Mroczne widmo

P&O 163: Kto stoi obok Yody na paradzie na Naboo?Dziś pytanie z „Mrocznego widma” na które odpowiedź obecnie zna wielu fanów. Ale kiedyś mogło wydać się bardzo dociekliwe. Za to odpowiedź się nie zestarzała.

P: Kim jest osobnik z podobnymi uszami do Yody, podobnego wzrostu, a tylko z bardziej ludzką twarzą i skórą, którego widzimy pod koniec Epizodu I na paradzie na Naboo? Czy to jakiś osobnik z gatunku Yody w wieku stu lat zanim zzielenieje?

O: Nie. To jest Even Piell, członek Rady Jedi. Należy do gatunku Lannik. Ale w przeciwieństwie do Yody, którego animowano za pomocą kukiełek lub cyfrowo, w tę rolę wcieliła się aktorka – Micheala Cottrell, którą ucharakteryzowano by grała Piella. Yoda natomiast zawsze był zielony.


Michaela Cottrell

Even Piell


K: Warto dodać, że Even Piell powrócił w „Ataku klonów”. Tam jednak wykorzystano nagrania z „Mrocznego widma”, które wycięto z filmu. Więc technicznie rzecz biorąc Michaela wcieliła się w niego dwa razy.Tagi: Epizod I: Mroczne widmo (525) Epizod II: Atak klonów (820) Zapytaj Radę Jedi (Pytania i Odpowiedzi) (385)

Komentarze (9)

Ciekawy wątek, niby można poszukać w internetach, ale zawsze jest jakś wymówka, a tu ktoś podał taką ciekawostke na tacy :D

Mam pytanie czy jest możliwe dodawanie pytań na które odpowiedzi nie są oczywiste. Rozumiem, że wtedy tego nie wiedzieli, ale teraz moglibyśmy dostać coś ciekawszego.

Even Piell była kobietą!

Lol, kobitka go grała? :o

Zawsze byłem pewien że grał go mężczyzna a tu proszę jaka niespodzianka

Bazy-->Zakładam, że w 1999 po wyjściu Mrocznego Widma nie było jeszcze Wookieepedi.

Przecież takie pytania to 3 sekundy szukania na wookiee...

Blair Bess.

A kto go dubbingował TCW?

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Mroczne widmo"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.