Świat Filmu

Piątek w kinie

Dziś na nasze ekrany wchodzą dwa filmy, na które ze względu na Starwarsówek warto zwrócić uwagę.

Pierwszy z nich to „Brooklyn” Johna Crowleya, na podstawie scenariusza Nicka Hornby’ego. Jest to melodramat i adaptacja filmowa powieści Colma Toibina, w którym jedną z głównych ról odgrywa Domhnall Gleeson, czyli generał Hux z „Przebudzenia Mocy”. Partnerują mu: Saoirse Ronan, Emory Cohen i Jim Broadbent.

Film opowiada historię młodej dziewczyny, która w latach 50. XX wieku opuszcza Irlandię, by rozpocząć nowe życie w Nowym Jorku. Los jednak sprawia, że młoda kobieta będzie musiała wybierać między dwoma krajami i nie tylko…Jest też coś dla młodszych widzów. „Zwierzogród” (Zootopia) Byrona Howarda i Richa Moore’a. To kolejna animacja Disneya, którą z sagą łączą dwie osoby. Pierwsza z nich to Michael Giacchino, kompozytor, a w „Przebudzeniu Mocy” jeden ze szturmowców. Dodatkowo w oryginale jeden z głosów podkłada Alan Tudyk, którego usłyszymy w „Rogue One” (jego postać to droid w technice motion-capture). Pozostałych głosów użyczają: Ginnifer Goodwin, Jason Bateman, J.K. Simons i Idris Elba. Niestety u nas film będzie do obejrzenia z dubbingiem.

Zwierzogród to miasto zwierząt, w którym wszystkie są równe, niezależnie od gatunku. Prawa prawami, ale życie weryfikuje wszystko. Judy Hops jest ambitną policjantką i pierwszym królikiem zatrudnionym w policji. Będzie musiała się wykazać, rozwiązując zagadkę kryminalną. I nie będzie to takie łatwe, jak się spodziewała.

Tagi: Alan Tudyk (51) Disney (372) Domhnall Gleeson (73) Michael Giacchino (43)

Komentarze (3)

Ani jedno, ani drugie. Nie moje klimaty. :D

Brooklyn całkiem fajny :d

Do kina na te filmy nie pójdę ale na necie obejrzę :D Zwierzogród zapowiada się śmiesznie :D

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Świat Filmu"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.