie pamięta już lekcji, jaką dała wojna z Imperium Galaktycznym. Leia dostrzega pęknięcia w fundamencie, które mogą zagrozić pokojowi w galaktyce...

Wyjawiono ponadto personalia nowego bohatera, którym jest Ransolm Casterfo. Jest to młody i ambitny senator, działający w opozycji do stronnictwa Leii Organy. Wedle opisu autorki, polityk ten będzie kolekcjonował artefakty po Imperium, m.in. propagandowe afisze przedstawiające Palaptine'a czy też części zbroi.

Na łamach serwisu udostępniono równocześnie fragment powieści, który możecie przeczytać w oryginale tutaj. Tak w skrócie przedstawia się najnowsze informacje na temat książki, której data premiery została przesunięta z 29 marca na 3 maja. Powieść liczyć będzie 336 stron i wydana zostanie w twardej oprawie w cenie 28.00 $. Poza wersją drukowaną, dostępna będzie też wersja elektroniczna oraz audiobook.Tagi: Claudia Gray (49) Del Rey (464)

Komentarze (21)

Hosnian Prime, a Coruscant? Może Disneyowi i Abramsowi umknęła ta planeta?

A i jeszcze jedno... Pomimo sporej niechęci do Disneya nie sądzę aby Miki i spółka byli na tyle bezczelni i sprzedali fanom plaskacza w pysk i zrobili z Ransolma Casterfo Snoke'a. To byłoby bardzo brzydkie deja vu z Mrocznego Widma.

Tak tylko po co znów zaczynać się kręcić wokół Skywalkerów? Znów zacznie sie okres nadekspolatacji tych postaci? Tak ja rozumiem TFA i te sprawy ale czy galaktyka nie może istnieć bez Wielkiej Trójcy? Nie można napisać książki w której nie pałętają sie ci kosmiczni nomadzi?

Polityka, pam param...

Shedao, myślisz że ktoś to kupi jeszcze? :P

To czekamy już tylko na oficjalną autobiografię autorki: Fifty Shades of Gray.

No nareszcie coś w klimacie, który chcę łykać.

myślałem, że będzie o wampirach :/

Lost Stars było imponujące, więc ciekaw jestem co dalej wymyśli pani Grey.

Czyżby ten Casterfo miałby być Snoke`m?

Zapowiada się nieźle, z pewnością przeczytam jak się u nas pojawi

@Adakus - to już było potwierdzone jakiś czas temu, nie pamiętam tylko gdzie konkretnie.

Może będzie ciekawe? Nie mogę się doczekać premiery! ;)

No może to przywróci równowagę mocy w nowym kanonie, okłądka na pewno lepsza od tego dziecinnego badziewia co to ma wyjść niebawem

Brzmi WSPANIALE!!! Dzięki, Disney!!!

Żona?, czyżby jednak doszło do małżeństwa Leii i Hana?

Wreszcie jakaś książka z innego okresu niż OT...

data premiery została przesunięta z 29 marca na 3 maja. to smutłem

Paskudna okładka...

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Książki"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.