Rebelianci

"Rebels" #29 w USA

Różne

Dziś wieczorem czasu amerykańskiego na stacji Disney XD zostanie wyemitowany kolejny odcinek drugiego sezonu serialu "Star Wars: Rebelianci", zatytułowany "Shroud of Darkness". Poniżej można przeczytać opis i zobaczyć fragmenty. Dodatkowo jest jeszcze krótka reklama odcinków z Chopperem.

Choć nie jest to potwierdzone oficjalnie, to prawdopodobnie czeka nas tygodniowa przerwa - kolejny odcinek, "The Forgotten Droid", zobaczymy szesnastego marca.

Kanan, Ezra i Ahsoka wracają do świątyni Jedi na Lothalu w poszukiwaniu odpowiedzi od Yody na temat tego, w jaki sposób inkwizytorzy są w stanie ciągle namierzać rebeliantów.W zeszłotygodniowym epizodzie zobaczyliśmy jak Kallus i Zeb odłożyli na bok swą wzajemną nienawiść, co pomogło im działać razem. Steve Blum, głos Orreliosa, mówi, że to prawdopodobnie dlatego, że obaj są wojownikami, którzy zrobią wszystko, by przetrwać. Hidalgo dodaje, że agent to typ postaci, którą podziwiają fani Imperium: osoba lojalna wobec rządu i wierząca, że to, co robi, jest dobre. Teraz Kallus będzie miał chwilę na zastanowienie się, czy rzeczywiście postępuje właściwie. Gilroy z kolei nie znosi jednowymiarowych czarnych charakterów, dlatego cieszy się, że agent nabiera więcej głębi, gdy dowiadujemy się dlaczego nie darzy Lasatów sympatią.

Tematem poruszonym w tym odcinku była również kwestia Geonosis i tajemniczego zniknięcia jej mieszkańców. Ostatnim razem widzieliśmy ją (w filmach) w "Zemście Sithów", bo to właśnie tam powstaje szkielet Gwiazdy Śmierci. Filoni zapytuje w jaki sposób Imperium utrzymuje jej budowę w sekrecie i jak dostarcza zaopatrzenia (acz nie odpowiada na nie), mówi też, że ekipa postanowiła krótko "dotknąć" tej historii. Gilroy z kolei zwraca uwagę na to, że Ezra nie wyczuwa życia na planecie - do tej opowieści serial jeszcze powróci. A jeśli chcecie wiedzieć, co się stało, przeczytajcie pierwsze TPB marvelowskiego "Vadera".

Tym razem znowu dwa pytania. Po pierwsze: skoro Hera to córka Chama, to kim jest mała pomarańczowa Twi'lekanka z TCW, którą podnosi na ręce Syndulla? Pablo odpowiada, że był on "ludowym bohaterem" - a taka jest ich rola, brać na ręce i całować nawet nieznane dzieci. Innymi słowy, jest to po prostu jakaś dziewczynka, jedna z wielu. Po drugie: czemu Hera przerzuciła się na francuski/rylothański akcent podczas rozmowy z ojcem? Okazuje się, że dziewczyna wcześnie porzuciła dom, a wraz z nim swój sposób wymowy, ale rodzimy akcent często powraca, jeśli jesteśmy blisko rodziny, zwłaszcza jeśli rozmowa z nią jest emocjonalna. Hidalgo, jako Kanadyjczyk, coś o tym wie.

Dodatkowo, dzięki Jedi Bibliothek poznaliśmy opisy ostatnich epizodów. Oczywiście zawierają one drobne spoilery.

  • 2x17 - "The Forgotten Droid" - 16.03.16. - (Spoiler):Gdy Chopper zostaje pozostawiony w imperialnej placówce, tworzy niespodziewaną więź z droidem wroga i odkrywa miejsce na bazę rebeliantów.(Koniec Spoilera)

  • 2x18 - "The Mystery of Chopper Base" - 23.03.16. - (Spoiler):Kanan, Ezra i Ahsoka wyruszają, aby odkryć tajemnicę Vadera, a w tym samym czasie reszta rebeliantów poszukuje sposobu na odparcie drapieżników, które zajmują planetę.(Koniec Spoilera)

  • 2x19 i 2x20 - "Twilight of the Apprentice" (Part I & II) - 30.03.16 - (Spoiler):Po uzyskaniu informacji o Sithach, Kanan, Ezra i Ahsoka toczą bitwę z inkwizytorami z pomocą nowego sojusznika, lecz tracą przewagę, gdy przybywa Vader.(Koniec Spoilera)

Zapraszamy do dyskusji na forum.Tagi: Dave Filoni (416) Henry Gilroy (73) Pablo Hidalgo (301) Star Wars: Rebelianci (Star Wars: Rebels) (546) Steve Blum (26)

Komentarze (18)

Na kanale yt disney xD w komentarzch pisze że nowe odc od 4 kwietnia!!!!

Najlepszy z dotychczasowej slabej serii. W zasadzie wiekszosc odcinkow z Inkwizytorami jest dobra. To nowy - b. dobry element oficjalnego uniwersum GW.

Zwiastuny wyglądają pysznie. Tyle mogę powiedzieć po ich obejrzeniu. Ciekawe, kiedy w Polsce pojawią się nowe odcinki... chyba nie ma sensu już tego pisać, bo już się to robi nudne, a żadnej informacji póki co nie ma. Pozostaje czekać.

Świetny odcinek !!! Nareszcie konkrety...

W Polsce jeszcze nic nie wiadomo.

@swgs1994 - zapewne masz racje, szczególnie jeśli sprawdzi się kto podkłada głos pod postać Strażnika. ;)

Ten temple guard to Wielki Inkwizytor! Jego gesty (jak trzyma miecz, a ręka na plecach) są takie same. Nawet artykulacja słów, i sposób, w jaki mówi jest taki sam (to ten sam aktor chyba). I spójrzcie na jego maskę i okrągłe rzeczy w miejscu uszu! I ten cały pancerz jest taki sam, tylko, że beżowo-kremowy!

Zna ktoś jakąś strone gdzie są nowe odcinki z napisami ? :D

Wiadomo kiedy nowe odcinki pojawią się w Polsce? [2]

Yoda -- Już ten kwadraciak z TCW był lepszy

Ciekawe kiedy u nas coś się ruszy ?? Ale co do Yody to słabo im to wyszło :/

Trochę mam nadzieję, że temple guardzi nie okażą się tylko i wyłącznie wizją - chętnie zobaczyłbym, jak Vader ich pacyfikuje.

w koncu cos ciekawego.. ostatnio troche nudno bylo...

Wiadomo kiedy nowe odcinki pojawią się w Polsce?

Poszukam sobie tego odcinka, w którym Kallus rozpoczyna współpracę z Zebem. Mam jednak nadzieję, że agent nie porzuci w przeciągu kilku sekund Imperium, zważywszy na to że jest on dla niego cennym nabytkiem.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Rebelianci"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.