Różne

P&O 162: Czy możliwe jest przenoszenie modeli między animacją a animatyką?Dziś pytanie techniczne, na które odpowiada jeden z pracowników Lucasfilmu, Dan Gregorie, odpowiadający za animatykę prequeli.P: Czy ILM jest w stanie użyć dowolnych modeli cyfrowych i animacji, które tworzą ludzie przygotowujący animatykę? I czy działa to także na odwrót? Czy raczej musicie wszystko tworzyć od początku?

O: Ponieważ przy animatyce nie tworzymy finalnego produktu, więc nasze zasoby nie są odpowiednie do ostatecznych ujęć. Mówiono mi, że ILM używa naszych projektów zrobionych w programie Maya jako odnośników, a także niektórych okrętów kosmicznych i animacji kamery. Edytują tą animację, poprawiają stopnie, weryfikują, testują, ale bazując na naszych projektach oszczędzają trochę czasu.Tagi: Dan Gregoire (11) Industrial Light & Magic (251) Zapytaj Radę Jedi (Pytania i Odpowiedzi) (444)

Komentarze (5)

TĘ animację do cholery!

A teraz pytanie: Czy animatyka i pre-wizualizacja to to samo? Bo Dan Gregoire gdzieś w internecie miał tytuł Pre-Visualisation Effects Supervisor. No i w tym dokumencie o tworzeniu pojedynku na Mustafar jak pokazują tę szczątkową animację z grafiką rodem z PS1, to dział nazywa się Pre-Visualisation Dept. To chyba to samo, nie?

Animatyka to bardzo surowa pseudo-animacja - w klasycznych filmach animowanych to są wręcz nieruchome rysunki poukładane w czasie i nagrane na taśmę po to, żeby animatorzy wiedzieli, jak wszystko rozkłada się czasowo i ile mają roboty do odwalenia. W przypadku animacji 3D to właśnie surowe modele 3D osadzone w surowo wyrzeźbionej przestrzeni, z jakąś pracą kamery, często udźwiękowione i z muzyką. *flies away*

"There is no ignorance, there is knowledge" ;)

No i fajnie. Ale przydało by się może jedno zdanie wyjaśnienia, co to jest ta animatyka i po co ona jest. No chyba, że Redakcja chce zachęcić w ten sposób czytelnika do samokształcenia ;)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Różne"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.